E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
SELAMİ ERDEMİR.

SELAMİ ERDEMİR.

38 şiiri kayıtlı
Şair Okur
Takip Et Mesaj Gönder
Profil
Anasayfa
Hakkında 38
Şiirleri
Yazıları Sesli
Şiirleri
Kitap
Yorumları
Bicümle Forum Blogları Duvar
AŞIK SELAMİ. ERDEMİR

Çevrimdışı

10 yıl 1 ay 3 gün  boyunca üye

Diyor ki;

Profili Kaç Kişi Ziyaret Etti?
7.209
Şiirleri Kaç Kere Okundu?
64.288
Yazıları Kaç Kere Okundu?
0
Üyesi olduğu atölyeler

Henüz hiç bir atölyeye üye değil.
Şiir Portfolyoları

Son Beğendiği Yazılar

-

Kendisi Hakkında Yazdığı

Aşık Selami Erdemir 30 Ekim 1954 tarihinde Kırşehir ilinin Mucur ilçesine bağlı Kurugöl Köyünde dünyaya geldi. Babası Ahmet Çavuş ve Annesi Münevver hanımdır. İlkokulu Kurugöl'de, Ortaokulu da Mucur'da bitirmiştir.

Aşık Selami'nin ilk hocası babasıdır. Doğaçlama dizeler söyleyen Ahmet Çavuş'u taklit ederek şiir söylemeye başlayan Selami, komsu Hacıbektaş ilçesindeki Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma törenlerinide her yıl takip ederek usta ozanları dikkatle dinler.

Babasının kamyonunda kardeşi Osman ile birlikte çalışmaktayken, yurdumuzun pek çok illerini gezen Aşık Selami, aşıklık geleneğinin yaygın olduğu Kars, Erzurum, Sivas ve Erzincan illerindeki ünlü ozan kahvehanelerinin de müdavim misafiri olur. Böylesine mekanlarda ozanların söyleyiş tarzlarını, atışmalarını, saz çalışlarını çırak gözüyle takip eder. Usta ozanları taklit ederek yeteneğini geliştirir.

1976 yılında Belçika'ya işçi


Kitaplara Yaptığı Yorumlar
Ne dedi?
Rozetleri

Tavsiye Ettiği Kitaplar

Kim ne demiş?Henüz kimse bir şey dememiş :( Ne düşündüğünüzü yazmak için tıklayın »Bu sayfada SELAMİ ERDEMİR.  AŞIK SELAMİ. ERDEMİR şairi hakkında, SELAMİ ERDEMİR.  AŞIK SELAMİ. ERDEMİR kimdir, SELAMİ ERDEMİR.  AŞIK SELAMİ. ERDEMİR şiirleri,SELAMİ ERDEMİR.  AŞIK SELAMİ. ERDEMİR hakkında bilgi ve SELAMİ ERDEMİR.  AŞIK SELAMİ. ERDEMİR isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.