E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Mustafa Göktekin Mustafa Göktekin
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Mustafa Göktekin şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
SEÇİM.
Er geç gider yıkılacak saltanat. İlahi adalet tecelli eder. Sürüyorlar kul hakkıyla sefahat. Sabır edin bugünlerde tez geçer. Elbet bu günlerde geçer Muhterem Hocam; elbette zulüm ebedi payidar olmaz.Milletin sanatkarları yazmaya devam ettiği sürece elbette damlayan sular taşı delerse çağlay
Takvim
Yürek seneniz susmasın,Yıllar çok şeyleri alıp götürüyor ama beraberinde getirdikleri de var tabi, her yaşın ve çağın kendine göre bir tadı-tuzu.Allah uzun ömürler versin.selam ve hürmetlerimle.
....DEMİŞTİM SANA....261
Karakoç Merhum; diyor ya"Unutursun unutursun Mihriban'ım" diye insan yıllardan sonra unutuyor be Hocam.Yürek sesiniz susmasın selam ve hürmetlerimle.
HADİSE
HADİSE Hadise insan eseri İnsan hadise esiri Sonunda bir kaç serseri Çıkarak kutlar zaferi Kimi yolda verir başı Kimi yola dizer taşı Pusuda ki arkadaşı Yakar kuru ile yaşı Yan yana yürür iki er Varır hedefe beraber Yüz yüze getirir kader Biri kalır biri gider Halkları k
Söyle Be Arkadaş
Evet, o birisi tam yetmiş küsür milyon ve onlara bel bağlamış ve umutla bekleyen diğer milyonlar.Hangisini söylesemki, hangisi saysam acaba.Yürek sesin susmasın usta şairim. Yüksek tepelerden çağlayan çaylar gibi çağlasın yüreğin.Selam ve hürmetlerimle.
YANIMIZDA HEP SEN VARDIN
Dilerim dileğiniz hep gerçek olur, dilerim bize kefen biçerlerin hesapları başlarına geçer, dilerim millete kazılan kuyulara kazanları düşerler.Dilerim bu mazlum ve kendini çaresiz zanneden millet uyanır ve uyarıcılarının gösterdiği yoldan gider.Elbette sanatkarlar umutsuz olamazlar.Olmamalılar da;
BAKMAYA KIYAMIYORUM
KMAYA KIYAMIYORUM Dünyamı aydınlatan güneş gibisin, Bakmaya kıyamıyorum yar ben sana... Sanki meleklere sen bir eş gibisin, Bakmaya kıyamıyorum yar ben sana ... Güneş kadar güzeldir sevdiğim yüzün, Sanırım yıldızlara bir eştir gözün. Cevher ile yoğrulmuş doğuştan özün, Bakmaya kıyamıyo
SEÇ YOLLA BANA
Yüreğimde coşan sevda pınarı Mesken tuttum kuytularda kenarı Soldurdun sen Bekir gibi çınarı Sevda güllerini saç, yolla bana Allah ne yüzünü nede yüreğini soldurmasın muhterem çok güzel, nezih ve nefis bir yürek sesiydi.Tebrikler.Selam ve hürmetlerimle.
ŞAİRİN ÖYKÜSÜ
Sanatkar halk gibi ve halkın duygularına tercüman olmuş.Harika bir şiir ve tema. Tebrikler usta. selam ve hürmetlerimle.
BİZ KİMİZ?
Evvallah Hocam eyvallah, aynen dediğiniz gibi bu millet inşallah titreyip kendine gelecek;fakat biraz zaman var veya vakti var.Sanatınıza ve ilminize tebrikler.Yüreğiniz susmasın dilerim. Selam ve hürmetlerimle.
MISIR'IN ÜSTÜNDEN SİSLER DAĞILSIN
Allah kardeşimin dualarını dergahı izzetinde kabul ve karin eylesin inşallah bizi de içine dahil eylesin.Yürek sesin susmasın muhterem şaire kardeşim. selam ve hürmetlerimle.
TEVEKKELTÜ TAALALLAH
Harika, çok güzel, bu güzellik nasıl tarif edilir bilmiyorum.Bu sanatın önünde diz kırıp talebe olmak isterdim.Yürek sesin susmasın şairim.Selam ve hürmetlerimle.
Neye Sayarsan Say
Şairlerin efendilerinden birisi olan kardeşim;şiirlerinize yorum yapmakta zorlanıyorum. Onları anlatacak söz bulmakta acizim.Selam ve hürmetlerimi sunuyorum.
DÜŞMELERİ DERECE ATLAMAK SANDIN
Dilerim bu vatandan bizi çıkarıp atmazlar.Son zamanlarda kendimi kendi ülkemde ve kendi insanım içinde yabancı görmeye başladım.Aynalara bakar oldum bu adam benmiyim diye.Ya ben ben değilim veya bu tanıdığım insanlar benim bildiğim kimseler değil.Kendi öz yurdumda öz vatanımda yabancı gibiyim vessil
Ay Perisi
Allahtan bu yüreğin daim olmasını ve daime çağlamasını dilerim.İlk defa okumuş olsamda çök beğendim. Tebrikler usta.Selam ve hürmetlerimi sundum.
AĞALAYAN BEN
Sanat ve sanatkara selam olsun.Tebrikler usta...Selam ve hürmetlerimi sunuyorum.
Ok ve Yay
Kısa ve öz, hakiki söz... Allah kimseyi yay gibi yapmasın hocam.Selam ve hürmetlerimle.
....ÇEŞME BAŞINDA GÖRDÜM....259
Tebrikler ustam yürek sesiniz susmasın.Selam ve hürmetlerimle.
LİDER
Evet, her adamdan lider olmaz, hem lider olunmaz lider doğulur.Allah onları özel yaratır.Lakin her yürekte bir aslan yatıyor muhterem hocam.Yürek sesiniz susmasın.Selam ve hürmetlerimi sunuyorum.
BU MİLLET GÜLMELİ ARTIK
Allahtan yüreğinizin susmamasını dilerim muhterem şair.Tebrik ediyorum.selam ve hürmetle.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Mustafa Göktekin  şairi hakkında, Mustafa Göktekin  kimdir, Mustafa Göktekin  şiirleri,Mustafa Göktekin  hakkında bilgi ve Mustafa Göktekin  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.