E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Sernur Kekik Sernur Kekik
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Sernur Kekik şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
geçmişlerin ruhuna
şiirin ötesinde . Şair olmak değerlidir, şiire anlam yüklemek kadar. Kutlarım.
Şiire Sığ(ın)mak
İlmeğini geçirmişse kelimeler geceye örer cümlelerini işte böylesi dizelerde. Duyguları dölu dolu yaşamak işte böyle olsa gerek. Meselci kalemiyle harika dizeleri okumanın keyfindeyim şimdi. Her zaman sevgiyle..
kapı çaldı
Ahenkle oynaşan kelimelerin ardında içtenliğin sımsıcak seslenişi. Ne güzel.. Her zaman sevgi ve saygıyla.
SÖYLE EYLÜL?
"söyle eylül sen bile kendini affedecek misin unutacak mısın o kara günleri o kardeşi kardeşe salan suskun halini aklayacak mısın gelmeyecek ayın on beşinde " Kim bilir belki de söylerdi tüm suskunluğuna inatla.. Ama Eylüldü adı işte yapıyordu yapacağını, kırıyordu esiyordu yağıyordu böl
Yorulduk
Öylece susmalı işte dinginliğinde yorgunluğun şiirin edasına yaslanıp kalmalı.. Şiirdi tek kelimeyle. Kutluyorum, selam ile
Takvanın İçtepileri
İzninizle seçtiklerime alıyorum şiirinizi. Bu kalem hep yazmalı susmadan kırılmadan söylemeli tüm susmuşluklara ders olmalı. Saygıyla..
- aşk enkazı -
Bestesi içinde gizliydi zaten şiirin . Ritminde dinledim zevkle okudum. Her zaman sevgiyle saygıyla.
SEN ve BEN...
Sevda ile şiir oturmuşlar diz dize ses olmuşlar seslence olmuşlar birlikte. Sevdanın çıkmazlarında kaybolurken düşünceler. Kutluyorum. Saygıyla..
Bir Kelebek Müzesi
Acı hüzne yatmış, kayıplar karanlığın içinde. Kırılmış ve parçalanmış sesler şimdi çınlayan dizelerde. Kutluyorum. Saygıyla..
Şiir Gibi Dururum Göğünde
Hadi bir şiir söyle, düşünceler çizerken dizeleri ve hadi durma masal kahramanları gibi hep orada ve daima burada. Kutluyorum. Selam ve saygıyla..
Yeniden Kaybettiklerimiz
Yazarsak ki yazıyoruz işte... Diyenler söyleyenler sağolsun, Çalakalem düşünceler şiir gibi şiirlerin ortasındayım. Şimdi bozulmasın hiç rahatlar. Vurgun daha çok şey hem söyler hem karalar. Ehh biz de susalım artık. Harikaydılar. Kutlarım. Selam ve sevgiyle..
sukut
Sükutun içinde serzenişler kimbilebilir ki belki de çığlıklar var gizli mi gizli. Öylesi sığ öylesine yalnızki. Gözyaşlarıyla dokunulmuyor işte acının kalbine. Kutluyorum. Selam ile..
GİDİYORUM BU KENTTEN...
Öfke hüzün isyan.... Yaşanamamışlıkların resmi çiziliyordu yalnızlığın sığınağına dize dize Kutluyorum..
GÜN GÖRMEMİŞ PENCERELERDE KALDI ÇOCUKLUĞUM...
Aslında çok sözcüklerle bir şiire yorum yapmak istemem hiç ama öncelikle şiirinizi iki kez dinlediğmi belirtmek istiyorum. Bir pencere ardında yaşanmışlıklar ya da yaşanamamışlıkları öylesi mükemmel bir yorum katarak anlatmışsınız ki etkilenmek şöyle dursun ben de yaşadım ya da yaşanamamışlıkları y
Badem Gözlü Çocuk
Memeleketim manzaralarının en can yakıcı konusuna öylesi güzel dokunmuşsunuz ki... Duyarlılığınız ve kaleminize içten tebriklerimle.. Her daim saygıyla.
Gün olur
Duygusallığın asılı kaldığı dizeler aşkın dlim dilim yaşatıldığı kelimeler. Fazla iyiydi. Her daim sevgiyle..
NEYİNİM, NERENDEYİM?
Boyutsuz bir sevdada şimdi gönül. Sorgu suale yanıtsız kalmak isyanları çağlatmış dizelerde. Dizeler yorgun dipsiz bekleyişlerin ağıdını bestelerken.. Tebrikler içtenlikle.. Her daim saygıyla.
Yalnızım İşte
Dostluklar kendine barışıklıkta gizliyse o zaman sır olmak iyidir dışa dönüklüğe. Belki açılmamış bir gül misali daha da güzel olabiliyorsa... Neyse o zaman kifayetsiz ve şikayetsiz olmak lazım belki de. Saygıyla..
Bakmayın Anlamsız Çıkışlarıma
Kimbilir belki de susmak tır aslolan . zaman zaman isyankardır sustuklarımız kimi zaman da söver durur kendi kendine. Çözümler çelişkilerde saklıysa karanlıktır geceye tutkun olan . O zaman biz susalım karanlık zaten der diyeceğini. saygıyla..
Zaman Dilimi...
Bir de sevdalara sorsalardı .. Sorsalar dı da ne denli acımasız olduklarını bilebilselerdi sevdadan habersiz kalpsizler. İşte o zaman can acımazdı öz böylesine ağıdını yakmazdı kanatırcasına. Dizeler titredi gözyaşları düştü hüzün çiçeklerine. Her daim sevgi ve saygıyla..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Sernur Kekik  şairi hakkında, Sernur Kekik  kimdir, Sernur Kekik  şiirleri,Sernur Kekik  hakkında bilgi ve Sernur Kekik  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.