E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Oğuz Can Hayali Oğuz Can Hayali
Oğuz Can
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Bloglara yaptığı yorumlar

Oğuz Can Hayali yazarının bloglara yaptığı tartışmalar


Blog başlığı ve ve yaptığı yorum
MERHABA!!!!
Dost Mimoza97, Blog'lar Sayfasında SERKAN ENGİN Kardeş'in "ŞİİRİN KONSOMATRISLERİ" adlı Eliştirisi'ne "Had'dim olarak" bir Soru ilettim; "Nasıl bir Şiir Yazar acaba, kendisi?" Hala, Kardeşimin bir Şiir'ini aramaktayım. Yazına da Dostum, sadece "SEVDA" üzerine "düşürdüğüm" 4 Şiirimin biri'nden (180 Satır) aktaracağım birkaç Dize ile yorum yapmayı uygun buldum. "Yazıt'tan ağzım yandığı için(!), Yoğurdu üfleyerek yeme" mi hoş gör!Şiirle Kal! Kara Zurna ... "Aşk" denmiş kısa Formüle; Üç Harf, o bile anlamsız. ... Bu Sevda'nın Harbi'sidir, Erkeğim; "Aşk Yatakta bir fışkırık Döl değil!" Birde bunun; "Birlikte-Doruğa-Erilen" i var. "Duyarlı da derler adına. Kadın olman da gerekmez. "Kim Alt'ta" Kantarıyla da varamazsın Tadına, Sevecemn! ... Tümü'nü, ilgi duyarsan "SEVDA DİZELERİ"min birinde bulursun.

...
ŞİİRİN KONSOMATRİSLERİ
Dost, Serkan Engin.Acemiliğimi bağışla. Yanlış düğmeye basmışım. İkinci Baskı oldu. KONSOMATRİS; Terimin ne derece "Herkesin Kadını" ile ilşkisi olduğunu bilemiyorum. 35 Yıldır Türkçem'den uzağım.O Zamanlar bile "O Taraklarda Bezim" yoktu, zaten. Yani Şiirden bahsediyorum. Ressam idim, hemde Aydın cinsinden. Biraz "ileri gittin, Dostum" gibi geliyor bana. Hani, Atatürk'ün Yakın Çevresinden biri; Birgün, Bigiçlik yapıp, Bilgi vermek istemiş O'na; "- Git Bre Adam biraz ileri, düşüneyim!" olmuş Cevap. On Gün sonra da gelmiş Telgraf; "- Paşam! Erzurum'dayım. Daha da mı gideyim?" Fıkra bu. "Kıssa" sının kime ait olduğu bilinmez, amma "Hisse" si bizim'dir!. Haddin'i bilmenin de "Ölçü"sü vardı eskiden;"Yargı'nın ve de Övgü'nün" olacağı gibi. Gelelim senin Şiirlerine...Onları arayıp-bulmadan önce(Haddimi azcık aşarak) bir Atasözü ileteyim sana; "iyi Rol yapamayan Oyuuncu, Tiyatro Eliştirmeni olur" derlerdi, vaktin bir Zamanında, ben Sahne'de Ekmeğimi kazanmaya çabalarken. Biraz "İleri gittik!" gibi geliyor bana.Her ikimizde Terim' lerimiz de. Ne desin? Şimdi; Bana birde "Şiir" yazdırdın, Üstad! "Yeminliydim" ya, "Gönüllü" imişim meğer, Yemini bozmaya. Gelelim sana; KONSOMATRIS'miyim ben, acaba? Başkaları; Neden? Niçin? Kime? Niye? diye sorarken, Bani ise dürter "Biri". Katip olur Kalemim, heycanlandırır, yazdırılırım. "- A,a! Şiir olmuş, bak!" Eşim kızar; "- Yine, iyi Sıhhate olsunlar!" Hoşçakal. Dostun Kara Zurna

...
ŞİİRİN KONSOMATRİSLERİ
Sevg

...
 
Bu sayfada Oğuz Can Hayali  Oğuz Can şairi hakkında, Oğuz Can Hayali  Oğuz Can kimdir, Oğuz Can Hayali  Oğuz Can şiirleri,Oğuz Can Hayali  Oğuz Can hakkında bilgi ve Oğuz Can Hayali  Oğuz Can isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.