E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
ZEYBEK HOCA ZEYBEK HOCA
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

ZEYBEK HOCA şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Ne Olur
Sözün görülmesi lazım... Somutlaşması... Ki, ardı gelsin.. Çekilmesin ayakların altından merdiven.. Derine inen bir şiir. Tebrikler Nazik Hanım.
MAHLASI KAYIP BİR ŞİİRİM...
Tanrı buyruğu olduğu kesindir bence.. Sevmeden neye yarar insan? Yaşamak ne anlama gelir ki, sevmeden... Tebrikler Gülüm Hanım.
Sonbaharda Eylüldür Hüzün
Gittiğin gün eylüldür... Sonra bütün mevsimler biter. Hasretin kalır, kışa benzer.... Güzeldi Kutlarım İlhan Bey.
AŞK KOKALIM
"Sürekli aşk..." O biraz zor işte..........:)) Adı başka olur sanki... Ya da zorlama... "Anı yaşamak" gibi yani.. Tebrikler Müslüm Kardeşim.
ANNELERİN AŞKI
Ne çok yakışır, anaların çocuklarıyla aşkı... Öyle candan.. Öyle karşılıksız... "Yaradanın" rızasıyla... Çok güzeldi Öğretmenim.. Tebrikler...
ACITIR CANINI
Kesin acıtır... Hele "yüklenirsen" her şeyi ile.. İflah olmazsın, dert olur içine... Etkiliydi. Tebrikler Adem Bey.
Geceler - 384
Geceyi bir de "şairin", ama mutlaka sizin gözünüzden bakmalı.. İnanın farklı görünecek Sadık Bey.. Çok hoştu şiir.. Tebrikler.
İşte Bu Dünya Aysel
Kendine yetmiyor eli, ayağı, samanı, buğdayı! Kirini temizlemekten aciz bu dünya! Bakma şatafatına, denizlerine, dağlarına, kuşlarına... Kimi geldiğine pişman, kimi gelmediğine! Durum bu, Aysel.. Şiirdi. Kutlarım Kardeşim.
ANADOLU
Sitenin "reklamları" ayak altında gezmese iyi olacak! Yazdığım yorumu da alıp götürdüler! Çileli Anadolu'm.. Öldü öldü dirildi, evet... İşgallere uğradı... Sinesinde yatan "ŞEHİTLER, ERENLER, EVLİYALAR" kalktı da ayağa... Düşman askerine "hilafetin askeri" diyen aymazlar, yobazlar bir türlü bi
SİLMESİ DE ZOR
Bir kez daha tebrikler Kardeşim.. Nice başarılı çalışmalara..
Doyumsuz Bir Coşku Yayılıyor İçime
Bazen bir "merhaba", bir sevdaya bedeldir... Huzur ve coşkuyla gelen... Güzel şiir. Tebrikler Serkan Bey.
Sabah
Elbette... Sabah, ışığa ulaşmaktır... Aydınlıktır.. Sağlık, refah ve huzurdur... Karanlıktan, "kıskaçtan", olumsuzluklardan kurtulmak demektir, sabah... Çok etkiliydi. Tebrikler Sn. Şaire.
Vİraj
Her dönemeçte "milyoner..." Her sokağın sonunda uçurum! İkisi de yürüyor... Biri "ölüme ve yoksulluğa.." Diğeri ? Sütten ölesi! Tebrikler Filiz Hanım.
İslamın Alemine YENİ ŞİİRİM
Ne gezer sevgi! Ne gezer, hoşgörü! Ne gezer şiir, şarkı, edep ve edebiyat! Birbirinin boğazında elleri! Sevgi yerine kurşun... Yobazlık almış yürümüş, emperyalizmin kuklası olmuş her biri.. Durum bu... Tebrikler İbrahim Bey, Kardeşim.
HÜZNÜN ŞARKISI
Hüzün şiire yakışır.. Şarkılara da... "Ben seni unutmak için sevmedim", gibi.. Tebrikler Günay Hanım.
KIŞ MEVSİMİ BİR BAŞKADIR,BİZİM TOROS ELLERİ
Ne ala... Kar, "beyazlık" demek... Temizlik.. Arınma.. Ve su demek, bolluk ve bereket... Toroslar ve sakinlerine ne mutlu. Kutlarım Tevfik Bey..
Mutluluk! Nedir?
Selam, sabah... Bir günaydın... Koluna giren bir başka kol... Ya da boş cebine giren bir el.. Sevmek ve sevildiğini hissetmek... Sağlıkla atılan bir kahkaha... Koşarcasına gidilen iş... Hepsi de mutluluk... Ya da habercisi... Tebrikler Müslüm Kardeşim.
SİLMESİ DE ZOR
Ne çok "zoru var" hayatın... Bize ne kadar yakınsa o kadar artan! Sevmek de zor, sevmemek de... Arayı açmak da zor, yakınlaşmak da öyle! Çık işin içinden... Hoş bir şiirdi yine.. Kutlarım Ahmet Bey, Kardeşim.
Nefs
İnsanın mücadelesi kendiyledir. Yani nefs ile... Kazanırsa, her iki dünyada azizdir.. Kazanamazsa........ Rezil! Tebrikler Sn. Şair.
SEVMEK VE SEVİLMEK
Sevilmenin şartıdır sevmek, sanırım... Hem de "en gerçeğinden ve içten..." Yoksa hiç yaklaşmamalı, sahte sevgiye de bel bağlamamalı.. Sonu hüsrandır zira... Şiirin dili gayet ince, naif... Kutlarım Oğuzhan Bey.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada ZEYBEK HOCA  şairi hakkında, ZEYBEK HOCA  kimdir, ZEYBEK HOCA  şiirleri,ZEYBEK HOCA  hakkında bilgi ve ZEYBEK HOCA  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.