E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
munır munır
münir güresen
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

munır şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
seni
elbet ten düşer yere gülün düştüğü gibi düşmeyen bir katre yere. saygılarımla Yıldız. tebrikler.
eskiz
her insan kendi yaşamını çizer iyi kötü ve çirkin beyaz siyah ve yeşil ışıklar iç içedir yıldızlarda tek renk görülür. biri dedi ki bana söyleme böyle ağaçların kulağı var yaprak gözleri sonra ne der ağacın kökü o günden beri sustu dillerim halbuki ben dosttum o ışık ile.. başarılı şi
GÜLÜ SAPANLA VURDULAR
şiirime yasemin koyulu ne güzel dile gelmiş bu gün yaseminler dili kırık bir ağızdan kelimeler bir bir dizilmiş şiirinizde ne güzel.. saygılarımla..
KALSIN
Hece vezniyle yazılmış içi dolu bir şiir.Tebrikler.
dair
ne demiş şairimiz " ölüm Allah'ın emri,/ bize ürküntü vermiyor / lakin sevgiliden ayrılmanın acısı zor. Kısaca ama geniş anlamlı şiirine selamlar Yıldız.
siyahın içinden...
"bilmez ki biçare gönül, giden gelmez ki geri" zaman her şeyi törpülüyor, Teşekkürler hüzün şiirine.
düş'ün biri ...
şiir bir kere okunmakla anlaşılmıyor öyle iç içe,öylesi de alıyor ruhu içine. Tebrikler ..Yıldız Hanım.
Kırıntılar...
"gel barışalım,yüzyılın savaşları batsın" en etkilendiğim mısra. Bana çok şeyler anlatı bu mısra. teşekkürler ..
Kül mevsimi
Ve yaşam, kül mevsimlerinde ölür.
UNUTMA BENİ
sevdanın izi saklı içimde gül açmış sanma yangın içimde yarsız ney leyim bu köhnelik de acıma ama seviyorsan gel.. Saygılarım duygulu şiirinize..
** GURBET ÇOCUKLARI..! ** (ARŞİV)
iş dendi aş dendi gidildi sırım gibi delikanlılar taze gelinler trenlere bindiler gittiler memleketin sıcak sabahlarından karı koca gittiler amca dayı teyze konu komşu tüm sürülmüş gibi gittiler,, memleketin beyaz mavi dağlarından sonra evleri oldu arabaları paraları varla
BİLİR MİSİNİZ ??
yanılmışsam affedin. genellikle hece vezniyle yazıyordunuz. bu ilk gibi geldi bana.. devam edin ve giderek daha iyi serbest şiir yazmak için bu dalda başarılı olan başta Orhan Veli şiirlerini okuyun çok daha iyilerini yazacaksınız eminim. Saygılarımla.
GÖRDÜM
herkes çeker bir yanından dünyayı kör olmuş gözleri görmez aynayı karıştırır garip akla karayı çok insanlar gördüm kula kul olmuş delibaşım derki bu devran döner inleten ağlatan kendine yapar kul hakkını alır bayramın yapar çok devirler gördüm pislikle dolmuş.. saygılarımla sosyal yapılı
hiç
hiç varlığın kendisidir. sevdiğini varlık kadar sevmişsin ne güzel...........
Seninle Süslüyordum Yaşadığım Her Anı
bir bahar arıyordum güze düştüm ben sensizde yaşıyorum görüyorsun ki sen böyle sessiz kalışına anlam veremesem de seviyorum seni ümitsiz yalnız kalsam da ben.. anlamlı şiirinize saygılarımla.
GECELER
geceler bilir her türlü şeyi kimine kara görünür kimine mavi kiminin derdin dinler kimini siler yüreklere sır saçar beyaz geceler.. şiirinize bir dörtlükle beğenimi sunuyorum.. saygılarımla..
hayati savunmalar
diyorum kadınlar kurtaracak ülkeleri varlığın erdemi omuzlarında faşist firavunlardan beri, ve tanrı olsaydı eğer utanırdı yaptıklarından
Adalet ipi
yüreğinizin duyarlılığa saygılar..
Bugün Benim Tadım Yok
"tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın" ne rüzgarlar esecek bilinmez ki yarın aşkın ağlarında çırpınırsa yüreğin
ÖLMEDEN // ÖLÜNMEZ Kİ
insan bazen yaşarken, ölümden beter olur yaşamakta istemez alır gider başını aşk denen melanete, koymuş ise başını... saygılarımla
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada munır  münir güresen şairi hakkında, munır  münir güresen kimdir, munır  münir güresen şiirleri,munır  münir güresen hakkında bilgi ve munır  münir güresen isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.