E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
nur49 nur49
 
Üye / üyeVIP Üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

nur49 şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
İKİ AŞKIM: İSTANBUL VE SEN
Muhteşemmm... Şiir içine çekiyor okuyanı... İstanbul ile özdeşleşen bir yüz ve hüzün... Ne kadar güzel dökülmüş sözler oya oya... Harikasınız efendim. Saygı ve sevgiler...
DÖNÜŞ
Tarihine baktığımız zaman, şimdiki sevdaları utandıracak kadar içten, derin bir sevginin dile gelişini görüyoruz. O sevgi dolu yüreğin heyacanını hissediyoruz sanki gayri ihtiyâri... Gönülden kutlarım efendim. Allah korusun sizi.
GEL GÜZELİM (Gazel Tarzında)
Her zaman gönülden kutlayarak okuyorum bu güzel şiirlerinizi. O kadar güzel ki, yaşamadığım eski yıllara gider gibi oluyorum... Saygı ve sevgiler değerli şairimize...
RESSAM
Tek kelime ile harika bir şiir... Diyecek söz yok... Hissedildi... Kutluyorum...
GÖZYAŞLARINDA ÇAMUR TORTULARI
Eski sevdaların yanık bir karanfil kokusu var sanki... Dizeleri okudukça bunu duyuyor insan... Her zaman müthiş güzel yazıyorsunuz... Sevgi ve saygılar...
SULTANİYEGÂH
Bestesi içinde saklı, okuyana haz veren dizeler... Gönülden kutluyorum üstadım. İyi geceler, sevgi ve saygılar..
ARDINDAN
Ah, o eski gönül sızıları... Belki hâlâ taptaze... Çok anlamlı dizeler...
Yağmurun Kaldırımlara Anlattığı Bir Masal Gibi...
Bazen duymazlar sanırlar insanı... Hissetmez sanırlar... Duygularını bazen belli etmez insan... Bu satırları, bu hüzünlü dizeleri yazdırmak için ne yaptı da böylesi şiirler yazıldı? Kim bilir, ne fırtınalar koptu o yürekte? Ben böyle hissettim. Çok hüzünlüydü.
EYLÜL
Hazan mevsiminin yağmurları damla damla eritti sanki yürekleri her dizeyle... İnsanı alıp götüren şiirler... Kaleminiz hep azsın değerli şair... Sevgi ve saygılar...
SONBAHAR YAPRAKLARI
Ah, değerli şar... Şiire hüzün yakışsa da, bu kadar etkileyen şiirleri okumak zor... Sağlıklı ve mutlu uzun yıllar diliyor, saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Her şey gönlünüzce olsun.
BİR GÜZ VURDU SEVDAMIZI
Hüzün yağmurları yağdırdı okuyunca... Keşke, keşke herkes mutlu olsa... Herkes üzüntüsüz mutlu yaşasa... İnanın içimde bir sızı duyurdu bu şiir... Sevenler bir birini unutmasın... İyi geceler efendim.
BANA BİRŞEYLER SÖYLE
Dilerim tüm dilekleriniz gerçek olur. Ömrünüz sevda çiçeklerinin rayihaları ile dolsun... Mutluluklar ve sağlık diliyor, saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.
AFEDERSİNİZ
Böyle centilmen erkekler, böyle harika dizelerle gönülleri fetheder... Çooook, çok güzeldi... İyi ki varsınız... İyi ki sizi tanıdık... Gönülden kutluyor, sevgilerimi gönderiyorum.
ZAMAN VE BİZ
Bu şiirlere yapılan yorumlar kifayetsiz kalır... Duygularınızı o kadar güzel ifade ediyorsunuz ki, tekrar tekrar okuyor insan... Gönülden kutluyorum. Şiirlerinizin her daim müdavimiyim efendim. Saygılar, sevgiler... İyi geceler...
GÖNLÜMÜN MEVSİMLERİ
Bir ömür sevilen bir insanın mutluluğu sınırsızdır... Sevildiğini, özlendiğini bilmek ne güzel bir duygu... Yüreğinizden sevgi, ilham hiç gitmesin efendim. Selam ve sevgilerimle...
MİHRİBAN (Vuslatı Bekleyiş)
Bu muhteşem şiiri okuyunca 'Ab ü tab ile bu şeb hâneme cânan geliyor' şarkısını mırıldanmadan edemedim... O kadar güzel ki... Tebrik eder, sevgi ve saygılarımla iyi geceler dilerim.
GÖZLERİNDE DÖRT MEVSİM
Sevgilinin ruh halini sadece gözlerini, yüzünü seyrederek de hisseder sevenler... Tabii ki gönülden seviyorsa ve ilgileniyorsa... Ne güzeldi değerli şair... Gönülden kutluyor, selam ve sevgilerimi gönderiyorum.
PEMBE KARLAR YAĞDIRDIN, ÖMRÜMÜN SON KIŞINA
Yüreğe sevda girince, ne yaparsanız yapın, yıllar geçse de o yüz, o ses, o tavırlar unutulmaz... Mevsim kış bile olsa, baharın pembeliği kaplar her yeri... Ne mutlu böylesi sevenlere... Tebrikler, sevgi ve saygılar efendim.
ŞU İHTİYAR GÖNLÜMLE...
Bu sevgi öyle bir şey ki, ne zaman ve nasıl yürekte filizlenir bilemez insan... Boy verir, sarmaşık gibi sarar, ve böyle güzel dizeler yazdırır insana... Gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
İSTERİM
Bestelense ne güzel bir şarkı olur bu dizeler... Sevgiyi, sevileni ne kadar içten ve güzel anlatıyor. Tebrikler değerli şair... Sevgi ve saygılar...
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada nur49  şairi hakkında, nur49  kimdir, nur49  şiirleri,nur49  hakkında bilgi ve nur49  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.