E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Yakup KARACA

Yakup KARACA

146 şiiri kayıtlı
Şair Okur
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında 146
Şiirleri
Yazıları Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
Yakup KARACA

Çevrimdışı

10 yıl 1 ay 8 dakika  boyunca üye

Diyor ki;

Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
12.012
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
165.613
Yazıları Kaç Kere Okundu?
0
Üyesi olduğu atölyeler

Henüz hiç bir atölyeye üye değil.
Şiir Portfolyoları

Son Beğendiği Şiirler

-
Son Beğendiği Yazılar

-

Kendisi Hakkında Yazdığı


Yakup KARACA (ÖZGEÇMİŞİ)

1972 yılında Adana ili, Kozan ilçesi, Çamdere Köyü, Okçular Mahallesi’nde dünyaya gelen Yakup Karaca, ilkokulu kendi köyünde, ortaokulu Kozan’da lise tahsilini ise Adana’da tamamlar. Üniversite öğrenimini bazı olumsuzluklardan dolayı bırakmak zorunda kalmıştır.

Çocukluğunun büyük bir kısmı çobanlık yaparak (kendi koyun ve keçilerini güderek) geçmiştir. Vatani görevini 1992 de Amasya / Eryatağı’ın da başlar ve 1993 de Kıbrıs/ Lefkoşa da bitirir. Askerlik görevini ifa ettikten sonra, yaşamını sürdürdüğü Kozan’dan gelip Adana’da iş arayışlarına giren Karaca, muhtelif işlerde bir müddet çalıştıktan sonra 2001 yılında Adana Asker Hastanesi’nde devlet memuru olarak göreve başlar ve halen devam etmektedir. Görevinin yanı sıra kültür ve sanatla ilgili çalışmalarını da sürdürmektedir.

Şiir sanatına; yöre


Kitaplara Yaptığı Yorumlar
Ne dedi?
Rozetleri

Tavsiye Ettiği Kitaplar

Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada Yakup KARACA  Yakup KARACA şairi hakkında, Yakup KARACA  Yakup KARACA kimdir, Yakup KARACA  Yakup KARACA şiirleri,Yakup KARACA  Yakup KARACA hakkında bilgi ve Yakup KARACA  Yakup KARACA isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.