E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
nene hatun nene hatun
Meryem Maman
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Bloglara yaptığı yorumlar

nene hatun yazarının bloglara yaptığı tartışmalar


Blog başlığı ve ve yaptığı yorum
YOKSA KIRARIM SENİ KALEM
Gerçek hissettiğim duygularımı anlatmama imkan yok . ilgimi çekti ana sayfadan iyi ki geldim . Böyle sevmek ve böylesine sevilmek hepimizin hakkı. Selam ve saygıyla.

...
RUH DİLİ
Birebir uyuşanlara şahit oldum.Hastalık ile bir bağ var aralarında . Katılıyorum. İlginç bir yaklaşım. Emeğiniz için teşekkür ediyorum. Selam ve saygımla.

...
Aşkın tanımı nedir sizce
Aşk zor sanat. Söylemesi zor. Anlatması zor. Aşkın tarifi yok. Tarifleri var. Aşk denen amorfik şeyin sadece kıyısına erişen tanımlamalar bunlar. Aşkın tarifi yok. Gözlemlerim ve içgüdülerim, aşkın bir tür delilik hali olduğunu söylüyor; mantık fakultelerinin durduğu, aklın duygu tufanı altında boğulduğu zamanların, iç taraflarda ferahlıktan daha çok sıkışmaların zuhur etmesiyle, bir şekil aşk sanatına girişin başladığını söylüyor. Ama aşk değil. Nasıl Eflatun, yeryüzüne odaklanarak derin tefekküre daldığında, bu alemin "imatation of imitation" -kopyanın kopyası- olduğuna kanaat getirerek bir "idealar alemi" yargısına vardıysa, bende insanların bir şeyleri kopyalayarak, buna his giydirip, acı ve mutluluk giydirip, ve sonra ona ruh üfleyip bütün bu yaşadıklarına aşk demesiyle aşkın kotarıldığına inanmayanlardanım. Aşk yok burada. Yani bu alemde aşkın kopyaları var ama ideleri yok. İşte böyle can arkadaşım.Selam ve saygıyla kucaklıyorum Allah yolunu açık etsin.

...
 
Bu sayfada nene hatun  Meryem Maman şairi hakkında, nene hatun  Meryem Maman kimdir, nene hatun  Meryem Maman şiirleri,nene hatun  Meryem Maman hakkında bilgi ve nene hatun  Meryem Maman isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.