E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Nar-ı Çiçek Nar-ı Çiçek
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Nar-ı Çiçek şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ARTIK GİT VE BİT KORONA!
Yuvasına kavuştu zaar, biraz uzun sürer gitmesi 😔
of line
Şimdi herkes eşit endişeyle yaşıyor adaletsiz bir adalet son zamanlarda dünyalılara tebelleş olan. Gülümsettin biracık. Var olasın dost kalem.
ben, an ve o
Ne güzeldi şiir, serin bir damla gibi düştü yanan içimize. Keşke gidilebilse hayallerin olduğu yerlere.. Sevgilerimle.
ağacım olur musun. canım
Safîr bir b'akışı var senin hislerinin okuyanın içine ya da en azından benim için öyle. Temiz tertemiz bir şiir kitabında sayfadan sayfaya huzurlu bir seyahat Martha eşliğinde kaleminle. Vehasıl seviyorum hissettirdiğin huzur okyanusunda konaklamayı bunca hengameye inat . Rabbim gönlünce
ulu sözü-kandil
Ne güzel dermiş rahmetli dedeniz ki dedeler o eski toprağın katıksız özlü kalpleri hep güzel derlerdi.. Zaman çok değişti o kadar çok değişti ki insan insandan korkar oldu kandil ikramını bir kenara bırakalım dokunmak sarılmak vs. Yasaklar mahalinde yasal yaşamaya çalışmak gayrı imkansız gibi.
anlıyorum*
Sanki bir'az yarım kalmış şiir, sanki boynu bükük, bitmemiş söylenecekler. devamı gelmeli.. Çok güzel. Tebriklerimle.
BİR MİLLETİN DİRİLİŞ DESTANI
Minnet ve duâ ile... Duyarlı yüreğine sevgilerimle.
ZÜHRE
Ne güzeldi böyle fon ve iç çekişleri.. Tebriklerimle.
ölmeyeceğini bilsem de
Öksüz ve yetim yanlarımızın gölgesinde üşüyen bu ruhlarla daha ne kadar ölürüz bilmem.. Bunlar bi yana bir de şu insancıkların insanlara zulmü.. dayanabilene aşkolsun. Mazereti bol bir zamandayız. Sonumuzu hayr'eyleye Mevlam... Sevgilerimle çok.
Gamzelerimin “Babil” Kuşları
Şiirin son iki satırın da bitti hayat ve dahi söz... Sevgilerimle.
illaki az çok
Susmak ve illaki sadece okumak gerek bazen.. Bazı şiirlerde insan ne kadar çok şey yazmak istesede o kadar sessiz kalıyor. Kaleminiz çok etkili ve anlatılan her duygu hedefine şaşmadan dokunuyor, ok'unuyor. Okuyunca şiir ile mest olunan bir şair/kalem. Ne güzel böylesi değerleri oluya
DÖNGÜSEL GECE TRAVMALARI - UNUTMAMA ŞEHRİNE YOLCULUK
Bazen unutmak ilaç gibi gelir kabuğuna dokunsan ince ince kanayan yaralara. Ki bazen unutmamak ilaç gibi gelir he olana ve bitene. Yaşamak meziyetli iş. Ölmek zahmetli.. Yorumsuz ilerliyoruz vesselam.. Seni okumak da ilaç gibi.. Sevildiğini ve yüreğimde güzel olduğunu hiç unutma..
Bir Çoğul Şiiri
Derin alalım nefeslerimizi derinden, sessizce ve anlayarak yaşayalım şu kısacık ömürlerimizi... Ki ömür denilen bir türkü diliyle değilmidir ki derinden bir nefes.. Çok güzel bir şiir çok etkili. Tebriklerimle değerli şair.
Kar Altında
Bazı şiirlerde insan hayata ne kadar kırgın olsada unutuyor ne kadar yorgun olsa da dinleniyor.. Bu kalemin şiirleri de öyle.. Yine güzeldi okumak yine özeldi Bermuda kardeş. Tebriklerimle.
DİLEMMA XX
Insan deyince (kadın erkek farketmiyor) bi durulup bin düşünülmeli ki zira insanin insana yaptığı eziyeti bu tarihte hiçbir şey açıklayamıyor.. Izahsız bir konu! Dilimiz yanmışsa sütten, yoğurdu üfleyerek yemeli der bazı esaslı büyükler. Tebriklerimle..
* Usta *
Şiir vardır okunup geçilir, şiir vardır ezilip kala kalınır dizelerde boynu bükük, içi kırılmış bir şekil de. Sizi okumak hep güzel ve insanın fikrini sorgulayan. Şiir dediği insanın böyle olmalı.. Tebriklerimle çok. Sevgilerimle. 🌹
BİL MUKABİL HAYAT...
Yavaş ve huzurlu okunan değerli bir şiir güzel yüreğinden şairem.. Kutluyorum, çok sevgilerimle.
gece yarası
Yalnızlık da zor olan bir şey yok aslında, asıl zor olan ıssızlık.. Bir gemi ve içinde yorgun ruhlar.. hepimiz aynı gemideyiz sanırım. Tebriklerimle değerli abim.
Huzursuz
Göğü ateşe vermek bir tek olric'e has olsa gerek.. Çok güzel bir şiir. Tebriklerimle.
zehel zehel / bu ve ötesi...
Bizler kalabalıklar arasında yalnızlık çekenleriz.. başka ne denilir ki. Iyi ki gelmişsin yine değerli şairem.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Nar-ı Çiçek  şairi hakkında, Nar-ı Çiçek  kimdir, Nar-ı Çiçek  şiirleri,Nar-ı Çiçek  hakkında bilgi ve Nar-ı Çiçek  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.