E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
&& SAVURDUK YELLERE BİLSEN NELERİ.! &&
Ağlamak, arınmaktır.. Ruhun kendini yenilemesidir... Boşalmaktır, yükünden.. Yeter ki sağlık olsun... Dostları, sevdikleri olsun insanın... Hüznün yakıştığı hoş bir şiirdi.. Kutlarım Mahmut Mücahit Kardeşim.
YALNIZLIĞIN VE AŞKIN EN SADIK NEFERİ...
Kişi, kendini tanımladığı gibi değil.. "Tanımak istediği gibidir..." Yalnızlık da bir seçimdir sonuçta.. Tebrikler Gülüm Hanım.
Mülteci
Çağımız hasta! Hem de ağır hasta... İnsanın insanı ezdiği, vurduğu, üstünden para kazandığı "aşağılık bir hastalık" bu! Üzgünüm.. Duyarlı şiirinizi içim burkularak okudum.. Tebrikler Sn. Şair..
FELEKTEN YÜK ALDIM
Felek işte! Kimine yük verir... Kiminin yükünü alır sırtından, "hayat verir", aşk verir... Güzeldi.. Tebrikler Sn. Şair..
EY SEVDAM !
Her seven sevdadan söz eder... Haklıdır da... Ama her sevda, bir değildir... Kimi kolayına kaçar, kimi de "ben gibi zorunu seçer, üstüne üstüne gider" diyor sanki şiir.. Çarpıcı bir biçimde anlatıyor, sevdasını... Çok hoştu şiir.. Tebrikler Ahmet Bey, Kardeşim..
ŞİİR HIRSIZLARI
Ah! Devir artık "arsızın, hırsızın" oldu Ustam.. Ceza mı? Allah'tan korkmayan, kuldan utanmayana ne cezası? Tebrikler >Kardeşim..
Hamal...
Her ömür, kendinin hamalıdır! Neler çeker, nasıl katlanır hayatını yükünü, onu yaşayan ve çeken bilir ancak.. Etkili bir şiir.. Tebrikler Yusuf Bey.
TESELLİ MANZUMESİ
Görselin seçkinliği ve "hayatın kurgusuyla" yaşanılanlar arasındaki ilişkiyi çok hoş anlatan bir şiir.. Emek yoğun.. Etkili bir dil.. Kutlarım Oğuzhan Bey.
Peygamberimizin insanı sadede getirici mübarek sözleri
Kerameti içinde, yol gösteren bir şiir.. Tebrik ve teşekkürler Abdülkerim Bey...
Kurtuluşun Vatana Kutlu Olsun Osmaniyem
Ülkemin "gazi şehirlerinden" biri Osmaniye... Kendi kurtuluşunu kendi yazan... Kutlu olsun şimdiden.. Osmaniyeli hemşehrilerimize ve ülkemize.. Tebrikler Melek Hanım.
BİLEMEDİM
Sevdanın koyusu bu... İnsan kendini bile tanıyıp bulamaz, bilemez... Karışır birbirine bütün renkler, "gözü kördür aşkın" sözünü doğrular.. Tebrikler.. Güzeldi şiir Sevim Hanım.
TAŞ
Herhangi bir "taş" değil... Anıların işaret fişeği, buluşmaların şahidi sanki.. Nasıl unutulsun ki.. İster yaz, ister kış! Mevsimlerin tümü yaşanabilir aynı yerde, o taş olsun yeter ki... Ne güzeldi şiir.. Tebrikler Müslüm Kardeşim.
Bana Onu Sormayın - 381
Gözden uzak demek ki.. Gönülden de er ya da geç... İyisi mi hatırlatmamalı kimse, onu... Şıktı şiir.. Tebrikler Sadık Bey.
....GARDİYAN....576
Seviyorum Türk'ün dilini... Ata Yurdumun sesi diye... Tebrikler M. Ali Bey.
YASAK MEYVE
İbretlik bir şiir... "Ademoğlu" hala aynı, diyor! Tebrikler Ustam...
MEHMETÇIK MEVZIDE
Ülke sevdası bambaşkadır... Ya da "Vatan Aşkı..." Türk Milleti, doğuştan askerdir. Duası bile "şehitlik ve gazilik üstünedir..." İçimizi kabartan çok özel bir şiir. Tebrikler İshak Bey, Kardeşim.
YANKI
O kadar ki.. Sevgiliyle özdeş, sesi bile aynı, özlemleri ve arayışları ikiz sanki! Yankı, sesin kendine dönüşüdür sonuçta...Aranılanın da dönmesi isteği ve dileği düşmüş şiire.. Çok güzeldi... Tebrikler Öğretmenim.
Bindik Bir Alamete
İneceğiz, çare yok! Bırakalım sürücü koltuğunda bir kendi gitsin, ister kıyamete, ister hıyanete! Tebrikler şiire ve sie İbrahim Bey, Kardeşim.
Zor
Ne kadar haklı şiir... "Yıkmak bir dakikada.." Yapmak, yılların sabrı, emeği... O nedenle... Seven, emek veren, iyiliğin, güzelliğin peşinde olan bilir, kurmayı... Hayali gerçek edenlerdir, onlar.. Tebrikler güzel şiire Nazik Hanım..
YAZIK BU MİLLETE YAZIK
Ne desem şimdi ben... "Kendi düşen ağlamaz mı?" Ya da.. Ne yaparsa kendi yapar, koca köy çökse yaptıramaz insanın kendine yaptığına mı? Tek sıkıntı... "Kurunun yanında yaş olmasak", yiyenin borcunu biz ödemesek iyiydi! Tebrikler haklı şiire Resul Bey.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.