E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
nyucel nyucel
Nihat Yücel
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı
HAYATI
1948 yılı Eylül ayında, K.Maraşın Süleymanlı bucağında doğdum. İlk okul, Orta okul ve Ticaret Lisesini K.Maraşta okudum. Yüksek okulu; İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde (Sultanahmet) tamamladım. 31 Aralık 1968 de İstanbul Valiliği, Sivil Savunma Müdürlüğünde memur olarak göreve başladım. İstanbul'da 1976 yılında 1 yıl süreyle Hayati Baki ile, Aylık Öncüler adlı bir dergi çıkardım. Mayıs/1977 yılında K.Maraş YSE Müdürlüğüne Sivil Savunma Amiri olarak atandım. 31 Aralık 1977 de memurluktan kendi isteğimle ayrıldım. 1982 yılından beri
K.Maraşta Mali Müşavir olarak çalışmaktayım. Evliyim beş çocuğum var. 2002 yılından bu yana K.Maraşta yayınlanan Alkış adlı sanat dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürütmekteyim.


YAYINLANMIŞ KİTABIM
1- Utku Türküleri (Maraş Destanı) K.Maraş Türkocağı yayını
K.Maraş. Şubat/1998 
Bu sayfada nyucel  Nihat Yücel şairi hakkında, nyucel  Nihat Yücel kimdir, nyucel  Nihat Yücel şiirleri,nyucel  Nihat Yücel hakkında bilgi ve nyucel  Nihat Yücel isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.