E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Şair Ramazan Kınalı Şair Ramazan Kınalı
Ramazan  Kınalı
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

ŞAİR RAMAZAN KİMDİR?
Ramazan Kınalı, Kahramanmaraş ın Çaglayancerit ilçesine bağlı Küçükcerit Mahallesi Camcılar sülalesinden, babası Ali Kınalı
Babası köyde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşır. Bir müddet babasıyla bağda, bahçede, tarlada çalışır. Üç kız, dört erkek, yedi kardeşler. Ramazan ailenin beşinci evladı olarak 05.05.1988 Tarihinde dünyaya gelir. Ramazan Ayında doğduğu için ismini Ramazan koymuşlar. Yaz gelince yaylaya göçerler. Yaylada hep keçi, koyun güder. Genelde yaylada kalır.
Arada bir köye gelir gider. Ramazan 1996 Yılında ilkokula başlar. Her dönem takdir ve teşekkür belgeleri alır. Üç yıllık ortaokuldan sonra zorunlu eğitimini 2004 Yılında tamamlar. Ailesinin fakir olması, yüksek okul okumasına mani olur. Dışarıdan lise bitirmeyi düşünür.
Ramazan Küçükcerit Mahallesinde bir kıza vurulur. Onu çok seviyor. Sonraları kızın kendisini sevmediğini öğrenir. O kız


 
Bu sayfada Şair Ramazan Kınalı   Ramazan Kınalı şairi hakkında, Şair Ramazan Kınalı   Ramazan Kınalı kimdir, Şair Ramazan Kınalı   Ramazan Kınalı şiirleri,Şair Ramazan Kınalı   Ramazan Kınalı hakkında bilgi ve Şair Ramazan Kınalı   Ramazan Kınalı isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.