E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Yusuf Sayatoglu

Yusuf Sayatoglu

383 şiiri kayıtlı
Şair Okur
HALK OZANI
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında 383
Şiirleri
Yazıları Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
Yusuf SAYATOGLU

Çevrimdışı

11 yıl 2 ay 3 gün 1 saat 13 dakika  boyunca üye

Diyor ki;
HALK OZANI
Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
20.996
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
394.075
Yazıları Kaç Kere Okundu?
0
Üyesi olduğu atölyeler

Henüz hiç bir atölyeye üye değil.
Şiir Portfolyoları

Son Beğendiği Şiirler

Son Beğendiği Yazılar

-

Kendisi Hakkında Yazdığı

Bağrında birçok Halk Aşığı yetiştıren Serhat Kars’ ın son kuşak Âşıklarından biri de Âşık Yusuf Sayatoğlu’dur. Asıl adı Yusuf Yıldız olan Âşık ustası Mustafa Çileli ve Türk Folklor Araştırmaları Kurumu Başkanı Dr İrfan Ünver Nasrattın tarafından Sayatoğlu mahlasını almıştır.Yaşadıkları acı-tatlı olayları, yaşam tecrübelerini, bilgilerini dizelere dökmekteki ustalığı, hiçbir aşıkta rastlamadığımız geniş bir felsefe ve keskin zekaya sahip oluşu görünen bir gerçektir. Aşık Yusuf Sayatoğlu şiirlerinde bilimsel objeleri, atasözlerini ve deyimleri ustalıkla harmanlamış, halka ait değerleri toplayıp halka vermeği başarmıştır.
1960 yılında Selim ilçesi Darboğaz köyünde doğan aşığımız ilkokul üçüncü sınıfa kadar köyünde okuduktan sonra , önce Kars ‘a sonra da Adana ya göç etmişler. Ortaokul ve liseyi Adana da Üniversiteyi de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünden,


Kitaplara Yaptığı Yorumlar
Ne dedi?
Rozetleri

Tavsiye Ettiği Kitaplar

Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU şairi hakkında, Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU kimdir, Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU şiirleri,Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU hakkında bilgi ve Yusuf Sayatoglu  Yusuf SAYATOGLU isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.