E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
YAPAN DA AŞK,YIKAN DA
"Sevilmeden sevme" diyor şiir ve şair.. Ama boşuna mı söylenmiş...:"Gönül ferman dinlemez" diye... İşte o yüzden sever insan, sevildiğini bilmeden... Aşk, acısıyla yaşanırsa aşktı zira... Tebrikler Oğuzhan Bey.
Sen Anlat Karadeniz - 380
Bir de "şiirde seyrettim" diziyi... Nefisti Sadık Bey.. İyi yıllar, tebrikler..
YAĞMURLAR ANLATIR
İnsan sevinceye kadar kendini tutar.. Sevdikten sonrası bir başkadır.. Artık rüzgar, yağmur, kar, akşam, sabah.. Her şey sevdiğini anlatır, onu hatırlatır.. Hele hasret varsa.. Tebrikler, iyi yıllar Günay Hanım.
EN DEĞERLİ SERVET
Anlaması lazım insanın... "Pazarı var mı?" Fabrikası... Yapanı, satanı zamanı..! Yok! Öyleyse en değerli odur, nakittir vakit.. Kutlarım Öğretmenim.
KARDA TEFEKKÜR
Erir ve biter...,Güneş açana kadardır, ömrü karın... Ya insanın? Ya sevdiğimiz herhangi bir anın? Zamanın! Nefisti yine.. Tebrikler Hasan Bey.
Sonbahar Damlaları/12
Daha iyisi olabilirdi... Yara ve kabuğu değil de.. Sade bir tebessüm, biraz sevgi kalsaydı, sevdamızdan miras... Çok şık bir şiir. Kutlarım Aslı Gül Hanım.
VATAN SEVDASI
Her sevda bizim.. Yardan başlayıp... Ta vatana, bayrağa, ülkeye, ulusa kadar... Bunlardan birine aşık olmak mümkün.. Mümkün de... Önce "adam olmalı, koca bir yüreği olmalı" insanın.. Anadan kalma vatan sevdanız hiç eksilmesin Kardeşim.. Tebrikler güzel şiire..
Münhasır...
"Sınırları kadar her insan..." Becerisi, Sözcük haznesi, düşünce kapasitesi kadar... Etkiliydi.. Tebrikler Yusuf Bey.
EBEDİ DALGALAN!
"O bizimdir o bizim, milletimindir ancak!" Türk var oldukça, dalgalanacak! Bayrak/bağımsızlık sevdanızı kutlarım İbrahim Bey.
Son Sahne
Hayat bu işte.. "Her sahne bir kez oynar..." Tekrarı yok! Tebrikler etkili şiire Salih Bey.
AŞKIN HİCRETİ...
Hepimiz "fani" değil miyiz? Gücü sınırlı... İstekleri ile uyumu zor... Beklentilerinin peşine düşen... Hatta hicreti bile göze alan! Yeni yılda yeni umutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.. Tebrikler Gülüm Hanım.
ikiyüzseksensekiz
Mitoloji girmiş şiirin içine... Sanırım Kore'ye kadar uzanmış... İmgeleri epeyce ilginç... Ne desem ki... Bozkır Çiçeği ve onu sahiplenen bir kahraman... Yeni yılda efsaneleri kıskandıran bir aşk dileğimle.. Mutlu yıllar Değerli Bahar....
Tırnak İçine Alıp Yaşamadık mı Zamanı
Yaşamak neredeyse odur sanki... Ya da ömür dedikleri... "Tırnak arasında" gelir, geçer... Taşmaz bir milim dışına! Denir ki,,"Kısmet bu kadar..." Vade... Ana, baba, hısım, akraba... Tümü çökse, değiştiremez süresini, bir an uzatamaz ya da eksiltemez... Hayat bu... "İki tırnak" arası... Etki
KUL HAKK’A ÂŞIKSA
Mükemmel bir şiir... Yönünü Allah'a dönmüşleri anlatan... Kutlarım Öğretmenim... İyi yıllar.
SENSİZLİĞİ
Unutmamak için o kadar nedenim var ki.. Herhangi birini değil... Bütün anılarımı, acısı, tatlısı, günahı ve sevabıyla bir bir hatırlarım.. Hem de her köşe başında... Gözyaşlarımla... Güzeldi yine.. Kutlarım Kardeşim.. Mutlu yıllar dileğimle..
zımpara taşı
Hayat böyle... Her aşamada farklı "aşınıyor" ömür.. Her defasında yeniden öğreniyor katlanmayı... Etkiliydi.. Tebrikler Ahmet
DÜNÜN LANETİ...
Yeni bir başlangıç.. Tazelenmek gibi... Bahar gibi.. Her anlamda, sevdada, aşkta da.. Temennim odur... Hayırlı bir yıl inşallah.. Tebrikler Gülüm Hanım.
Topraktır Toprak.
İşte gerçek... Hem de şeksiz, şüphesiz! "Topraktan geldik, toprağa döneceğiz..." Hayırlısını versin ömrün, Yaradan... Ozanca bir şiir..Mükemmel bir kurgu. Kutlarım İbrahim, Kardeşim.. Mutlu yıllar şimdiden..
GECE
Ve ömrün "kış mevsimidir", artık... Her gece.. Sensiz... Tebrikler Günay Hanım.
Gençler,Bütün kötülükler sebebi İmansızlıktır
İnanç önemlidir.. İman etmenin kişiliğe yansımasıdır.. Ve kötülüklerin de önünde engeldir.. Tebrikler Abdülkerim Bey.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.