E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
ADA'YA YOLCULUK-3
Çok şık bir anlatım... Hiç "ket vurmadan..." Öyküyü tatlandırarak... Devamını okumak için zaman ayırmaya çalışacağım Necati Bey.. Tebrik ederim, Kardeşim..
SU NİLÜFERİ...
Nilüfer suda açar, büyür zaten.. Bildiğim... İnsan yenilir.. Her insan yenilir... Neye, kime yenildiğidir önemli olan.. Tebrikler Gülüm Hanım.
GİTME UZAKLARA...
Gidip de gelmeyenleri beklemek.. O nasıl bekleyiştir... Umudu sarıp hep dünün üstüne! Bir çeken bilir... Tebrikler Gülüm Hanım.
TÜKENİŞ
Ne denir ki Canan Hanım... Ninemin sözünü yazsam anlaşılır mı? Rahmetli... "Herkes çektiğini, koca kız çıktığını bilir!" derdi... Demekle kalmaz ardından uzunca bir "ahhh!" çekerdi... Koca bir yıl geçti sayılır.. Kim, nasıl geçirdi kim bilir! Yeni yılda mutluluk ve sağlık dilerim.. Size
ADA'YA YOLCULUK (1)
Hadi bakalım... Hem İnroz'u... Pardon, Gökçe Adayı.. Hem de Doruk'u tanıyalım yavaş yavaş.. Eminim "renkli bir macera" yaşayacağız, birlikte.. Tebrikler Necati Bey.
KUŞDİLİ...
Arap Atları da güzel atlardır.. Sadece İngiliz atlarından daha yavaştır, daha az hızlıdır... Ama dayanıklıdır! Uzun mesafeleri daha iyi koşarlar.. Görüntü kirliliği niye olsun ki? Jokey kılığına girmek iyi fikir ama... "Kuşdili" konuşmaktan daha ilgi çekici bence.. Tebrikler deneme için.
Kısa Metrajlı Bir Terkediliş Filmi / Firkete
"Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir ölüm..." Karacaoğlan'ın çok etkileyici bir şiiri ve bestelenmiş bir türküdür aynı zamanda... Doğrudur.. Hatta denir ki, "ayrılık ölümden daha acıdır!" Firketenin ardından düzleşti sanırım, bir bukle... Deniz ve genelde su her saçı düzleştirir! Ölmek için seç
Eksilmeyin / Eksiltmeyin
Güzel öğütler.. "Eksilmeyin, eksiltmeyin" özetiyle gayet açık bir mesaj.. İşe kendimizden başlarsak hele... Sonuç alınmaması mümkün değil! Çünkü mutluluk aranmaz... Sadece bizim elimizde de olmaz... Komplikedir, çevremizle birlikte yaşanır... Tebrikler etkili yazı için Canan Hanım.
EİNSTEİN’IN HATASINI BULAN TÜRK
Ne büyük gurur! Ama... Benim ülkemin öğretmenleri kadar duyarlı olmayan yöneticileri var, maalesef! Medyası da o yönetenlere tabi, tıpkı onlar gibi! Türkler, dünyanın "en demokrat" insanıdırlar. Türkler, tarihin tanıdığı en eski medeniyetin, kültürün, dilin sahibidirler! Bir Kazım Mirşan'ı
ŞAİRLER YAZMAZSA ÖLÜR...
Yazarsa da ölür, şairler.. Hele normalden fazla yazarsa... Sadece yazarak var olacağını sanırsa! Denge... Önemlidir. Tebrikler Gülüm Hanım.
İŞİN İÇİNDE DOSTLUK VE GÜVEN VARSA...
Günü kurtarmak her zaman mümkün... "Yakayı kurtarmak" gibi değil nasılsa.. Hele bir de dostluk varsa.. Ötesi güven de.. Daha neler kurtulur. Tebrikler Gülüm Hanım.
Gız Ana
"Gız Ana..." Ne kadar tanıdık... Üstelik müşfik, yumuşak ve umut dolu... Zor, insanlık! Giderek daha zor Üstadım.. İnsan arıyor dert dinleyecek, yol göstercek, içinin ağısını alacak birini.. Anayı, babayı.. Bazen ablayı, ağabeyi.. Etkileyici bir yazı.. Kutlarım Sn. Şair...
İNSANIM MADEM...
Reddetmek için, biraz olsun sahiplenmek gerekir.. İster aydınlık, ister karanlık... Ürkerek de yaşanmaz, sevilmez de... Hayatın merkezinde durmasan bile, alışmak lazım yaşadığın mekana.. Tebrikler Gülüm Hanım.
SAYIN YAZAR -4-
Bir roman ve yazarı ile muhabbet gibi.. İçeriğine katılıp katılmamak söz konusu değil elbet.. Ben sadece "ifadeye ve biçime" katılabilirim... Bu anlamda olumluydu.. Tebrik ederim Gülüm Hanım.
ÇOCUK VE KARDAKİ İZLER
Bir öğretmen bu yazıyı okursa ne hallere girer? Nerelere gider, nasıl döner bugüne! Aşk olsun Öğretmenim.. Şimdi ben de "YIKILAN DEMİR KÖPRÜDEN" geçip, ta Çobanlar mahallesine giden öğrencilerimle beraberim... Daha "Ali'yi" anımsatalı ne oldu... Zor çıkmıştım o ruh halimden, siz yeniden döndür
‘KAFA’NIN NERESİNDEYİZ?
Kafanın "şeklindeyiz" sanırım... Saçın boyunda... Mendilin renginde... Eteği geçtik artık, yazın bile "pardösü" giyen kadınlar yetiştirdik! Bizim "işleyen akılla" işimiz yok artık... Bilimi dışlayan, her olumsuzluğu, yüzlerce ölümle sonuçlanan kazaları bile "kadere" bağlayan bir anlayışın ak
KARTVİZİT...
Kelamınıza, kaleminize bereket Gülüm Hanım... Sağlıkla.. Saygıyla, tebrik ile...
Beş vakit huzur...
Çok yerinde benzetmeler... Sabahtan yatsıya "sağlam", kusursuz ve günahsız ulaşanlardan eylesin, Yaradan.. Tebrikler Yusuf Bey..
YAZGINI SEÇ YAZGINI SEV...
Her ömrün bir şifresi vardır sanırım.. Adına "yazgı" denir mi, denmez mi bilmem... Seçme hakkımız olduğundan emin değilim, sadece... Tebrikler Gülüm Hanım..
BANA DA GÜLÜMSER Mİ?
Bu kadar "tutukluluk" içinde gülümser mi bilmem? Ben, kutluyorum yazıyı ve sizi Gülüm Hanım.. Saygıyla..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.