E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
muhacir bozkurt muhacir bozkurt
Mustafa KÜTÜKCÜ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

muhacir bozkurt şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Leb deymez
Güzel bir lebdeğmez çalışması ama bir klavye hatası var. İkinci kıtanın ilk mısraındaki "kalkar" olması gereken kelime "Malkar" olarak yazılmış. Dikkatinize... Kalbî selâm ile.. "Yaz gelende karlar Malkar yerinden"
Sessiz Sayha
Sağolasın üstad. Seyrek geliyorum siteye. İyi ki gelmişim bugün. Şiir okumanın hazzıyla ayrılıyorum. Eyvallah!
BU ARALAR DEĞMEN BANA
"Günün Şiiri" olmayı gerçekten hak etmiş bir şiir okumanın hazzıyla kalem sahibini yürekten kutluyor, ilhamına ve ömrüne bereket diliyor, muhabbetle selâmlıyorum.
ESMA'ÜL-HÜSNA ( 4 )
El'hamd-ü'Lillâh!
HUZUR
Anlam bütünlüğü, anlatım güzelliği, mânâdaki derinlik ile gerçekten şiir... Tebrik ediyor, esenlik diliyorum.
KEFİL
Güzel ve anlamlı şiir. Hakkıyla yerini almış. Tebrik ediyorum. Hele "Kadı olup ciğer satanlardansın" mısraındaki teşbihe bayıldım. Aziz Mahmud Hüdâyî Hazretlerinin ruhu şâd olsun. Muhabbetle.
Yalandan Yalan Dünyanın
Günümüzün insan ve hayat fotoğrafı.. Tebrikler...
BENİ YAŞAMA BAĞLAYAN...
Cuma duası niyetine... Selâm...
Gönül de Göçer Elbet
Okudum...Düşündüm...Çok şey düşündüm..de... düşündüklerimi yazıya dökememenin sıkıntısındayım. Yalnızca kalemi kutluyorum. Muhabbetle selâmlıyorum.
Empire
Nurettin Bey Kardeşim, Seçkiye hiç şaşırmadım, zira şiir hak ediyor ve hak ettiği yerde duruyor. Yürekten tebrik ve daim başarı dileklerimi iletiyor, muhabbetle selâmlıyorum.
Yarım kalan mutluluk
Anadolu toprağı şüheda yurdu olunca geride kalan dulların ve yetimlerin de sayısı belirsiz. Duyarlı yüreğiniz ile hece hece şiirlere nakşettiğiniz hayatın gerçeklerinden yüz çevirenlere ne demeli? Rabbim şehitlerin dul ve yetimlerine sabır ve metanet, etrafındaki taş kalplilere merhamet versin inş
MAHŞER DÜĞMESİ
Dünya öyle bir sahne kat kat ve perde perde Suflörü görünmüyor; ses veriyor her yerde Roller tamamlanıyor rol vereni sor, nerde? Oyuncuların hepsi düşmüş devasız derde Açılmış, kapanmıyor... Vahşeti örten perde Dünya öyle bir sahne; kat kat ve perde perde...demek geldi içimden ... Kaleminizi
Direniş
"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." Susma... Adaleti ayakta tutmak için diren; direnenlere destek ol, direnmek için yolda olanları bekle... ki: Birlik kuvvettir, birlikten dirlik doğar. Tebrikler..
kutlu düş
Okuyunca düşündürdü şiir beni, de; girişteki ilk kelimenin sonundaki da'nın ayrı yazılması kötü olmuş. Derinlikli ifadeleri anlamak için kafa yormak gerekiyor. Düşünmeyi sevmeyen bir toplumda telvesi fazla bir fincan kahve gibi. Kutluyorum kaleminizi. Muhabbetle...
RASTLADIM SANA
Kaleminizi kutluyor, ilhamınıza ve ömrünüze bereket diliyorum. Muhabbetle...
'Puhu kuşu çığlığı'
"Suya dönüyor saat," İnsanın ömründe ne yaşadığı önemli değil, sonunda suya kavuşacak. Çıkış yeri su idi, varış yeri toprak, ama suda yıkanarak. Kutluyorum kaleminizi. İlhamınız ve ömrünüz bereketli ola... Muhabbetle.
BU GECE
Mecit Bey Kardeşim, Öncelikle bu güzel şiirinizden dolayı tebrik etmek istiyorum. Uzun zaman aralıklarıyla geliyorum deftere. Birkaç gündür biraz sıklaştırdım. Bu sabah da dost kalemlerin sayfalarını bir ziyaret edeyim niyetiyle ilk önce gurbetçi kalemden, sizden başladım. İyi de ettim. İnsa
Nâr
dünyaya geldi insan çırılçıplak ve yalın yaşadıkça öğrendi yokluk ile varlığı bahşolunan nimetin içinden aklı alın geriye kalacaktır azgın nefsin darlığı... diyerek bir dörtlükle eşlik etmeyi arzu ettim Nurettin Bey Kardeşim. Güzel şiiri yazan gönlün abad ola... Selâmetle...
yüz yüze
"yolumuzun ufkunda bir ömrün batışı var" Şiirin aynası ilk mısrada parlıyor. Hayat denen nimetin ömür denen süresi Nefes ile sınırlı, mekanı yer küresi Mes'uliyet şahsında kulun aklı eresi Yol sonuna varmadan nefis yılgınlaşmıyor...diyerek bir dörtlükle eşlik etmeyi arzu ettim. Tebrik ediy
Yeşil Gözlerin 6
Tarih, millî şuur, millî kültür, gönül fırtınaları...birbirine karışmış ve çok güzel harmanlanmış... Tebrik ediyor, muhabbetle selâmlıyorum.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ şairi hakkında, muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ kimdir, muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ şiirleri,muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ hakkında bilgi ve muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.