E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Sernur Kekik Sernur Kekik
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Sernur Kekik yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Hiçkimsenin Hayatı!
Acılar kalsındı yorganın altında acıyı çeken değil. Yaşam acıyla devam etmemeli, doğan her gün yeni bir umuda merhabanın sesi çünkü.. İçsesinden okuduğum bir öyküydü sevgili Qualin. Sürükleyen ve etkileyen. Tebriklerim içtenliğimle.. Sevgim hep çok :)
"Aşk Tek Kişiliktir!"
Acıların kelime kelime biriktiği, hüzünün perde perde indiği bir öykü okudum. Aşkın karşılık bulamadığı hallerin en delikanlı sessizliği kulaklarımda çınladı. Anlatımındaki akıcılık alıp götürdü beni yaşanılanlara. Tebriklerim hep Sevgim çok..
RÜYA
Sıcacık ve gülümseyen bir anlatım. Kutluyorum canım :) Sevgimle her zaman.
İKİ GÖNÜL BİR OLUNCA, SAMANLIK SEYRAN OLUR MU ? OLMAZ MI?
"Matematik ağır basıyor beraberliklere, birliktelere..." Budur işte gerçeğin aynasındaki görüntü. Görüntüler asık yüzlü ve umutsuz artık aşka dair, sevdaya dair ne varsa... Günümüzün sevda gerçeğini anlatan samimi ve latif bir yazı. Ve yine budur işte dedirten bir yazı usta kaleminizle . Kut
BAYRAMLAR GÜZELDİR...
Sımsıcak anları yeniden yaşattınız yazınızla. Eminim sözettiğiniz şu satırlar "“Yatacağız,kalkacağız,yatacağız,kalkacağız…”diye başlayan, çocuk aklımıza hitaben, bir çeşit sayma yöntemiyle ifade ederdi bayram sabahını." söylemini herkes daha dün gibi hatırlar annesinden duyduğu sımsıcak sesle
ADI KONULMAMIŞ HAYALLERİM VARDI!...
Evet işte hayat, yaşadıklarımızla bilinen. Bazen anıların bir köşesine sıkışıp kalan ve hala acıyan sızlayan hayaller buğusunu yayarken gözlerimize anımsanırlar bir gün bir yerlerde . Ama yaşam bu işte sürer gider. Gerisinde unutulmazlık izlerini bırakarak Harika bir yazıydı kaleminizle büyülediğ
"MUST DEĞİL OĞLUM, MAST. MASTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!..."
Bir yanda sevecen duyguların sevinci ve bir yanda hüzüne asılı kalan anılar. Mükemmel kaleme alınmış bir yazı. Kutluyorum sevgimle saygımla..
SİZ SPOR SEVERMİSİNİZ? SPOR SÖVER Mİ?
Olduğunca gerçeğe manzara olmuş yazınız. Asılmalı duvarlara ki herkes okusun bu yazıyı. Belki durdurak olur yanlışlara şekil olur şekilsiz yaşanlara . Kutluyorum içten. Sevgi ve saygıyla.. KATRE tarafından 7/18/2007 2:12:34 AM zamanında düzenlenmiştir.
AŞK YOKSA MUTLULUK TA YOKTUR...
Sözün özü aşk yoksa hiç bir şey yok. Ve yazık olan hayatlarımızın mutluluğu arayışında daha pek çok kayboluşları yaşarken bizler ruhsal dengelerin şaşırıp kaldığı yerlerde olacağız. Kısacası terazi dengesini yitirmiş olacak. Hala niye farkedemiyoruz. Sayın Zekice mükemmel anlatmışsınız İçtenl
GECE YARISI MEKTUPLARI-6
Ne büyülü bir anlatım bu böyle. Kilitlenip kaldım sayfanızda. Kutluyorum. Sevgiyle kalın.
ONU BİR KARINCAYA BENZETİRİM HEP...
