E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Nar-ı Çiçek Nar-ı Çiçek
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Nar-ı Çiçek şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
KIRIK NOT(A)LAR
Kırılmış bazı not(a)lar hiçbir yarabandı fayda etmez dolayısı ile su serpmeli, şiir dökmeli hüzünlerin üzerine ki kurumasınlar... unutmak b'öyle daha kolay.. Güzellik dolu şiir. Tebriklerimle değerli dost şair .
Ay Işığı
Çok uzun zaman oldu değerli dost şair sizi okuyup dinlemeyeli. Ne iyi ettiniz. Hoşgeldiniz, şiir getirdiniz yalnızlık denilen o sessiz kuyularımıza.. Var olasınız.
...
Uzun bir aradan sonra gelişiniz şiir, anlamınız hüzün duruşunuzsa çok asil sevgili Aynur Engindeniz kalem.. Burda oluşunuz mutlu etti. Ki hepimiz dünyanın binbir telaşına kapılıp yaşlanan dünyanın yaşlı gözlü insanları olarak hayat sürdürmeye çalışıyoruz. Yaşamak zor ve zahmetli nefes almak
Ölüm Uykusu
Koca dünyada küçücük cüsselerimize yer bırakmadılar ya ve yaşatmadılar ya bir gün huzurla... daha da söz kalmadı yazmaya. herkes alacağını hazırlar öbür dünyadan, zira bu dünyayı nefes alınamaz hale getirmeyi başardılar... Allah büyük. Etkili bir şiir olmuş. Tebrik ediyorum değerli kale
S'olgun
Kana'yan yaraya şiir basmışsın sevgili Rû.. Çok anlamlı olmuş. Tebrik ediyorum değerli kalemini. Sevgilerimle.
kavin.
Seni okuyunca yüzüme gül üflüyor sanki harfler, öyle naif öyle zarif.. Yine çok güzeldin...
Yüzünde Kuş Sevmişler
Bazen, bazı vakitler ve böylesi şiirler yorumsuz bırakılmalı ki efsûn bozulmasın, sessiz bir rüzgar gibi kâlbimizi okşayıp geçsin hayatımızdan... Harika bir şiir çok etkili ve güzeldi yine. Ki kalem hep etkili bilirim. Kutluyorum değerli dost şair. Saygı ve selam ile. Şiir olsu
Nâr
İnsan kaybedince en değerlisini, işte o an'ı, zamanı yakıp yıkıp takvimlerden sökesi geliyor o günü... En ağır, en ağrılı zamanımın vaktidir bu aralar... O yüzden dört mevsim onbir ay benim için hayat... Nâr har olup düşmüş sayfaya yüreğinden.. Ne güzeldin Ebrû.. Sevgilerimle.
TAM DA DOKUNACAKKEN İÇİMDEKİ ÇOCUĞA...
Bazen koyu gri Bazen asi bir mavi* Hayat böyle bir şey işte şairem hüzün ve sevinç bir arada.. önemli olan insan kalabilmek... Güzeldin yine... Sevgi ve selam ile.
MINTIKA TEMİZLİĞİ 1...
Sessizlendik.. Bazen insan okuyunca yorumlayamadan sessizce su gibi akıp geçmek istiyor şiirin içinden.. Yara ala ala.. .. Çok güzel bir şiir. Değerli dost kalem teşekkürler. Tebriklerimle.
Zehirli Kalem
Yanmak ve yanılmak ikileminde sendeleyerek elirleyenlerdeniz belki de ama olsun hayat devam ediyor değil mi değerli şairem.. Hoşgeldin güzel geldin, iyi ki geldin... Tebriklerimle ve sevgilerimle çok.
hasarlı aşk
Derin dokunur dokunursa kalemin sevgiye dair kağıda ve harfler kimi zaman intihar kimi zaman bayram eder cümlelerinde.. Unut ve umut arası yüreğine yakışan etkili bir şiirdi yine kaleminden değerli şair abim. Tebrik ediyorum değerli şiirini, Selam ve dua ile.
Sürgün
Sonbaharımsı bir hâl bırakıyor insanın ruhuna şiir, yorgunluğa inat umut gücü düşüyor gözlere ve harf harf şiirin şifasını bir kez daha anlıyoruz deva olurken dertlerimize.. Tebriklerimle değerli şair dost.
Gri Sisler ve Sesler
En çok da anne.ler gidince gömülür insan yalnızlığa, öylesine sessiz, öyle çaresiz.. Ahh şiir ne güzeldin...
Dostlar Seni Unutmadı (Aşık Veysel Anısına)
Unutulmaz! Mekânı cennet olsun inşallah. Vefalı yüreğine ve kalemine sonsuz selam ve sevgilerimle değerli şairem.
Anne
Od olup kutsanıyor kâlbimiz de o derin gidiş, yanıyor, y'anıyoruz.. sonu gelmeyen bir cehennemdir annesizlik.. Mekânları cennet olsun inşallah... Sabır ve duâ ile.
Unutulmuş Şiir
Necip şairin bir mısrası hiç çıkmaz akllımdan, "bir tek Allah 'a inanın gerisi inanılacak gibi değil.." Selam ile dost şair.
SUSARAK DA YORULUYOR İNSAN.
Yoruluşumuz kaderdendi tesellimiz de ama öyle.. en çok da susmak evet yetmedikçe gücümüz aklımıza mantığa sığmayanları düşünüp yorumlarken.. Evet susmak en çok da susmak yorsa da yine en çok susmak dinledi, dinlendirdi bizi. Unutmayalım ama her şey kaderden.miş. ..
Güneş Üşür Mü Anne
Gidişlerin en ağrılı en ağıdır bir annenin yeryüzünden kanatlanışı.. Hiçbir cümle, kelime ya da harf anlatamaz bu acının tarifini -bilirim. Lakin hayat bu ve devam ediyor ve her şey dahil yaşamaya. Sabır ve sükunet ilacımız. Duâ ile selamlar değerli şairem.
ÖğReNiYoRuM
Canımız yana yana öğreniriz kimin bize ne kadar değer verdiğini der ünlü bir şair. Hayat bu her şey dahil yaşamaya.. Tebriklerimle
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Nar-ı Çiçek  şairi hakkında, Nar-ı Çiçek  kimdir, Nar-ı Çiçek  şiirleri,Nar-ı Çiçek  hakkında bilgi ve Nar-ı Çiçek  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.