E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Muhammed Musab Muhammed Musab
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Muhammed Musab şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
_DiLSiz_
Adımlarım körpecik henüz Sana gelişlerim Hem mâsûm, hem dilsiz… --------------------------------------- Tüm kelimeleri/cümleleri de çıkarsak, yine de anlatmaya kâfîdir tek bir cümlesi.. "Biliyorum Geçecek bu sızı…" -------------------------- "Mâsûm" yüreğinizinin, "dilsiz" kelimelerinizin s
Kimbilir... ???
Umutlarım hayallerimi ne zamân yenecek... ------------------------------------------------------ Hayâl kurmak, ümîdsizliğin sonucu olmadığı gibi, sebebi de değildir.. Zîrâ hayal kurmâk, ümîdvâr olmaktır.. Hasân el-Bennâ'nın da dediği gibi, "Bugünün gerçekleri dünün hayâlleridir. Bugünün hayâ
güveneceksin!
Bir Rabb vardır, kurtaran Onun için şöyle ki azizim; Sonrası hep fani Hep yalan.. ------------------------------------- Güvenmek, değer vermektir.. Değer verirken, değersizleşmemektir.. Ve'l-hâsıl, Güvenmek, değeri değere vermektir.. ----------------------------------------------- "Değersi
Yüreğinin Denizi
Kapıldım Sözlerinin İzine ----------------------------- Bağlandı sözünle, özüm özüne.. Bir ben vârdım bende, Sen vârken yok olduğu ben'liğim.. Adıdır bu, ben'den biz'e geçişimizin.. ----------------------------------------- Yüreğinize inşirâh..
İhtiyar gözyaşlarım
Kaleminiz dâîm olsun.. Yüreğinize inşirâh...
ÖZÜR DİLERİM
Yüreğinize inşirâh..
EZANLARIN GÜR SESİ
Kalem misâlidir minâreler.. Harf harf işlenir yüreklere ezânlar.. ---------------------------------- Ezânlar dâîm olsun.. Yüreğinize inşirâh..
Allah razı olsun
Çocuksu düşüncelerimiz vâr bizim.. Herkesin bildiği ama kimsenin ulaşamadığı.. Yüreğinize inşirâh..
Tiryaki
dilimde heceler salkım saçak ----------------------------------- Kelimeler/heceler etmese de kifâyet, Dert etme, du'â et.. --------------------------------------- Kaleminiz dâîm olsun.. Yüreğinize inşirâh..
Dua
Du'âydı bize ümit veren.. -------------------------------- Du'â, mü'mînin silâhıdır.. Du'â sadece dile indirgenemeyecek kadar değerlidir.. Du'â harekete geçmenin adıdır.. ------------------------------------------------ Yüreğinize inşirâh..
Gülmek
Sayfalarım dolardı seni yazmaya çalıışsam -------------------------------------------------- Yürek susar, kalem konuşur.. Dil susar, kalem konuşur.. Kelimeler etmese de kifâyet, Dert etme du'â et.. ----------------------------------- Kaleminize inşirâh..
UZAK TUT
Gözlerini gözlerimden uzak tut. --------------------------------- Ne çok şey anlatır da bilmez gözlerin.. Kaleminize, yüreğinize inşirâh..
AYRILMAK
Küçük bir söz, bir tebessümdür. ------------------------------------ "Tebessümü yüzüme çok görüyor mâtemim, Güldüğüm tek resim sende kalmış.." ne güzel söylemiş şâîr.. -------------------------------------- Tebessüm, yüzden hiç eksik olmasın.. Zîrâ, tebessüm sadakadır.. ----------------------
Leyla G/özüyle
Söyle varlıkla yokluk aynı kaba sığar mı ? -------------------------------------------- Kaleminize inşirâh..
UTANMAZ AŞK
Sen hâl⠒kendine’ gelmek icin neyi bekliyorsun.. --------------------------------------------------------------------- Ben Sen olmuşsam ve Sen hâlâ kendine gel/e/miyorsan, Ya Sen, Sen olmamışsın, Ya da Sen, Ben'de kalmamışsındır.. -------------------------------------------------------- Yürek
Sevdan
Kaleminize ve yüreğinize inşirâh..
Yaralanmış bir çocuğun hayal öyküleri ölüm sessizliğinde
Kaleminize dermân..
MAZİ
Nerde kaldı saf duygular Güvercin kanadında giden Masum mektuplar.. --------------------------------- Kaleminize ve yüreğinize inşirâh..
Dinle..
Derinlerde kalan hisler. Canlanır bazen . Ansızın çalar kapını... ------------------------------- Kaleminize ve yüreğinize inşirâh..
YALAN
bırakalım çok mutlu olsunlar avutsunlar kendilerini yalanla biz hakikati bulalım anne.. -------------------------------------- Kendi dünyâmı kuramasam da sizin dünyânıza asla boyun eğmeyeceğim.. Hira, arayış demektir ki, Hirası olmayanı hakîkât bulur mu.. -----------------------------------
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Muhammed Musab   şairi hakkında, Muhammed Musab   kimdir, Muhammed Musab   şiirleri,Muhammed Musab   hakkında bilgi ve Muhammed Musab   isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.