Zaman olur öylesi dolar ki içimizdeki duygular. Sanki taşınmak ister gibi olurlar saf beyazı kağıtlara. Ve o saf beyazı kağıtlarda seviyeli, olgun anlamlar yaşatırlar söylemleriyle. Tıpkı sizin yazınızda olduğu gibi. Okurken doğrulayıcı anlar yaşatan yazınızı içime sindirdim büsbütün. Mükemmel
KADER UTANSIN..! AMA NEDEN..?
Hayranlıkla okudum. Günün yazısı ve yazarını içtenlikle kutlarım. Selam ve saygılarımla..
SENSİZLİĞİ SORMA BANA
Hüzün ve kahrın yıkıcı eyleminde yaşadım hikayenizi. Akıcı bir üslubla yazılmış yazınızı içtenlikle kutlarım. Çok güzeldi. Sevgiyle kalın ve siz hep yazın.
İlişki.. Aşk.. Kadın.. Erkek..
Fevkalede bir yazı okudum ve geç kalmışım. Sahiden üzgünüm. Bana göre birebir aynıydı günümüz kadın ve erkeğin ilişkiye bakış açısı. Doğrular özenli bir yazı ile yerini bulmus Sn giorgi. Anlatımınızın ustalığı zaten yazınıza yansımış diyecek söz yok. Tebriklerim saygımla..
ZEKİCE MEKTUPLAR(2) Gece Gözlü'ye...
Kısa ama uzun uzun anlamlarda dolaştı gözlerim. Bu mektup adresine ulaşsaydı sonu eminim mutlulukla biterdi. Öylesi derin bir aşkı kimse yok sayamaz çünkü. O kadar etkili bir anlatım sanki sahi, sanki yaşandı ve bitti. Yarım bir ruh yarım kalmış bir insan bırakarak geride. Sonsuz tebrikler.
ZEKİCE MEKTUPLAR(1)
Yad edilmiş bir sevdanın henüz küllenmemiş duygularını öylesine güzel kaleme almışınız ki. Anlatımınız kaleminizde film olmuş adeta. Kutlarım. Selam ve saygılar.
Hayalin Kırık Parçaları
Duygular nakış gibi işlenmişcesine dökülüvermişler kaleminizin ucundan. Çok beğenerek okudum. Kutlarım Sevgilerimle.
MAZİDE KALMIŞ ÇOCUKLUĞUM...
Evet sahiden öyle olmaz mı zaten. Geçmişte yaşananlar kendimizizdir ve hatırlandığında biz olup perde perde inerler gözlerimize düşlerin aynasında. Eğer ki bu anımsananlar çocukluğumuza aitse biz de zaten çocuk oluveririz o an. Zaman tünelinde hoş bir yolculuktu öykünüz. Kutluyor ve teşekkür ediyor
O TERTEMİZ KARLARIN BİLE KİRLİ BİR YÜZÜ VARDI DEMEK...( KIRSALDA DOĞAYA KARŞI SAVAŞAN HAMİLE KADINLARA VE OKUMAYA ÇALIŞAN O ÇOCUK YÜREKLERE...)
Çocukluğumuz umutlarımız gençliğimiz Ve bu güzel dünyanın biri mavi biri siyah kapıları Artılarımız la eksilerimiz le yaşadığımız kadarız. Yazınızı okuyunca bunları söylemek geldi içimden. Duygulandırdı bir o kadar da. Kısa öykünüzde çok derin anlamlar yaşattınız. Paylaşımınız daim olsun ki biz
HAYATA SİMİT DELİĞİNDEN BAKMAK....( çocuk yaşlarda çalışmak zorunda olan o çocuk yüreklere...)
Ne güzel kaptırmıştım kendimi tadı düşüncelerimde kaldı inanın. Anlatımınız akıcı, içerik sahiden güzel. Tümüyle mükemmel. Ne diyeyim bu yol size çok açık. Diğerlerini de keyifle okuyacağım bundan eminim. Usta kalem yazmış ben de zevkle okudum kısacası. Selam ve saygılar.
 
Bu sayfada Sernur Kekik  şairi hakkında, Sernur Kekik  kimdir, Sernur Kekik  şiirleri,Sernur Kekik  hakkında bilgi ve Sernur Kekik  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.