E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
.N.D. .N.D.
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

.N.D. yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Tüm Takvim Yapraklarının Canı Maziye...
Ölüm dediğin düşseli hayatın reel gayesi.. bugünkü tesellim; Sarı sıcak bir yürek (Nar-ı Çiçek)
Mavi İstila (Şiir Kitabı)
Bu ne güzel sürpriz MAVİ YÜREK [ smiley 27 ] Çok ama çok sevindim ) İsmi de yüreğinin renginde mavi mavi Böyle istilaya can feda :) En kalbi tebriklerimle.. Nujin.N.ARSLAN tarafından 4/28/2015 5:52:38 PM zamanında düzenlenmiştir.
-YEŞİL EKONOMİ VE ÖNEMİ-
Kızılderililerin doğaya beslediği hassasiyetle, itina ile kaleme alınmış yetkin anlamlı bir anlatı. Güne yakışan emeğinizi kutluyorum. Saygı ile.
Küçük Parmaklar
Şiddet, vahşet kanser hücresi gibi toplumun kılcallarına kadar sirayet etti(( Duyarlı Yüreğine Saygımla Değerli Davidof Nujin.N.ARSLAN tarafından 3/17/2015 1:06:19 PM zamanında düzenlenmiştir.
BU BAYRAM FARKLI OLSUN - bayram mesajı
"Bu bayram farklı olsun" Mesela İnsanlar boğazlanmasa kan gölüne dönen ortadoğuda... insanlık merhamet vicdan dirilse küllerinden... dört yanımız yangın yeri... dört yanımız kan kokusu canilerin zulmünden vahşetinden kaçanlar evsiz barksız aç, billaç... Bayram mı kaldı üstad, k
AŞK AŞKA KARŞI
Daha nice nicelerine Aysel Abla :)
METİN AKDENİZ ŞİİRLERİ ÜZERİNE BAĞLAM VE ANALİZLER
Güne yakıştırdığım yazıların başında geliyordu...kişi görmek istediği gibi algılarmış... o misal benimki de. İstedim ki herkes okusun bu haklı ve elit emeği... Yazan ve yazdıran her iki dost yüreğe saygı sevgi ve selamları bıraktım... Ve tabiki masmavi kurdalemi... Nujin.N. Dem
saçları uçuşan roman...
Nazenin kuş tüyü hafifliğinde bir anlatı gönlünce narin, gönlünce duru... Sarmaladım tüm kalbimle :) Tebrikler Canım Ablam.. Nujin.N. Demir (İlyada) tarafından 7/13/2014 9:22:55 PM zamanında düzenlenmiştir.
Aforizmalarım-57
Evet, huzur kaçıyor şehirlerimizden... izlemekle yetiniyor dahi yol veriyoruz. Ne acı! Kalemine yüreğine sağlık heval.
sus...
Bir hüzün yağmuruydu g/özden kalbe yol bulan... Paylaşı için teşekkürler, saygılar. Nujin.N. Demir (İlyada) tarafından 3/15/2014 3:14:59 PM zamanında düzenlenmiştir.
YAĞMURLU BİR GÜNDÜ VE RADYODA O ŞARKI ÇALIYORDU
Havada -roman- kokusu var :) Tez zamanda elimize, yüreğimize düşmesi dileğiyle.... Tebrikler güzellik :)
Bekleme Odası
"...Hayatı bekleme odasındaydım. Oysa hayat benden bağımsız dışarıda koşmaktaydı. Ama yaşamak bunları anlatmaktan çok daha zordu... " O bekleme odasında kaldım öylece...kendimi gördüm en yakın köşesinde, korka korka dokundum kabuksuz yaralara.. acıdı içim.... Son zamanlarda okuduğum en güzel
HAYAT DEVAM EDİYOR
Bir korku filmi gibiydi... Okurken " bir an önce bitse de kurtulsam bu kabustan" diye söyleniyordum içimden:( Abartısız kabus gibiydi :( Tebrikler Tacettin Ağabey. Hürmetle. Nujin.N. Demir (İlyada) tarafından 2/24/2014 6:58:24 PM zamanında düzenlenmiştir.
Bizim Almancılar
"...Recep bi de sen anlatsana bizim Almanya’da yediğimiz konserve yemeklerin lezzetini. -Yazık sizlere yazık. Bütün gün boşuna uğraşıp duruyorsunuz. Kapağını aç, tabağa koy ye. Oldu bitti." Gelişmiş olan ülkelerin acınası mirası, sofralarımıza iz düşen. Tebrik ederim Değerli Kalem.
KIRMALI BAKIR
Tebrikler güzellik :)
Yaşanmamış Yıllar
"Sevmek bazen çekip gitmeyi bilmektir " Bir bilmek ki yaşanmaz kılar gelecek bütün yılları.. Güzel paylaşı için teşekekürler, saygılar. Nujin.N. Demir (İlyada) tarafından 2/11/2014 4:09:08 PM zamanında düzenlenmiştir.
Dokun Yürek Ağrılarıma
Yazarın her anlatısı birbirinden berceste...Aşkın hakkını vererek yazıyor. Ve yine hakkettiği yerde. Tebrik ederim.
Aforizmalarım-48
"Bir zamanlar ’ekmeği tuza banan’ şarkıları vardı aşkın, Şimdilerde, gösterişin hırpaladığı tatsız tuzsuz hikayeleri var." İyi ki yazıyorsun heval Engin görüne selam olsun.
NİÇİN ŞİİR YAZIYORUZ?
"NİÇİN ŞİİR YAZIYORUZ?" Biz mi şiir yazıyoruz (kendi yazdıklarımı karalamadan öte görmedim hiç bir zaman, ki öyle) Şiir mi kendini yazdırıyor? Karar veremedim... Yazmak iyi hissettiriyor. Salt bunun için yazıyorum -altta yatan faktörleri es geçerek- ... Kendi adıma diyebilirim
Bademler Açarken
Kıssadan hisse, payıma düşen. Teşekkürler tebrikler.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada .N.D.  şairi hakkında, .N.D.  kimdir, .N.D.  şiirleri,.N.D.  hakkında bilgi ve .N.D.  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.