E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Nar-ı Çiçek Nar-ı Çiçek
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Nar-ı Çiçek şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Anne
Od olup kutsanıyor kâlbimiz de o derin gidiş, yanıyor, y'anıyoruz.. sonu gelmeyen bir cehennemdir annesizlik.. Mekânları cennet olsun inşallah... Sabır ve duâ ile.
Unutulmuş Şiir
Necip şairin bir mısrası hiç çıkmaz akllımdan, "bir tek Allah 'a inanın gerisi inanılacak gibi değil.." Selam ile dost şair.
SUSARAK DA YORULUYOR İNSAN.
Yoruluşumuz kaderdendi tesellimiz de ama öyle.. en çok da susmak evet yetmedikçe gücümüz aklımıza mantığa sığmayanları düşünüp yorumlarken.. Evet susmak en çok da susmak yorsa da yine en çok susmak dinledi, dinlendirdi bizi. Unutmayalım ama her şey kaderden.miş. ..
Güneş Üşür Mü Anne
Gidişlerin en ağrılı en ağıdır bir annenin yeryüzünden kanatlanışı.. Hiçbir cümle, kelime ya da harf anlatamaz bu acının tarifini -bilirim. Lakin hayat bu ve devam ediyor ve her şey dahil yaşamaya. Sabır ve sükunet ilacımız. Duâ ile selamlar değerli şairem.
ÖğReNiYoRuM
Canımız yana yana öğreniriz kimin bize ne kadar değer verdiğini der ünlü bir şair. Hayat bu her şey dahil yaşamaya.. Tebriklerimle
BİRİ SÖYLESİN BANA
Eylül kutsal ay'ıdır şairlerin, hüznü umudu ve beklemeyi zimmetler kalbine her yaralının ki her insan kendi yarasının kabuğudur biraz da. Eylül bahane aslında. .. Ustaca ve düşündüren dizeler. Kaleminizi ilk kez okudum. Tebriklerimle.
köşeli parantez
Bü'yük şiir vesselam... Hep etkili hep farklı. Tebriklerimle.
Susku
Ve bazen susmanın ve dahi yalnızlık denilen o sessiz huzurun değerini öyle ağır öğretiyor ki hayat, öğrendiği anda insan vazgeçemiyor bu bir gerçek. Gerçek olan bir şey daha var bu dünyanın yalanlığı... Hayat kısa kuşlar uçuyor der bir ünlü şair ve devam eder başka bir şiir hayat ciddiye
HARPTE ÇOCUK VE SİVİLE EL KALKMAZ.
Olan çocuklara oluyor en çok da. Kalbimiz ve duâlarımız Azerbaycan da. Duyarlı kaleminizi kutluyorum.
biraz da incelikli şeylerden konuşalım
Başlığı okunyunca tebessüm ettim bildiri geldiğinde.. Teşekkürler tebessüm ve şiir için değerli şairem.
Eylül Kırıntıları
Fon en çok sevdiğimdi hâlâ da öyle.. Ki her dinlediğim de mevsim ne olursa olsun eylülün sarı hüznü doluyor gözlerime ve hep ansızın çalıyor kâlbimi bu fon... Şiir yüreğinden öyle yakışıyor ki kalemine her okuduğum da seni bir kızıl gül gibi duruyor gözlerimde, alımlı ve içten ve masum h
" kadın "
Evet Neşet Ertaş'ın o değerli sözü oturuyor aklımıza şiir okurken "kadın insandır bizlerse insanoğlu" gibi.. sanırım öyleydi o cümleleri üstadın. Çok etkili bir anlatım, çok güzeldi. Tebriklerimle değerli şair.
olur böyle şeyler MatmAZEl
Güzel olmuş böyle şeylerin olması yoksa bu şiir nasıl doğardı. Düşündüren, tebessüm ettiren ve hüznü eksik olmayan değerli bir şiir. Kitaplar bölümünü çok sevdim. Çok güzel. Tebriklerimle.
Zincirler kır sırtında mısralarımın
Bazı şiirler gerçek olsun hatta kabul olacak duâ olsun ve Rabbim kabul etsin diyorum şiir sonunda. Çok güzel bir şiir. Gönlünüzce olsun inşallah her şey dost kalem.
Tekleşiyor Bütün Anneler Annesizlikte
Mekânları cennet olsun inşallah göçen tüm annelerimizin... ...
Güz arkası / Çocukluğum
Ne demişti ünlü bir şair, "içimiz hep bir hoşçakal ülkesi" .. öyle bi şey sanırım. Sanırım sandıklarımızla kalakalacağız içimizde öyle kendimizle. Selam ile çok değerli şairem..
Özlediğim Sevgi
Berrak bir denize bakar gibiydin şiirin de cümlelerin ve içinden geçenlerle. Su gibi güzel gök gibi mavi olsun hayatın da inşallah. Sevgilerimle değerli şairem 🌹
Döner Gelir Bana Yârsa
Fon ve şiir nasıl gece gece sindi yorgun ahvalime... Her zamanki gibi etkili, su gibi serin, masmavi derin anlamlı kalemini sevgi ile selamlıyorum şiir gözlü şairem. Tebriklerimle çok.
YETER Mİ?
Biraz çakırkeyf bi hâl.. Her daim manalı düşündüren ve etkili bir kalem. Tebriklerimle değerli dost şair.
Güz damlası / Eylülce
Bir derin hüzün.. Ne güzeldin yine...
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Nar-ı Çiçek  şairi hakkında, Nar-ı Çiçek  kimdir, Nar-ı Çiçek  şiirleri,Nar-ı Çiçek  hakkında bilgi ve Nar-ı Çiçek  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.