E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
neşter neşter
ahmet uysal
Üye / üyeVIP Üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

neşter şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
YAKARIM
şimdi oldu işte hoşgeldin tekrar:)
çekyatedebiyatı-294
sayı manevi temennileri, sayısallaştırmayalım sayısal loto tebrik ederim
dağlıca
dağlıca dağlı acıca dağladın acıca ,,,
AŞKA DEVRİLMİŞ CÜMLELER
Yaşamı karışlarken kelepçeli elimle Rüyalar tabir oldu aynamda ağlar peri Doğrultma bırak kalsın aşka devrilmiş cümle ateş mumu yaktıkça devirir aynı zamanda ve bu bir kıyamdır önce ( bir sezai karakoç tarzı) daha büyüledi gözlerimizi, kalemine sağlık..
şaki
kefenimiz üstümüzde işkencemiz yüreğimizde her kalp atışı yeniden diriltir aşka bedeni ısıttıkça o haz güller açtırır soğuk kefeni saygıyla şaki..
red şiiri
narkissos konuşmasa da olur şakağında zonkladıkça şiirin acılar kokuları öldürür her zaman korkma şair kokla hayatı
Düşsü Dirilişler
ateş ve cambaz yandığın an dirilirsin düşe teriklerimle
çekyatedebiyatı-293
mobilyacı biz en çok neyi satarsak, o, bir akım olabilir, jinekolojik masa mesela:) tebrik ederim
çekyatedebiyatı-292
Aristo ne demişti? İnsan sosyal bir hayvan! (nedense hep Saadet’e gelinir, halbuki Ayşe var, Fatma ama ille de Saadet!) demek ki aristo saadet'teki coğrafyayı farketmiş, ayşe'yle fatma'yı ondan tarih etmiş, üstüne de bu lafı etmiş:)))
sanık
ey yâr!... bazı kentlere bahar uğramaz. bil. caddeler kar’ı secdeler baş’ı uğurlayana kadar. ve sen orada öylece... hâlâ öylece... uzak bir kentin en buzlu meydanına dikilmiş anıt gibi. silk at üzerinden şu beyaz tozu/ gayrı tanıt kendini. tanıt kendini!.. yoksa aşk beni yargılayaca
çekyatedebiyatı-290
adalet yukarıda, Allah var! o yukarıda olan göktanrı, eski tarihten kalan inanışlar doğrultusunda söylediğimiz bir lafızdır ama özünde yanlıştır.Allah her yerdedir( zamandan ve mekandan münezzehtir) en sevdiğim dostumun günah kazanmasını istemem, (kendim için ne istiyorsam onun için de isterim:
Meşgule gebe, yatak odası duvarı
iktidarsız bir geceyi anlatan, muktedir olamamış kahramanının şiiri, şiir o kadar kendini iyi ifade etmiş ki asla iktidar olmaya muktedir olamayacak bir şiir olmuş...:) şiirin ruhu şişede durmuyor her yere sızmış, tarihte de kavgalar isyanlar böyle başlamıştır.herkesin bilgi ve yargısına (içerik,
çekyatedebiyatı-289
insanlık insan olmanın yolu; benden geçer! geçtiği için bozuk ya:)
Değme tabib (( Gazel ))
ol tabip değse yarene neşter zülfikârdır kanın turab olur goncaya canın zülfüyârdır
çekyatedebiyatı-288
farklılıklarımız zenginlikse; acaba ortak yanlarımız fakirliğimiz mi :?)?:)
ACILARI ERİTMEK
ellerin benim olmalı.. sen gibi dokunmalıyım ya da sen olmalıyım bedeninde acılar erirken... bu şiirde kardelen kokusu var, karlar ayaz da olsa erirken tebriklerimle
TÜKÜRÜN KIRAT'A
fişini almadıysnız kabul olmaz:))
aynı yangının çocuklarıydık
'aynı yangının çocuklarıydık biz' aslında tabir sert olacak ama aynı yangının odunlarıydık biz, çünkü bizleri çocuklaımızı, analarımızı, babalarımızı istemedikleri halde başkaları atıp ateşe kendileri ısındılar sıcağında, odunlarıydık çünkü ne zaman bu miillete bir tefrika sokulacak olsa hemen se
çekyatedebiyatı-278
brüksele yakın olsun diye taşınıyoruz 2013 de brükseldeyiz kimse korkmasın:)
çekyatedebiyatı-279
eşeği eşek yapan semeri insanı insan yapan kemeridir ikisini de indirirsen ne eşeklik kalır ne de insanlık
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada neşter  ahmet uysal şairi hakkında, neşter  ahmet uysal kimdir, neşter  ahmet uysal şiirleri,neşter  ahmet uysal hakkında bilgi ve neşter  ahmet uysal isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.