E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Yakup Kadri Karaosmanoğlu

Yakup Kadri Karaosmanoğlu

kayıtlı
Okur
Hiçbir kadın yoktur ki seni seviyorum sözü önünde hissiz ve lakayt kalabilsin.
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında Şiirleri Yazıları Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
Yakup Kadri  Karaosmanoğlu

Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
3.294
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
0
Yazıları Kaç Kere Okundu?
0

Hakkında


27 Mart 1889 tarihinde Kahire'de doğdu. İlköğrenimine Manisa'da başladı. 1903 yılında İzmir İdadisi'ne girdi. Babasının ölümünden sonra annesiyle Mısır'a döndü. Öğrenimini İskenderiye'deki bir Fransız okulunda tamamladı. 1908'de başladığı İstanbul Hukuk Mektebi'ni bitirmedi. 1909 yılında arkadaşı Şehabettin Süleyman aracılığıyla Fecr-i Âti topluluğuna katıldı. 1916 yılında tedavi olmak için gittiği İsviçre'de üç yıl kaldı. Mütareke yıllarında İkdam gazetesindeki yazılarıyla Kurtuluş Savaşı'nı destekledi. 1921 yılında Ankara'ya çağrıldı ve bazı görevler verildi.

1923 yılında Mardin, 1931'de Manisa milletvekili oldu. Bir yandan gazeteciliğini ve roman yazarlığını sürdürdü. 1932'de Vedat Nedim Tör, Şevket Süreyya Aydemir, Burhan Asaf Belge ve İsmail Hüsrev Tökin'le birlikte Kadro dergisinin kurucuları arasında yer aldı. 1934 yılında Kadro dergisinin yayınına son verildi. Tiran elçiliği


Şiirleri Yazıları
Yazısı yok.
Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada Yakup Kadri Karaosmanoğlu  Yakup Kadri Karaosmanoğlu şairi hakkında, Yakup Kadri Karaosmanoğlu  Yakup Kadri Karaosmanoğlu kimdir, Yakup Kadri Karaosmanoğlu  Yakup Kadri Karaosmanoğlu şiirleri,Yakup Kadri Karaosmanoğlu  Yakup Kadri Karaosmanoğlu hakkında bilgi ve Yakup Kadri Karaosmanoğlu  Yakup Kadri Karaosmanoğlu isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.