E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
tikenguli tikenguli
mustafa kutlu
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

tikenguli şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Mayasında Sevgi Var
Her mısranın dokuzuncu harfleri aşağıdan yukarıya doğru okunduğunda şiirin ana teması ortaya çıkıyor. Celil kardeşime kocaman bir tebrik
MATKAP
Bu sitede birçok okunabilir, anlaşılabilir, manası açık şirler hasıraltı edildi. En nihayet güne düşen güzel şiirde gördük. Seçki kurulu daha bir biz olan biz kokan şiirleri güne düşürmeli. Tebriklerimle kardeşim..
Hasret Türküsü
Bütün yazıları benim için güne düşüyor zaten. Emeğine, bileğine bedenine ve ömrüne sağlık kizkardeşim. Kutlu-yorum:)
DİŞ/İ
Sözde mana çok derin, derin başka biçimde Beyin aramak boşa beyinsizin içinde Harika bir anlatım devamı olur elbet Gerisi zaten gelir başlığını seçinde:)
YAŞAMAK İSTİYORUM GÖZLERİNİN İÇİNDE...
Kapakları kapansın ayrılık korkusuna Huşu içinde yatsın mutluluk uykusuna Göm beni retinanın en derin kuytusuna Yaşamak istiyorum gözlerinin içinde Bu nadide esere affınıza sığınarak bir dörtlükle eşlik etmek istedim. Önce tekrar merhaba ve ardından selam ve sevgilerimle.
İçimden geldiği gibi 4
Dönüp bakmalarını istediğimiz, kovsalarda vazgeçemediklerimiz, yureğimizin baş köşesine yapıştırdıklarımız keşke dönüp bakabilseler.. Yine çok güzel bir şiir okudum. Her zaman ki gibi muhabbetle her zaman ki gibi sevgimle ve selamımla:)
Aşkı Seçtim
Anzer balım pepeçuram Yanıyorum buram buram Sol yanımda dinmez yaram Bugün özlemini seçtim Bu güzel şiire bir dörtlükle eşlik etmek isteğim İçin affınıza sığınıyorum ve Kutlu-yorum
ALLAH İÇİN SEVDİN Mİ !?
Çok çok güzeldi. Kutlu-yorum
GİDEMEDİM
Gönül dilinize eyvallah..
AKLIM HEP SENDE KALDI
Yürüdüğün yolları gözledim adım adım Belki kokun getirir rüzgarları kolladım Ardından ne dualar ne aminler yolladım Ne yaptıysam sevgili, aklım hep sende kaldı Bu muhteşem şiire affınıza sığınarak eşlik etmek istedim. Kaleminiz var olsun. Selamlarımla
Kederliyim
Gönül coşarsa kalem susmaz. Susmasında.....
Plastik Çiçekler
Keyifle okudum. Her zaman ki gibi:) Selam ve muhabbetle..
İçimden Geldiği Gibi 3
Kalem yine harbisinden kelam düşürdü yüreğimize. Eyvallah Şairem. Epeydir uğramadığım şiir kokan sayfan(m)ın kokusuna geri döndüm. Selam ve dua ile
ZABIT
Yaz şairem yaz. Yaz ki kalemler susmasın...
Çöker Saniye Saniye
Kurban can.
Seni Özledim
Birinci kıta ikinci satırı şöylemi yapsak!:) "Hasretime ateş yaktım duman duman tüter yarim" Hem kafiyeyide bozmamış oluruz.. Eline diline sağlık şaire. Selam ve dua ile:)
Sütten Say Bu Ayrılığı
Uzun uzadıya, birbirini tamamlayan cümleleri peşpeşe sıralayabilen kalemlere ender rastlanır. Onlardan birine tanıklık etti gözlerim. Kutlu-yorum:)
Maniler2
Heceyi vezni yitirdim Maniden mana bitirdim Merhabalar kalem ehli Ta Rize'den çay getirdim Selamlarımla:)
BUGÜN ÖLMÜŞ BABAMLA BİLE
Edebiyat Defteri'ne uğramayalı ne kadar oldu bilmiyorum ama siz kendinizi geliştirerek hala bıraktığım yerdeki değerlimsiniz.. Kalem ve yüreğe bir tebessüm bırakıyorum:)
SEN DE UNUT
Adını sulara saldım yolladım Uzağa gidene kadar kolladım Ardından maziye bir el salladım Ben unuttum gülüm var sende unut Bu hoş şiire affınıza sığınarak eşlik etmek istedim. Kalemine ve yüreğine kuvvet şairem:)
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada tikenguli  mustafa kutlu şairi hakkında, tikenguli  mustafa kutlu kimdir, tikenguli  mustafa kutlu şiirleri,tikenguli  mustafa kutlu hakkında bilgi ve tikenguli  mustafa kutlu isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.