E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Mümin Düzenli Mümin Düzenli
Mümin DÜZENLİ
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Mümin Düzenli şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Cehennem hep diridir.
İnce bir çizgi, bakanın değil görenin idrakinde olan. Doğdum, Büyüdüm ve Öldüm içinde. Bolca Dua edip 'Amin' dedim, görenin değil anlayanın duyabileceğinden.
ANSIZIN'I YENDİM
Habib'i hamam çarpmıştı, yoksa yenilmezdi :))) (Burada ANSIZIN'ı tutuyor gibi görünsem de aksine şans dileklerim ablamdan yanaydı) 5-4'ün hikayesi de pek iyi değildi :)))) Çok üstüne gitmeyin ANSIZIN'ın . . .
BENİ TAŞIYAMAZSIN !
O,'ŞİİR NASIL YAZILIR' ın en bariz örneklerinden. O, 'Ateşte açan çiçekler diyarı' Kütahya'nın Edebiyata bahşettiği bir değer. Dahası O, başlı başına bir şiir. İlikledim ceketimi ve gidiyorum. Sanırım susmak en güzeli. Eyvallah...
Fitne
((((AMİN)))) Aşina olduğum kalemlerden Menderes Bey. Okurunu şaşırtmıyor, güzeli görüyor olmak ne ala... Çoşkun şevkinizin yağmurlarında ıslandım.
KARLA KARIŞIK!..
'Uçamaz serçenin dul kalan eşi'. Çok güzel bir ifade. Ölçünün şaşmaması ise ayrı bir güzellik. Tebrik ederim.
Taksim…
Sizi tebrik ediyorum. Hece şiiri yazdığını zanneden kişiler bu şiire bakmalıdırlar. Hatta 'Edebiyatçı' geçinen bazı kişiler özellikle baksınlar. Bitmesin istedim, Allah var. Okudukça okuyası geliyor insanın. Mümin Düzenli tarafından 3/23/2010 6:23:42 PM zamanında düzenlenmiştir.
Alacakaranlık
Şiiriniz 6+5'mi, 5+6 mı anlayamadım. Duraklarda değişkenlik söz konusu. Okurken nefessiz kaldım.
ROCKET
Türkçe'yi özlüyorum ROCKET'leri görünce...
AĞAÇ İLE HASBİHAL.....
Yavuz DOĞAN'ın aleni şekilde ifade ettiği bu eleştirilere katılmamak mümkün değil. Bu şiiri 'Günün Şiiri' olarak seçen kurula sormak istiyorum, '-Siz bu hataları nasıl görmezsiniz?'... Özellikle 'Çok beğendim, yüreğinize sağlık, kaleminize sağlık' diye yazan dostlar neye göre bunu yazarlar onu da
İNAN SENİNLE ÖLEBİLİRİM...
İşte seslendirme sanatçısı bu şekilde okumalı şiiri. Öyle gelişi güzel değil, adabına uygun. Nefes, vurgu hepsi yerli yerinde. Her platformda söylüyorum, bayan seste şiire yakıştırdığım ender seslerden oldu Birsu CANYOL. Dikkat ediyorum da,Nebile AYDIN'ın şiirlerinde gönül sesi hep kendisi. Güzel b
KISACA
Biri bana 'bu bir şiir' desin.
öyle gidecek gibi bakma
Bu sese kulak vermenin keyfiyle...
HAKLI KÜFÜR
Pes doğrusu. Değersin ağabey... Hem benim, hem de edebiyat için değersin. Var ol
Kahramanlar…
Genel itibariyle 6+5 hece ölçüsüyle yazılmış bir şiir ancak 'Sabırları yorunca/zâlimin hâli' mısrasında 7+5'e kaymış ölçünüz.
SÖYLENTİ
8'li hece genelde semai, varsağı,destan ve türkülerde kullanılır. Mani ve benzeri eserlerde 7'li hece kullanılır. Eseriniz hangi türdür? Duraklar tam olarak nerelerde kullanılmıştır? Çünkü, 8'li ölçü genelde 4+4 olarak kullanılır. Eserinizin birçok noktasında bu ayaklarda hata gördüm. Beni aydınlat
SÜRGÜN SEVGİLİM
Günün şiirine yakıştıramadığım bir seslendirme olmuş. Media Playerin sesini kapatmak zorunda kaldım. Şiirin sahibini kutlarım.
başını alıp gitme sakın şiirimden
Güzel bir şiir ve dinlenesi yerinde bir ses. Ceketimi ilikledim ayrılırken sayfanızdan.
İŞTE BENİM HALİM
Okuyuşunuz beni çok etkiledi. Nasıl desem, sanki küçük bir çocuğun bir büyüğünden masal dinlemesi gibi. Var olun.
Namı Diğer Ölüm...
Ne mutlu beynini yazı diline çevirebilene. Ne mutlu yazana... Şiir Olsun... Ey Şiir...! Oku bizi.
= KADIN =
6+5 en sevdiğim ölçü... Akıcılığı daha da güzel kılmış şiiri. Bravo
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Mümin Düzenli  Mümin DÜZENLİ şairi hakkında, Mümin Düzenli  Mümin DÜZENLİ kimdir, Mümin Düzenli  Mümin DÜZENLİ şiirleri,Mümin Düzenli  Mümin DÜZENLİ hakkında bilgi ve Mümin Düzenli  Mümin DÜZENLİ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.