E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Yıldız Toksöz Yıldız Toksöz
yıldız toksöz
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

www.yildiztoksoz.com


Aslen Amasyalı olup 1965 Diyarbakır doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, liseyi Silivri’de bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi A.Ö. Fakültesinde eğitimini tamamladı.

Şiir yazmaya çok küçük yaşlarda başladı. Okul döneminde şiirleri katıldığı yarışmalarda dereceler aldı. Uzun yıllar serbest tarzda şiirler yazdıktan sonra hece tarzını benimsedi.

Şiirleri internet ortamında bir çok sitede, Edebiyat dergileri ve yerel gazetelerde yayınlandı. Antoloji kitaplarında yer aldı. 2011 yılında ‘’Acı Tebessüm’’ adında bir şiir kitabı yayınlandı. Zaman Geldi adlı şiiri (TSM) nihavent makamında bestelendi ve Kıbrıs’ta BRT televizyonu ile Kıbrıs Çevre ve Kültür Bakanlığının düzenlediği beste yarışmasında 3.lük ödülü aldı.

Mehmet Necmi Toksöz ile evli. Alperen adında bir oğlu ve Mihrimah Hazal adında bir kızı var. Halen Tekirdağ ilinde b


 
Bu sayfada Yıldız Toksöz  yıldız toksöz şairi hakkında, Yıldız Toksöz  yıldız toksöz kimdir, Yıldız Toksöz  yıldız toksöz şiirleri,Yıldız Toksöz  yıldız toksöz hakkında bilgi ve Yıldız Toksöz  yıldız toksöz isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.