E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
uranus uranus
 
Üye / üyeVIP Üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

uranus şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Geçmiş Zaman
.....bir istasyon'da tren çığlığı gibiydi şiir,zamanı adaletsizce bölen .Sevdalara savurganlık yapmalı,acı demlenmeli ki yüreklerde,oturaklı dizeler çıksın kalemlerden.Ne kadar acele etsek de ayrılıklarda,kendi romanını çıkaramadı kimse,o son bakışlardan.Yorumsuz sızılar duymak gibi yaşamak ve sevme
ŞİİR (Güzelleme)
Çok güzeldi.
CILDIRIK
.....bu şiir'i ,ben hiç kaybetmeyeceğim,gönülden teşekkürler,saygılar Hicran hanfendiye.
Öte
Beni bu siteye bağlayan,buranın demirbaş şairleri,hiç yazılmamışların yazılması.Teşekkürler.
Sağ olsun
Kanamış duyguların sargı bezi,tutulmuştur ucundan...
HÜZÜN ARMASI
....buradaki yazarların çoğunun bana sitemkar yaklaştığını biliyorum ancak,şiir olmayana da yorum yazmak ikiyüzlülük olmaz mı.Hangi şiir'in gölgesinde düşünür ki insan,derinlerinde dinlenir ki.acıyı yaşanmışlığı hisseder ki.Hangi kalem yüreğine batarsa insanın,hangi dizeler tanıklık ederse geçmişine
Düşkronik
''asıl devrimci güç deliliktir''....onun için mi, bir devri yıkmaya çalıştığımızda bize deli diyorlardı,anladım şimdi.Teşekkürler kaleme,saygılar.
Bu nasıl harmoni
......yazmak yaşamanın ötesinde bir duygu,hele yazdığı gibi de yaşıyorsa bir insan,teşekkürler.
ru ya
....granitten abideler gibi şiirler yazıyorsunuz,ellerinizde çelikten çekiç,okuyanların balçıktan.Yuvarlama lafların dışında kalıyor yorumlanmanız,o zaman da yaklaşmıyor kibritçiye kimseler.Saygımla hocam.
ru ya
uranus tarafından 12/28/2015 10:47:07 PM zamanında düzenlenmiştir.
Fa Tanta
nerdesin payanda,uzun süre yazmadım,kürüklendik şiirinizle,artık yazayım...
arayış
...........kimseler farkına varmasada,her şehrin prangaları vardır içinde yaşayanlara.Kimi alışıktır onun ağırlığına,kimi de farkındadır.Matematik bu,her zaman sağlaması düz çıkmaz hayatın.Kiremitler dolusu sayı,ufuklar dolusu mealsiz dualar.Yazmak ne güzel em oluyor yaralara,seni bulanlar olmasada.
Gelme Üstüme Ey Aşk
uranus tarafından 3/22/2015 8:09:29 AM zamanında düzenlenmiştir. uranus tarafından 5/2/2015 8:56:05 AM zamanında düzenlenmiştir.
Barışırız
......''o'' yeri görebildikten sonra,barışmak kolay.Karanlık sanılanlar,birilerine aydınlıktır oysa,geceye ışık tutan şiirler gibi.Teşekkürler.
Aşkın Sustuğu Saatler
.........nasıl ki; volkanların patlamasından,yeni adacıklar çıkıyorsa,yüreklerin çakışmasından da,böyle güzel anlatımlar çıkıyor.Bitişten başlıyor belkide başlangıçlar,yaşamak anlaşılmak gibi bir şey.Anladığın ve anlaşıldığın kadar oluyorsun yaşamında.Anlaşıldınız şair,teşekkürler.
-yüzün bitemeyen bir aşkı anımsatıyor bana-
.......osmanbey yazılır mı hiç dost,ben de ilk orada aşık olmuştum,yıldız yokuşunda öpmüştüm ilk sevgilimi.Şiirin içinde yaşamak,bir roman kahramanı gibi,ne güzel şey.Her şiir her yere götürmüyor insanı,teşekkürler yüreğe.
istiridye kabukları...
.....her yanından kan akıyor oysa şimdi,sevda kokan sokaklarında .Ne güzeldi istanbul,şiir mevsimleri yaşarken.Kör ölümlere gidiyor üstüne yazılan şiirler.Eşkiyaların olmamalıydı yedi tepe....yanlış hesaba tuttuk zamanı bence.
Tuz
.....tek doğarız da, tek başımıza nasıl öleceğiz şair,bu kadar güzel şiirler yzılırken.
Velhasıl Yüreğim
......demek ki; bir resim böyle şiire dönüşüyor.
ıslak saltanat
....epeyce şiir birikmiştir artık.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada uranus  şairi hakkında, uranus  kimdir, uranus  şiirleri,uranus  hakkında bilgi ve uranus  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.