E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Noumena Noumena
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Noumena yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Amak-ı Hayal 1
Güzel bir dışa vurum. İsyan olamayacak kadar güzel bir isyan. Dilerim hep okunur ve geri dönüş alırsınız paylaşımlarınıza. Sevgiyle..
HEYKEL’DEN PUT’A, PUT’TAN ŞİRK’E
Yazık ne diyeyim bu yazıya diyecek sadece koskoca bir yazık olmalı. İslam'ı bu ve bunun gibi ağızlar kötü gösteriyor.
atlı karınca
Benimde bu başlığın ismini kullandığım bir şiirim vardı yakın zamanda yazdığım. İnce nüktelerle donatılmış samimi bir şiir olmuş. Tebrik ederim..
Rap/tiye
Tespitleriniz çok doğru üstadım. Onlara göre biz deliyiz ama çok düşünmekten, okumaktan, onlar akıllı ama hiçbir şey bilmeden, okumadan sürüyü izleyerek akıllı! Birde temayı değiştirirseniz çok daha etkileşim alabilir yazınız. Çok göz yorucu bir tema. Saygılarımla..
Asil Yalnızlık
Yalnızlığı herkes kaldıramaz, özellikle ilgi budalası insanlar. İçi boş bir amaç uğruna yapılan pohpohlanmalara ihtiyaç duyar yalnızlığı kaldıramayanlar. Yalnızlık bir seçimdir. Kimseye zarar vermeden, kimsenin sana zarar vermesini istemeden bu dünyadan göçüp gitmektir yalnızlık. Evet asil olduğu da
KURT BÖCEKLERİ GİBİ İNSANLAR…
Yıllar çirkinleştiriyor insanı daha çok, görünüşten ziyade zihinsel bir iğrençliğe bürünüyor. 20 yıl yaşam süremiz olsaydı ne bu kadar çok kirletebilirdik dünyayı ne de başkalarının yaşam sevinçlerini ellerinden alabilirdik. Kısaca tiksinç bir varlığız.
Ezikler Cumhuriyeti Ve Korku İmparatorluğu
Kesin olan tek şey ölümken, neden korkuyoruz anlayamıyorum. Levh-i Mahfûz'da yazılmış kaderi yaşamaktan korkmamalı insanlar. Hele başka bir insandan hiç korkmamalı.
UNUTMAK/UNUTULMAK
Unutulmak benim için önemli değil. Sadece ben unutsam unutmak istediklerimi. O zaman daha güzel bir yaşantım olabilirdi.. Tebrik ederim..
Burnuma kötü kokular geliyor
Çok kolaya kaçıyorsunuz. Her şey mi provokasyon? İnsanlar, yönetimden sorumlu bireyler hiç mi sorumluluk almayacaklar? Hep başkasına mı atacağız suçu? Bu kafa yapısıyla daha da geriye gider bu ülke. Ekonomi çöker dış güçler, kediye köpeğe tecavüz edilir, çocuklar kaçırılıp katledilir hep dış güçler.
Yollar,düş durakları ve İstanbul..
Memleketin otogarlarından insan manzaraları. Benimde biriktirdiğim çok otogar anım var. Ama en kötüsü bir karşılayanın olmaması ya da uğurlayanın. Anı mı kurgu bilmiyorum ama çok duyguluydu. Tebrik ederim..
...
Fazla takmamak gerekiyor sanırım. Her inişin bir çıkışı olur diye umut etmek..
Zoraki Şair
Keşke şiir olarak paylaşsaydınız daha çok etkileşim alırdı bu zoraki şiir :)
İdam cezası isteyenlere takdimimdir !
Ben sadece tecevüzcülerin idam edilmesinden yanayım. Yolun sonunun bu olduğunu gören potansiyel sapıklar, kendilerini tutabilirler diye düşünüyorum. Diğer ağır suçlarda ömür boyu hapis gayet yeterlidir..
Babamin vefati...
Babamın yeri bende çok ayrıdır. Çocukken kapı kapı dolaştım onun kucağında. Ölse ne hale gelirim kim bilir. Belki bende hayatıma son verebilirim o derece değerli benim için. Acınızı hissettim bir an. Başınız sağolsun. Mekanı nur olsun..
SİTEMİZİN KEMNUR'U KEMAL YAVUZ PARACIKOĞLU HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU.
Benim bir kaç yazıma da yorum yaparak şereflendirmişti beni. Çok kaliteli bir insandı tanıdığım kadarıyla. Yakınlarının başı sağolsun. Mekanı nur olsun..
TÜRKÇEDE RENK ADLARI
En çok haki rengini severim. sıklıkla da kullanırım, büyük ferahlık veriyor bana, açıkçası yakıştırıyorumda. Çok bilinçlendirici bir yazıydı teşekkür ediyorum..
BU ACI OLMASAYDI...!
Duygulu bir çalışma tebrik ederim.. Yalnız serbest şiir kategorisine de uyuyor zannımca :)
Yalnızlığım ile dalga geçenler oluyor bu aralar.
Çok doğru yalnızlığı herkes kaldıramaz. Yalnızlıkla alay edilmemeli. Her insan karşılaşacaktır zaten bununla eninde sonunda, olmadı mezarda :)
ÖNCE UMUTLAR BİR BALON GİBİ SÖNÜYOR
Maalesef öyle, dediklerinize katılıyorum. Bu ülkede düşünce özgürlüğü kısıtlanmaya çalışılıyor aslan gibi yetiştirilen gençler ölünce kelle denilebiliyor "çok sayın" Başbakanımız tarafından, Bazen düzene karşı bir devrim gerekir topla tüfekle olmasa bile düşünceyle fikirle. Halkımızı yobaz zihniyeti
HAYAT KIRIKLIKLARI
Çok iyi anlıyorum sizi. Bir rengi daha var hayatın oda kül rengi. Saygılarımla..
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Noumena  şairi hakkında, Noumena  kimdir, Noumena  şiirleri,Noumena  hakkında bilgi ve Noumena  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.