E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Mustafa Topaloğlu Mustafa Topaloğlu
Mustafa Topaloğlu
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Ben Mustafa Topaloğlu.
1.5.1950 Oğulcuk (Boğazlıyan-Yozgat) doğumluyum. İlkokulu köyde Oğulcuk İlkokulu’nda okudum. Altmışlı yıllarda köyümüz ilkokulu eğitim ve öğretime açıktı.132 öğrenciydik. Okulumuzun uygulama bahçesi Yozgat genelinde bir taneydi.
Heyhat... Şimdi okulumuz kapalı. Uygulama bahçesi viran... İlkokul çağındaki öğrenci sayısı iki elin parmak sayısı kadar. Taşımalı eğitimle Karakoç’ta okuyorlar. Hani Bayburtlu Zihni’nin dediği gibi:
“Zihni dert elinden her zaman ağlar
Vardım ki bağ ağlar bağıban ağlar
Sümbüller perişan güller kan ağlar
Şeyda bülbül terk edeli bu bağı”
Köyümüz göç vermiş. Kalanlar da benim gibi emekli. İşinde gücünde yerleşik genç nüfus çok az. Sebep işsizlik... Yoksulluğun gözü kör olsun. Mecburiyetten gurbeti yurt edinmiş köyüm insanı.
Ortaokulu Boğazlıyan’da, liseyi Kayseri Sümer Lisesi’nde, yüksekokulu Balıkesir Necati Eğitimde okudum. Anadolu Ün


 
Bu sayfada Mustafa Topaloğlu  Mustafa Topaloğlu şairi hakkında, Mustafa Topaloğlu  Mustafa Topaloğlu kimdir, Mustafa Topaloğlu  Mustafa Topaloğlu şiirleri,Mustafa Topaloğlu  Mustafa Topaloğlu hakkında bilgi ve Mustafa Topaloğlu  Mustafa Topaloğlu isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.