E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
YAŞASIN İYİLİK
Haklısınız... Arada bir "mola vermek" lazım.. Hızımızı kesip, koşuşturmadan biraz zaman ayırıp..:"Nereye doğru bu gidiş?" diye sormamız lazım, kendimize... Cevabını beğenmesek de.... Tebrikler Ayşe Hanım.
Gönül
Sanırım yanlışlık oldu Melek Hanım... Sayfa boş çünkü....
TAŞKIN...
Elbette ırmakla özdeşleştiğimiz anlar da olur... "Taşkınlaşan", bendini çiğneyip geçen! Aşkta, Ruhun sınırlarını tanımayan "coşkulu" halinde, İlişkilerin heyecanı yüksek dozunda... Bütün bunlar olabilir.. Sevgiyi ön planda tutmak gerekir bence.. Tebrikler Gülüm Hanım.
Vatikan’ın Papası
"Mektup taşıyanı" gördük.. Papanın elini öpeni de... Bu kadar "Helensever" biri ise.. Yunan kazansaydı istiklal savaşını diyecek kadar da "kimliksiz!" Şaşmamak lazım Necati Bey... Zaten şaşırmayı unuttuk biz! Tebrikler Kardeşim.
TECRÜBE
Anladım... "Acemi kalmak, doğal kalmak" oluyor.. Tecrübe ise, o doğallığını kaybedip, "ustalaşmak", bir bakıma da "oyundan kopmak..." İlginç.. Ama doğru! Yapacak bişi yok artık.. Bunca tecrübeyi çöpe atacak değiliz ki.....:)) Tebrikler Canan Hanım.
Kim bu kadın
Adı, kimliği gerekmez ki.. Aşkın pençesine düşmüş olmak yeter de artar bile.. Ya kaybetmiştir, ya da araya herhangi bir ayrılık girmiştir, "üstünü örttüğünün.. Beklediğinin..." Hayat biteviye aynı geçmektedir.. Odası, masası, penceresi aynıdır.. Manzara bile tablo kadar değişmemekte ama "aç mı
D u a
Oldukça haklı bir "annelik" beyanı... Bir baba olarak analara sonsuz saygı duyuyorum... Kendimi her zaman onlardan sonra gördüm... Dualarınıza amin Hadiye Hanım.. Tebrik ve teşekkür ederim yazı için..
EDEBİYAT DEFTERİ AİLESİNE...
Öyledir... Umudu olmayan coşkudan söz edilemez bile... Ama o bile yoruluyor... Eskiyor.. Azalıyor... Günden güne.. Aydan aya, yıldan yıla... Coşkumuzun eksilmesi, umutsuzluktan değil yani her zaman.. Tebrikler Gülüm Hanım.
Şam baba
Demek "Gönül Evliliği..." Gönüller bir oldu mu işlem tamam! Bıkınca, "hadi boş ol!" Ne kadın, ne çocuk umurunda! "İpinden ...... ....................." Küfretmek az gelir böylelerine Şair... Falaka, cop falan! Tebrikler hassas şahsınıza..
YAZMA AŞKIMA YENİK DÜŞTÜĞÜM...
Yazmak, "kontrollü ve ağırdan konuşmak..." Yani bir ihtiyaç... Bu anlamda yenik düşmek gayet doğal yazma isteğine... Başarı dileklerimle Gülüm Hanım.. Tebrikler...
AF DİLE!!!
"Hikmetinden sual olmaz!" Yükü, taşıyabilecek olana verir... Zeka, güzellik, beceri, cesaret, asalet "YÜKTÜR KİŞİYE!" Yaradan, - Taşıyabilene verir o yükleri.. Özellikleri.. - Elbette "yakışana" bir de... Atatürk işte odur... Rahmetle, özlemle, minnetle anıyoruz.. Tebrikler yazı için Mü
ŞERH DÜŞTÜK TARİHE...
Korku yok! Allah'ın izniyle "hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal!" Tebrik ve teşekkür ederim yazı için Gülüm Hanım. Atamızı şükranla, minnetle, saygıyla ve rahmetle anıyorum, bir kez daha...
Susmalığım
Susmak, en keskin, en doğru ve en kısa cevaptır bazen. "Sözün geçer akçe olmadığında..." Yani yetmediğinde.. Cevap olmadığında... Durum öyle anlaşılan..Aycan ve Demir... Belli bir zaman diliminde hayatınızda idiler... Neyiniz olduğu hiç önemli değil... Varlardı ve "seviliyorlardı, sevdikleri
YAŞASIN İLAHİ ADALET...
Zordu "bizim gibiler için" dün... Çocukluk... Okul yılları... Hastalıklarla mücadele bile farklıydı... İlkeldi hatta... İlaç, duamızdı... Ateş düşürücü "sirke..." Ne var ki "hakka riayet" eksiksizdi! Vefa, fedakarlık bizi biz yapan... Yani tamdı "inancımız..." Tebrikler Gülüm Hanım.
Gerçek insan sevgisi üzerine işte bir kaç güzel örnek.
Yerinde ve faydalı örnekler... İnsan sevgisi yanında vefa da var...Affetmek de var... Ne mutlu.. Tebrik ve teşekkürler Abdülkerim Bey.
iNSAN VATANINI SEVMEKTEN VAZGEÇMEZ ATAM
Böyle bir yazı "10 Kasım 2018 günü "Günün Yazısı" sıfatıyla köşesinde yerini almalı... Küçükler okusa, anlar.. Zira böyle bir dilden işleniyor.. Büyükler okusa, onlar da anlar..Çünkü bir "Öğretmen edasıyla" işlenmiş, aynı zamanda.. Her insan anlayabilir, yeter ki "TÜRK " olsun! Yeter ki hain, b
İNSANLIĞA MEKTUP...
Çöküş, evet... Hemen her manada, her alanda, her boydan, renkten insanda! Dünya böyle... Görmeyiz umarım, kıyameti! Sevmek gerek.. Sevilmeyi beklemek abesle iştigal artık... Tebrikler Gülüm Hanım.
MEVSİMİNİZ NE?
Doğa ve insan... Birbirinden kopuk değil ki.. Olmaz da zaten... Yapı taşları aynı.. Sudan, topraktan, havadan, madenlerden, elementlere, besin türlerine kadar... Özde aynı olan, biçim ve işlev olarak da benzerlikler gösterecektir.. Mevsimler... Hata aynı mevsimin ayları... Farklılıklar göster
ÖZRÜM YOK...
Mutluluk özürlü doğmuşum sanki.. İyi ki sevgisiz insanlara karşı ilgisiz değilim... Onları bile seviyorum! Buysa mutluluk, ben de mutluyum... Ama ifade edemem... Konuşmam hoş karşılanmıyor nedense... Özrüm varsa, bu! Tebrikler Gülüm Hanım..
YALNIZLIĞIN TÜRKÜSÜNÜ SÖYLERKEN...
Kış tembelliği içe işlemiş sanki.. Yolunu iyice kısaltan ve gökyüzünde fazla dolaşmayan güneşe özenir gibi.. Bir tercihtir elbet.. Seçimdir.. Sonuçta tembellik ve yalnızlık birbirine yakın kavramlar değil mi? Tebrikler Gülüm Hanım.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.