E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
muhacir bozkurt muhacir bozkurt
Mustafa KÜTÜKCÜ
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

muhacir bozkurt şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
H E R C A İ
Ânlık zevkleri aşk diye adlandıran kişiliksizlere bir tokat aşketmiş kaleminizi kutluyor, sıhhat ve huzur diliyorum Muhterem Ağabeyim. Muhabbetle selâmlıyorum.
ASIL SEN DEFOL ŞEREFSİZ
1980 öncesinde Maraş ve Sivas olaylarını tertipleyip milleti çatıştırmak isteyenler tekrar sahneye çıktılar sanırım. Bu millet ne badireler atlattı. Bunu da atlatır. Kalemini kutluyorum Sami Hocam. Kalbî selâmlarımla...
En sevgilisiz olamayız
Allah ve Resulullah aşkı olmadan hiç bir aşk olmaz.
Muhteşem Beşli
Bazen zülfiyâre dokunmak iyidir. Dokunmalar haklı olunca da alkışlanır. Alkışlıyorum. Muhabbetle selâmlıyorum.
Mustafa Yaralı
Rabbim rahmetini esirgemeye inşaallah.
mübarek Sahabeyi Kiramın fazileti.
Seferde gayret kuldan, takdir ve zafer Allah'tandır. Rabbim, Halisane niyet ile inancının gereklerini yaşayanlardan eylesin inşaallah. Sağ olun Abdulkerim Hocam. Sıhhat ve huzurunuz daim, ömrünüz ve ilhamınız bereketli olsun.
Yarım yamalak
Pişir pişir söyle sözü, Arasında ham bulunur, Hiç kimseyi eksik görme, Her eksikte tam bulunur -Kayseri Talaslı Sadıka Ana- İki yarımdan bir bütün olur mu ki?
ADINI ANMAM BİR DAHA
Son pişmanlık fayda etmez bilesin....
ECELİM OLACAKSIN
Kalem Dostu, Merhaba! “Doğrunun dostu Hakk’tır bırakmasa da naçar” Şiirin geneli içinde anlam kaymasına sebep olan bu mısradaki -bırakmasa da- kısmını “bırakmaz asla” şeklinde değiştirerek “Doğrunun dostu Hakk’tır, bırakmaz asla naçar” deseniz daha isabetli olmaz mı? Bir de kıta ayak mıs
Lağım Çukurlarına
Yaşadıklarıyla ruhunda oluşan fırtınaları kaleme döken kardeşimi kutluyorum. "İsyan bir gün evrilir döner imana İman isyanı yıkar boğar nisyana..."-muhacir bozkurt-
Büyük Şair!
Yazanı büyüten okuyana verdikleridir.
MÜHÜR GÖZLÜM
Can cânândan geçer ise canın hükmü kalır mı ki Can cânânı yardan itse yar o canı alır mı ki? ________________demek geldi içimden. Kaleminiz daim, ilhamınız bol, ömrünüz bereketli ola... Kalbî selâm ile....
Ayrılık Farz Olmuş (Gibi)
Ayrılığın verdiği elem teması gayet güzel işlenmiş. Tebrik ediyor, ilhamınıza ve ömrünüze bereket dileğiyle muhabbetle selâmlıyorum.
RAMAZAN MANİLERİ (21)
Ramazan manileri içinde günlük olayların da işlenmesi gayet güzel bir geleneğimizin devamıyla birlikte tarihe not düşme görevini de yerine getirmiş. Kutluyor, başarılı manilerin devamını diliyorum.
KARUN-İ
Bir atasözümüz var: "Bal tutan parmağını yalar!" Şimdikiler parmağını değil, dirseğine kadar kolunu yalıyor, hattâ balın tamamını kendi yiyip boş kabını millete bırakıyor.
YORUM YAZANA YORUM
Toprağım, Geldiği sayfadaki şiiri hiç okumadan, kopyala-yapıştır yöntemi ile yorum bırakan kişiler var bu sitede. Bazılarını zaman zaman kontrol ediyorum. Meselâ 28 mayıs 2019 günü bir vatandaş mesaiye başlamış ve 20 tane şiire aynı yorumu bıraktıktan sonra yorumda kullandığı ifadeleri biraz de
YAZIKLAR OLSUN
Allah(C.C.)'ın lâneti milletimi zora sokanların üzerlerine olsun diyorum ben. Kaleminizi kutluyorum. Muhabbetle selâmlıyorum.
KARINCA MİSÂLİ
Bir beyit, pîr beyit. Tebrik ediyorum Hanifi Hocam. Muhabbetle...
BİZ HERKESİ SEVİYORUZ
Şiir güzel. Kutluyorum. Denizli'den selâmlar Emrullah Bey Kardeşim.
Kul hakkı yanına kalır mı sandın?
Aldananlardan olmamak niyazı ile kaleminizi tebrik ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum Nigâr Hanım. Kalbî selâmlarımla...
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ şairi hakkında, muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ kimdir, muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ şiirleri,muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ hakkında bilgi ve muhacir bozkurt  Mustafa KÜTÜKCÜ isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.