E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
umutveyasam umutveyasam
Hasan Bilgin
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

umutveyasam şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
DÜŞTÜ DİLİMDEN SANA DAİR HERŞEY
"... birazda hüzün baz " sanırım burada farkında olmadan yazım yanlışı yapmışsınız... "... biraz da hüzünbaz" olarak yazarsanız, okuyucular daha da iyi okur ve anlar şiirinizi sanırım... zira şahsım adına söylemeliyim ki, güzel bir şiir okumak için açtığım şiirinizin o cümlesine geldiğimde haya
Bilirim..
Sanırım anlam'a biçim'den daha çok önem veriyorsunuz.. bunu diyorum çünkü biliyorum, folklörden uzaklaşmadan yazdığınızı söylersem kızacaksınız bana.. o halde eğer anlamsa asıl olan, uzağı yakın edebilmeyi iyi başarmışsınız.. tebriklerimle..
MEYHANE
Güzel..
SÖMÜRGE
"her fani bedeni" yerine "her fani bedenini" yazmanız gerekiyor sanırım... yoksa ben pek anlam veremiyorum o cümleye üzgünüm..
GARGAMEL
"folklor şiire düşman" diyor Cemal Süreya
CESET
"Hiç bir kitapta okumamıştım" bu cümlenin kurgusunda var birşeyler.. doğru kurulmuş bir cümle belki ama okurken akışı bozuyor, aynı cümle daha farklı kurgulanabilirdi.. saygılarımla..
NAFTALİN
mendel'in "yosma fasulyeleri", mendel'in "yosma bezelyeleri" olması gerek sanırım.. yanılıyor muyum yoksa? ama dil akıcı ve güzel.. başarılar..
GÜNEŞİN GÖLGESİNDE
oldu bu sanırım... sevdim çok. tebrikler...
İNSAN ÇAĞLAR ÖNCESİNDE
oluyor sanırım kendimce... sagılarımla...
BİR YERLERDEYİM
Biraz daha iyi olmuş diğerine oranla... yani toplumsallık sezdiriyor biraz kendisini en azından... ama "Sevgideyim"'i neden iki kere kullanmışsınız anlamadım..
RUH VE BUNALIM
Çok güzel bir dil akımınız var, klişeleşmiş cümlelerden kaçınırsanız güzel yazacağınıza eminim...
OLUŞUM
Hafif, dil hatalarından kurtarısanız şiiri, çok daha güzel olacak... Tebrikler...
KIŞLARA İNAT
Klasik... Bence artık çiçeklerden,kuşlardan,böceklerden bahsederek şiir yazılmıyor.. yazılsa da bu şiir olmuyor.. Şair,toplumsal sorunlardan bahsetmeli yazdıklarında.. bilmiyorum belki siz de baharın gelmesini bu toplumsal sorunların bitimi olarak yazmış olabilirsiniz ama bu sorunlar çiçeklerle,b
 
Bu sayfada umutveyasam  Hasan Bilgin şairi hakkında, umutveyasam  Hasan Bilgin kimdir, umutveyasam  Hasan Bilgin şiirleri,umutveyasam  Hasan Bilgin hakkında bilgi ve umutveyasam  Hasan Bilgin isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.