E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
nidahe/Atike Rana nidahe/Atike Rana
atike rana
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Bloglara yaptığı yorumlar

nidahe/Atike Rana yazarının bloglara yaptığı tartışmalar


Blog başlığı ve ve yaptığı yorum
Neyleyeyim sevgide iyilik yoksa eğer
dualarım seninledir can bacımm..

...
MERHABA ,NASILSINIZ :)
Yazıda selamun aleykumun veya merhaba kelimesinin büyüklüğü ve küçüklüğü bahsedilmiyor. Kaybettiklerimiz içinde kaybolup yitirdiklerimiz var.Neyi bahsetmek istediğim gayet açık.Selamun aleykum bahsinin içine dalarsak eğer daha neler çıkar neler....

...
BEN BİR KÜRT KARDELENİ İDİM
MODERN KERBELA sese dokunduk; yankısında ses duyuldu halka oluştu toprakta burcu burcu çiğ düştü çınar’a sese dokunduk; gök maviye tabiat yeşile boyandı ses, cevap verdi toprağa aşk döküldü gökyüzünden ana bağrına kardeşler daha sıkı sarıldı ellere bereket saçıldı ufka sese dokunduk; Ağrı dağı yürek verdi nikah kıyıldı Bursa sokaklarında göz kırptı Sakarya selam verdi Yeşilırmak Fırat, Dicle’ye kavuştu yemeni bağladı kınalı kıza Gediz Toros’lardan bir kuş uçtu gönlüne ses verdi sese, coğrafyada bir cümbüş Yüksekova’da kadınlar pullandı ellerinde bir tepsi börek Küre dağının kadınlarına hediye Tanrı dağı "Allahuekber" dedi, annece baktı Anadolu’ya hızması güzel kız, halhal taktı ayağına Maçka’nın mavi gözleri aktı balkanlara bindallı serpildi kadife şalvara sese dokunduk; çınladı kulaklar bizi anan vardı maziden usul usul sayfaları çevirdim kardeş saklı bağrında oyalı mendiller satırlara mürekkep tarih boşanmış sevdiğinden ağıt yakar bebeler “sevda sofrasında yüreği mızraklamışlar “ dedi ninem sese dokunduk; kırbaçlandı tarih ağladı ses, ağladı dünya Nuh’un gemisi yara almış, batıyor geçmiş modern Kerbela’da nice Ali’ler şehit babam sen, annem ben tut elimden ey ses gömülüyor geleceğim, Habil’in yanına…. 12:37 15 kasım 2009 pazar Atike Rana

...
Canıma Düşen Yar!
ÇOK GÜZELDİ...ŞİİR VE YAZI AKIP GİTTİ YÜREĞİMİZE...BACIM TEŞEKKÜR EDERİM..

...
NE BİZ ŞEHİT OLURUZ NE DE ONLAR ! (1 )
şimdi bu cemal osmanlıyıda sever,hatta sahabeleride.ne güzel, çok bildik bir konu, herşeye rahat bulaştıra bileceğimiz bir dinimiz var, adıda islam.alt beyinlere sunulan bir cemal.anlıyorum ki osmanlıda hiç öldürme olmamış. anlıyorum ki sahabeler hiç öldürmemiş. eğer bizim bildiğimiz osmanlı ve sahabelere bakarsak onların hepsi yanlış yapmış demek ki.acaba diyorum bende cemal beye bir sorum olacak,izninizle bir sorayım hele. medineyi almaya gelen ordulara sahabeler ve peygamber efendimiz nasıl davranırdı, ne yapardı?. onlarda böyle oturur melankolik bunalımlar mı yaşarlardı acaba....neyse beni etkilemeyen bir yazı idi.çamur at izi kalır hesabı islamı ne güzel istenilen şekilde çamurlatıp atıyorsunuz. soğutun bakalım gerçeklerden insanları.

...
 
Bu sayfada nidahe/Atike Rana  atike rana şairi hakkında, nidahe/Atike Rana  atike rana kimdir, nidahe/Atike Rana  atike rana şiirleri,nidahe/Atike Rana  atike rana hakkında bilgi ve nidahe/Atike Rana  atike rana isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.