E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Kahraman Mehemetçik yeni Aylan,Umran Bebeklerin katlini önleyecek
Umudumuz odur... Mehmetçik, "huzurun ve adaletin teminatıdır..." Tebrikler Abdülkerim Bey.
BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE, AZİZİM...
Şiir, buradan doğar bence.. "Hayatla kişinin arasına sokulan nifaktan..." Çelişkilerdir, insanı yazdıran yani.. Tebrikler Gülüm Hanım..
Canıma Minnet - 383
Hicvin ustasından yine "dokunduran" bir şiir.. Etkili ve şık... Tebrikler Sadık Bey.
BÜLBÜLLERİN FERYADINDA
Zamana "izi düşer" sevilip, sayılanın... Hatta adı bile verilir, onunla geçen" yıllara, aylara, günlere... Yeter ki değsin.. Değer katsın... Hem yaşasın, hem yaşatsın! Duygu ve anlam derinliği olan bir şiir.. Tebrikler Ahmet Bey, Kardeşim.
....BİLMİYORUM...577
Bilmemek normal... "Senin olmadığın yeri bilsem ne çıkar?" Güzeldi. Tebrikler M. Ali Bey.
Hicret...
İslam tarihinden "önemli bir hadise..." Müslümanların "kardeşliğini" pekiştiren... Tebrikler güzel şiire Yusuf Bey...
KIRK YALAN
Gönülden düşmeyegörsün kişi... Artık "dişiyle kuş tutsa" faydasız... Hele de "kırk yalana" çıkmışsa adı! Harika bir hiciv.. Tebrikler İshak Bey, Kardeşim..
Alya
Toruna şiir... Daha neler yazdırır, neler söyletir... Allah sağlıklı ömürler versin.. Bağışlasın size, ailesine... Tebrikler Ayhan Bey.
Herşeydesin
Gayet doğal... "Her şeyi" olunca sevdiği insanın... Her şeyde olması yadırganamaz.. Tebrikler Gül Nur Hanım.
YA BEN ANLATAMADIM YA DA…
Hüner mi acaba? Yoksa "kültür mü?" Gelenek, Atadan, deden kalmak... "At sahibine göre kişner" dedikleri bir de... Anlatıyorsunuz Oğuzhan Bey... Anlamak isteyen olmalı, okuyan! Anlamlıydı. Tebrikler..
Yürümek
Denize varınca başlar nasılsa... Hayaller.. Ummana karşı düşünceler, derinler.. Sussan da bırakmaz, deniz.. Ne hoştu. Tebrikler Figen Hanım.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BENİMKİ...
Her aşk, biraz da iklim değişikliğidir zaten.. Ya da "tebdil-i mekan..." Başka türlü yaşanmaz ki? Tebrikler Gülüm Hanım.
KOPSUN KIYAMET
Bazen vuslattır kıyamet.. Gerçek aşklarda! Güzel şiir. Tebrikler Günay Hanım.
GÜZELLİĞE AŞK
Epeyce "ateşli" belli ki... Aşkın tarafı olmak bile yetiyor... Deneyimli olması da tercih nedeni.. Artık yaşamak kalıyor geriye... Bir de böylesi capcanlı şiirler.... Tebrikler Kardeşime..
GİTME
"Gitmek Hayat Getirecek" dese de Babür Pınar... Şiire uymalı.. Onca kırık dökük bırakmaktansa geride.. Gitmemeli... Ne güzeldi.. Kutlarım Şadiye Hanım.
YOK ETTİN DÜNYA
Dünya masum desem de şiir haklıdır... Biri suçlu bu işte... Felek desek, kader desek aynı yere çıkıyor.. Güzeldi. Tebrikler Ayhan Bey.
Benim Adım Aşk'tır
Zaten adının önüne eklenir, aşkın... Genellikle sevenin.. "Kimin aşkı" denilince, bilinsin diye sanırım.. Doğayla bütünleşen hoş bir şiir. Tebrikler Sn. Şaire.
KAYBETME ONU DA
Dünü, sevdamızı, anılarımızı aramak, unutmamak.. Arada bir yadetmek, tamam... Ama bugünü.. Var olanı, yaşayanı... Hele hele mekanı, bizimle olanları kaybetmeden! Başka bir deyişle.. "Dimyat'a pirince gitmeden..." Şiir işte.. Doğru diyor. Ben de kutluyorum Kardeşimi...
MASAL
Masal mı şimdi bu? Bence "gerçeğin ta kendisi!" Düşlerinde öpücük kondurup dudaklarına.. Umudu sevdiğinin üstüne yüklemek... Ve bütün engelleri tek tek aşarak hem de... Ne güzeldi. Tebrikler Öğretmenim.
ŞİFA BESTESİ
İnsanın hası, sakin ve gösterişsiz olanıdır.. Anlar, yorumlar ama bekler.. Ki, doğru mudur, yanılma payı var mıdır emin olmak ister.. İşte nasip, yaratılıştandır.. Karıncadan ilham alabilenlerin... Görseli ve manasıyla "şiirdi.." Tebrikler Kardeşim.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.