E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
nyucel nyucel
Nihat Yücel
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

nyucel şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ER KİŞİ NİYETİNE
Güzel şiir Biz kadınız köleyiz kabullenmişiz Sanmayın ki efendimiz sizsiniz Bu dizeleri kabullenemem. Saygılar sevgiler.
AŞKA AŞIK OLMAK
Çok güzeldi, kutluyorum sizi, Selamlar.
GÜLMÜYOR YAR
Yüreğim dayanmıyor düşeceğim yollara Çok güzel bir şiir. Kutlarım sizi. Selamlarımla.
RUBAİ KORKMAM SIKARIM
Sayın Yavuz beğ; Ben de farkındayım işin ama, vezin aruz olunca bazı zorunluluklar oluyor. Üzerinde biraz daha çalışsak belki biraz daha düzelir. İlginize teşekkür ederim. Selamlar. nyucel tarafından 11/29/2006 10:26:54 AM zamanında düzenlenmiştir.
SULTANIM
Fedaiyim geçti gençlik çağlarım Viran oldu bahçelerim bağlarım Bu sinemi sevdan ile dağlarım Arada hasretlik neci sultanım.. Ozanlığı yaşatan bütün ozanları ve sizi kutluyorum. Selamlar.
...
Akene,Ülgen,yada taşı,Ayzıtlar,töz... Beni destanlara götürdü bu kelimeler. Kutlarım sizi. Selamlar.
İFFET
Gören göz değildir / yürek kıyıya vurur dalgalar / çıldırır kelepçelenmiş düş yankıları kör bir kursun olur / sonunda sevdayı vurur.... Sizi kutlarım sayın Almıla... Sevgi ve saygılarımla.
KIRIK KANATLI TÜRKÜLERİ SUSTURMA
Ah deli sevdamın şahlanan atı Düşürme saçlarından yıldızları Onlar ki acının kır çiçekleri göğsümde Çok güzel, kutluyorum sizi. Selam ve sevgilerle...
BİR ANLIK!...
kal gitme gülmeler yakışıyor yüzüne bir karanfil konuyor saçlarının teline korkuyor musun tutulursam kalırım aynaların önünde Güzel söyleyiş, kutluyorum sizi. Yalnız ilk dizedeki nev sözcüğü dikkatimi çekti. Biliyorsunuz nev yeni demek ve farsça bir sözcük. Farsça yerine Türkçe yeni sözcüğ
BİTMEYEN BİR AŞK
NE HASRETLER ÇEKTİ,GEÇİRDİ BU YÜREK NE VEDALAR GÖRDÜ,NE HÜZÜNLER ZAMAN HERŞEYİN İLACI DERLERDİ NAFİLE KÖTÜ ZAMAN HEP SEN YOKKEN Ne kadar güzel bir söyleyiş. Aşk bitmez. Sadece közün üzeri küllenir zamanla. Yalnız HÜZÜNLER DOLUYO BU KALBİME dizesindeki doloyo sözcüğü doluyor olsa daha güz
DOKUNMAYIN YÜREGİME
Azeri kardeşim. Edebiyat defterine azeri ağzıyla ayrı bir güzellik katıyorsunuz. Kutlarım sizi. Selamlarımla.
USANMADIĞIM SEVDAM
Bu sevdaya gönül veren usanmaz. Kutluyorum. Selamlarımla.
DÜNYA YAŞAR BENDE...
Ben azeri çok severim. Umarım Şehriyar'ın Heyder Baba şiirini okumuşsunuzdur. Şiiriniz için teşekkür ederim. Yalnız bazı sözcüklerin açıklamasını yapsanız iyi olur. Okuyucular zorluk çekmezler. Örneğin : koşa'nın anlamının çift olduğu gibi Selamlar.
DÖRT NALA (Zamanın Terkisinde)
Zamanın terkisinde dört nala geçer yıllar Çok güzel bir söyleyiş. Kutluyorum sizi. Selamlar.
ÇIKAR MI YALNIZLIĞIN SESİ?
gel gör ki her hayat kayan bir yıldızsa ve sevgi hayatta yalnızsa söyle çıkar mı yalnızlığın sesi!... Ne güzel bir söyleyiş. Kutlarım sizi. Selamlar.
SEVDALIYAM
Bazı aksamalar olsa bile, şiire bir bütün olarak bakıldığında güzel şiir. Sizi kutluyorum. Selamlar
ADI YOK
Bu ikili dizeler çok güzel olmuş, kutlarım sizi. Selamlar.
VARLIĞIN YETMİYOR
Şiir fena değil. Çağrenin çare olarak düzeltilmesini rica ediyorum. Selamlar.
İNCE BİR SİTEMDİR
Sevemeden el-in olmak, ne garip şey anne!! 'ne garip-ki üşüdüğünde o insanı koynuna almak okşamak, sarılmak, öpmek vede korktuğunda yaslanmak! ne garip!." Çokşükür artık o devirler geçti bu çağda. Hala uygulayanlar olsa bile gittikçe azalıyor. Kutlarım bu güzel şiiriniz için. Selamlarımla.
ACEMİ DÜNYALI
Yenilik`ler sarıp kuşatmış Beynim dar geliyor,kafatasıma Ben eskinin yolcusu Bu güne vermiş mola. Ya-da ne kalmış,yarınlarıma muştu Dört yanımı kuşatan,şu teknoloji puştu Dünüm doğumdu,benim için Yarına tanımadığım,bir dünya oluştu. Ne de güzel anlatmışınız.Bizimyaştakilere yabancıolan dün
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada nyucel  Nihat Yücel şairi hakkında, nyucel  Nihat Yücel kimdir, nyucel  Nihat Yücel şiirleri,nyucel  Nihat Yücel hakkında bilgi ve nyucel  Nihat Yücel isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.