E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Muhammed Musab Muhammed Musab
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Muhammed Musab şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Kalbimde Akan Sen
Sustum... Bakarak yetindim sana.. ---------------------------- Bazen kelimeler yetmez anlatmaya.. Susmak düşer insânın payına... ---------------------------- Kaleminize, yüreğinize inşirâh..
DÖK ARTIK SUSTUKLARINI
dök artık sustuklarını... -------------------- Suskunluğum sensizlikten, sensizliğim sessizlikten.. -------------------- Yüreğinize inşirâh..
YALNIZ BEN DEĞİLİM
Kaleminize, yüreğinize inşirâh..
Gerçekle Hayal Arasında
Gitmek çözüm mü yada kalmak değiştirir mi gerçekleri. ----------------------------- Kaleminize inşirâh..
Bir Gece
Kaleminize inşirâh..
...amin
Ne el uzatabiliyorum sana; Ne razı geliyorum kıvrandıran yokluğuna.. ----------------------------------------------------------------- Mısrâların yokluğunda nasıl anlatabilirdik derdimizi.. Ve nasıl dindirebilirdik kanayan yüreğimizi... ----------------------------------------------------------
takvim
Kaleme inşirâh..
Bir Türlü
Biz müslümânlar "Tevhîd'in dünyâsını kuramasam da şirk dünyâsını asla onaylamayacağım" ilkesini şiâr edinmeliyiz.. Kaleminize ve yüreğinize inşirâh..
İnsan Yüreğine Yenilir
Vahiy yüklü bir hayâtı ilke edinenler, son dediğimiz başlangıcımızda mesrûr olacaklardır bi-iznillah.. Rabbim vahiy yüklü bir hayât yaşamayı nasîb eylesin.. Yüreğinize inşirâh..
Hiçlik Makamı
Yüreğinize inşirâh..
ÖMÜR DEDİĞİN
Rabbim ömrünü imânına şâhid kılanlardan eylesin.. Ömrünü imânına adayan kullardan olmamız temennîlerimle.. Yüreğinize inşirâh..
DÖNGÜ
Kalem ki yürek tercümânıdır.. Kırılmaya gelmez, muhabbet ister.. Bir gönüle erdi mi, Bir bir dökülür cümleler.. ----------------------------------- Yüreğinize inşirâh..
MUAMMA
Dökülürken cümleler dilden, Bulunur mu bir anlayanı? ---------------------------------- Kaleminize dermân, yüreğinize inşirâh..
SÖZDE SEVDALAR
Kaleminize dermân...
SOĞUK ACILAR
Hiç kimse bilmez ne zamân gelecek o da'vetsiz misâfir.. Ve hiç kimse bilmez yanında kim olacak o dönüşsüz yola girerken... Ölüm ayırdı derler ya, aslında yalân.. Ölüm ayırmaz.. Ölüm, hepimizin birleştiği iki şeyden biridir şu dünyâda.. Diğeri aşktır.. ------------------------------------------
AH, O ANILAR...
Hep pencereden dışarı daldı gözlerim. Açıldı gözümün önünde pencereler... Uzandı yollar... Senli hâtırâlarla doldu yüreğim... ------------------------------------------- Kaleminize dermân..
sevdiğim bey
Sonra tozlandı saklamaya çalıştığımız hayallerimiz çaresiz umutlar raflarda.. ------------------------------------------------------------ Umut mu, unutmamı unutturan..? Yoksa.., Unut mu, Umutlarımı solduran..? ------------------------------------------- Nâdide yüreğinizin en nâdide mutercîmi
sahi..
Sahi neydi aşk? Her gece Yaradân'a Yana yana el açmak mı? --------------------------------------------------------------------------- Aşk ki ; Tek kişilik yüreğe iki kişiyi, Biz'i sığdırabilmektir.. Ben'den sıyrılıp Biz olmaktır.. Noktalı virgül misâli, birbiri üzerinden açıklanmak ve tâ'r
Tabir-i caizse
Acılarım var derin, durup durup sızlayan Kapattığım üstünü, kimseler bilmesin diye Tuz bastıkça ‘ah’ çektiren anılarım da var İç çektikçe hiç’leşen.. ----------------------------------------------- Sus ! Sus ki sukût etsin sözlerin.. Ne çok şey anlatır da, bilmez gözlerin... -----------------
söyle şimdi..
Sensiz günlerimi Dünlerimi , bugünlerimi Sensizliğimi ve kimsesizliğimi Şimdi anlayabilir misin? --------------------------------------- Yüreği güzel olanın, yüreğinde olanlar da yüreğinden dökülenler de güzel olur/muş.. Yüreğinize inşirâh..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Muhammed Musab   şairi hakkında, Muhammed Musab   kimdir, Muhammed Musab   şiirleri,Muhammed Musab   hakkında bilgi ve Muhammed Musab   isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.