E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
uranus uranus
 
Üye / üyeVIP Üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

uranus yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
2868 DİYORUM..
...attım,teşekkürler.
Van Erciş'te Deprem!
...ekranda görüyoruz değil mi,dua zamanı evet,kepçeye gerek yok.Dört saat olmuş,valiliğin yanındaki binaya tek iş makinası gitmedi,acı olanıda,spikerin araya laf katması,vatandaşın isyanı duyulmasın diye.Dua zamanı,gerek yok kepçeye iş makinasına,amin.
BİZBİZE YETERİZ ÇÜNKÜ BİZ FENERBAHÇEYİZ
.............General Franco ,ispanya'yı senelerce futbolla uyutmuş ve faşist rejimini o yüzden koruyabilmiştir.Bu gün,ispanya o konuda ilerdeyse,bir kuşak bedel ödemiştir.Böyle bir günde,sizin derdiniz buysa,çok yazık.
HASANOĞLAN KÖY ENSTİTÜSÜ MEZUNU SÜLEYMAN BALAMİR
...tarım bilgisi diye bir kitabımız vardı ortaokuldayken,Hasanoğlan programından kalma.Biz,ağaçlara aşı yapmasını bile öğrenmiştik,şimdi israil tohum vermese açız,ektiğimiz çıkmıyor.Burada,bu kadar öğretmenin olması ve tek kelime etmemeleri hayret verici.Açlığı hak etmişiz yani.
HASANOĞLAN KÖY ENSTİTÜSÜ MEZUNU SÜLEYMAN BALAMİR
.....tüm Hasanoğlan'lıları saygıyla anıyor,ellerinden öpüyorum.Hayatta olmayanlara rahmet olsun,ışık içinde yatsınlar.Onlar,karanlık Anadolu'nun mürşitleriydi.Sohbetleri bile,bir ayrıcalık.İnönü döneminde kapatılması da başka bir acı.Saygımla efendim,güzel konuya değindiniz.
NEDEN YENİSİ?
...bulanık suda balık tutmak ayrıdır,suyu bulandırarak tutmak ayrı,hesaba katılmayan bu kadar yaylaların suyu nasıl bulanacak,göreceğiz.
BiZ OLDUK
......dizelerin giz'indeki sır;''bir''sözcüğüdür. ''bir'den bize selam oldu''denilirken,Allah'tan bana selam geldi anlamına kullanılmıştır.''Bir''Allah'ın diğer adıdır. Burada;tek kişi vardır ve o,varacağı yere varmıştır.Hallac-ı Mansur'u saygıyla anıyorum.O'nu yüzyıllar sonra anlayabilen kara yo
UNUTAMADIĞIMIZ YÜREK SANCILARIMIZ
Mesele olan,burada bir acının duyabilenlerle paylaşımı.Şimdi çok edebiyet öğretmeni çıkar,onun hayatı noktalamadan daha önemsiz gibi.Belkide,tanıyan bilen bile yoktur.Yüreğiniz özürsüz ya,o yeter.Ve siyasi olduğu içinde,çok az kişi yazar.Böö desen ödleri kopacak.saygımla efendim.Göktepe'yi ve anasın
ABD NİN ÇÖKÜŞÜ
...savaşlarda yetmeyecek bu seferki çöküşüne,bir hesap ta benden;kırk milyar dolar kozmetiğe harcıyor bunlar.Herşeyin barut ve kan olmadığını anlayacaklar.
Eski Bir Borç
....yaz,zün yaz.
Bacon Gölgesi
...güçlü bir anlatım ve yazı dili,saygımla.
Haftasonu yazısı
.....o değilde,işin gücün dediden öteye giden yollar var hocam,sevgiler saygılar,iyi pazarlar.
Benim Güzel Şiirlerim ve Şiirde Eytişim// Yazınsal Yaratı Üstüne Fikir Uçuşmaları (Iıı)
Yazım ve anlatım ustalığına,ne denir...saygımla.
Yazınsal Yaratı Üstüne Fikir Uçuşmaları (I)
Tüm içtenliğimle katıldım dizelerinize,takipte olmak çok hoş bir duygu,saygılar efendim.
Aman Allah’ım Ne Günlere Kaldık!..
...kutlarım cesur yüreğinizi ve kaleminizi,saygılar.
Neydi güç?
Umut var bu kalemin ucunda ve güç,kendinin farkına varmalarda gizlidir o.Diğerleri,gölge oyunu,cüceler bile gün batımında devleşir,saygılar hadi bakalım.
Dikkat! APTAL Sarışın Çıkabilir
o degilde hocam,hiç otobüse binilirmi ya,kendini herkülmü zannettin,ben seni nerelere amanet ediyorum,gidip belediye otobüsünden çıkıyon,sonrada başım ağrıyo diyon.Odeğilde,ilaç öneriyorum patates dilimle başına bağla diye,onuda kızartıp yiyon hocam ya. bi daha bi şey demem bak,otobüs,bus, kar,cityw
15 yıl sonra türkiye de yaşamak
..hak olanları istemek çok değil,kerpiç duvar üstüne gökdelenler dikildi ve yıkıldı.alt yapı hazır olmadan ünv.teler açtık,şimdi herkes mühendis ya da,vasıfsız.Ara elaman yok,kimse tulum giymek istemiyor.Oysa,önce üeretmek.Üretmeden tükettik,bittik. Sadece görüntümüz var,bundan önceki hükümetlerin
Ya Mustafa Kemal Olmasaydı / 1
...tüm dünya'da bağımsızlıkolmazdı,birey olmazdı.Hayranım ben ona,saygılar hanfendiye.
BİRAZ TARÇIN, BİRAZ ZENCEFİL..
..inanırmısın dost,hemen hemen hepsini yapıyorum,kafeye oturmak hariç.En son bir arkadaşımla oturmuştum,olay oldu.Bana;kabuğunu kırman gerek deyince,kabuğumun tarifini sordum.Arka masadan gençler,tatlı tartışmamıza iştirak ettiler.Belkide,ilk defa canlı bir sosyalist görmüşlerdi.Uzun ve tatlı tartış
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada uranus  şairi hakkında, uranus  kimdir, uranus  şiirleri,uranus  hakkında bilgi ve uranus  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.