E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
HÜZÜN ÇEŞMESİ...
Aşka kıyam tamam... Acılar da gelir, geçer... O da tamam.. Hüznün çeşmesi biraz aykırı.. İçilemez suyu en azından.. Kapamalı musluğu.. Tebrikler Gülüm Hanım.
Eyvah
Eyvah ki eyvah! O dörtlüklerin hemen hepsinin tanımladığı, aynı yöne doğru meyleden o özelliklerin sahibine hepten eyvah! Nasıl olsa "takke düşecek, kel görünecek.." Kendi kibrine yenilenlerin foyaları bir bir dökülecek önlerine! Etkili şiirinizi kutlarım Sn. Şaire.
Bakma Mağrur Mağrur.
Neydi o söz... "Mağrur olma padişahım, senden büyük Allah var" idi değil mi? Padişah sözde! Kul ise, sıradan biri.. Nesine büyüklenir, gençliğine ve güzelliğine mi? Geçer! Ne güzeldi şiir. Kutlarım İbrahim, Kardeşim.
DÜNYA HALİ
Kendi derdimizin dermanı yine biziz.. Yeten de biz, yetmeyen de.. Bilen de, bilmeyen de... Seven de, döven de! Biraz vicdan.. Biraz akıl.. Biraz da sabır! Güzeldi "hal" şiiri.. Kutlarım Ahmet Bey, Kardeşim.
UMMANDA KATREYİZ
İnanmak niyetle, inancın gücüyle alakalı... İnsanın fıtratıyla, bilinciyle, kendini nasıl yetiştirdiği ile de alakalı elbet... Sadece "bir damladan" ibaret olduğunu bilse... O bile yeter, inançlı kimliğine.. Derindi.. Tebrikler İshak Bey, Kardeşim.
Ruhum...
Ruh bu... Bilinmez ki nereden gelip nereye doğrudur yönü... Akışına bırakmalı iyisi mi.. Tebrikler Yusuf Bey.
DİVANE
Gönül bu ... İşine kim karışabilir ki.. Hele ucunda hasret varsa... Deliliğinin tutmadığına şükredin Öğretmenim.. Ne güzeldi mini şiir... Boyundan büyüktü anlattığı.. Tebrikler Öğretmenim.
Kıymet bilmedin hâlâ
Bulacağı da yoktur bundan sonra... Kıymet bilmiyorsa, kendi gibi birini bulur bulsa bulsa! Güzel şiir.. İyi yıllar, tebrikler Ayhan Bey.
ANLADIM
Zoru başarmışsınız Gülşah Hanım.. Anlamak öyle zordur ki insanı... Hele "aşk da varsa" ucunda! Tebrikler, iyi yıllar.
ZALİM DÜNYA
İnancın alasıdır, sevgi, emek... Ders çıkararak dünden, yaşananlardan, adına mucize denen hayatlardan,, Ehil kişilerden, nebatattan, böcekten, arıdan, yılandan, balıktan örnek alarak... Dünya mı zalim, yoksa insan mı? Bu sorunun cevabını veriyor şiir... İyi yıllar dileğimle tebrikler Müslüm
NURUNDA İLAHİ ATEŞİN...
Hayatın kendisi örgüdür... Öreni hem biz, hem de o "ilahi ateş!" Tebrikler, iyi yıllar Gülüm Hanım.
Çıplak sabah
Gerçekler de tıpkı şiir gibidir... "Çırılçıplak!" Ayaz da kış demek... İkisi bir araya gelince, bir aşkın sonu oluyor işte... Tıpkı insanlar gibi.. Aşklar da daha çok kışta ölüyor! Güzel şiir. Tebrikler Canan Hanım.
SELÂM OLSUN SELÂM AYRANCI'M SANA
Memleket aşkı budur işte... Köy köy dolaşır şiirle, her yanını...Bize de anlatır.. Tebrikler Resul Bey.
YETMİŞ MİLYON GARİP MAZLUM BU DÜNYADA MÜLTECİ
Büyük Şair Akif, tarifini yapmış o Avrupa'nın, batının..."Medeniyet dedikleri tek dişi kalmış canavar!" Şimdi ABD/İsrail de eklendi onlara.. "BOP/GOP "projeleri demek, İslam aleminin MÜLTECİ" olması, çoluk çocuk demeden kıyıma uğraması demekti! Ne yazık ki ya anlamıyor bazı ülkeler ve insanlar,
2019
Mukabil dileklerle... İyi yıllar Sn. Şair.
Yanılgı
Kesin... Net! Herhangi bir çözüm/çare aramadan uçup gitmek.. Kestirmeden ve en iyi yöntem.. Tebrikler, iyi yıllar Filiz Hanım.
YENİ YIL
Mutlu yıllar Sabri Bey.
Cevapsız sorular
Mutlu yıllar dilerim Nimet Hanım.. "Cevabı kolay" sorularıyla, inşallah... Saygı ve selamımla...
Bir Yıl Diliyorum
İnşallah Suat Bey.. Şiirin içeriğine uyan bir güzellikle yaşanır, yeni yıl.. Tebriklerimle.
ÖZLEDİM
Zaten tüm özlenenler.. Senin özleminin belirtileri...Seni hatırlatır her biri... İyi yıllar.. Tebrikler Serkan Bey, Kardeşim.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.