E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Mısrâ-i Âzâde Mısrâ-i Âzâde
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Mısrâ-i Âzâde şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Ey Şehit!
Duyarlı yüreğine sağlık Mervan.. Eminim hepimizin duygularına tercüman oldun. Allah rahmet eylesin. Mekânları Cennet olsun..
Vurgun
Ben sana ne diyem bilmem ki :) Yüreğin dert görmesin..
Silindi.
Çok yorum yazmıyorum ama şiirlerini büyük bir beğeniyle okuyorum sevgili Mervan.. Güne de yakışmış şiirin. Hüznün şiirlerde kalsın diyor, yürekten tebrik ediyorum. Sevgiler..
Ayrılık İkindisi
Her zamanki gibi vurucuydu şiir.. Kalan kendi acısını bilir. Oysa bir cehennem ateşiyse o, gidişin ardından yanan Gideni de kalanı da yakıp kavurur.. Kimbilir belki de böyledir yani :) Tebrikler, selamlar..
Kabir
Sevgilinin koynuysa, kabir.. Ölmek de özlenendir sanırım.. Çok güzeldi şiir, tebrik ederim.. Sevgiler..
BİL MUKABİL HAYAT...
Yüreğinize, kaleminize sağlık Gülüm Hanım. Tebrik ediyorum günün şiirini. Sevgiler..
Kahrı Felek
Her geçen gün nasıl da demleniyor, nasıl da güzel şiirlerin.. Yüreğine sağlık sevgili Mervan..
Şubat esintileri / I
Hayatın med-cezirlerinde yalpalarken, ne uzun gelir bize. Oysa bir kısacık andır yaşam. Nefes almakla vermek arası, bir kısacık an.. Hep daha uzak bir geleceğe erteleriz içimizin sesini, önceliklerimiz arasında kararsız kalarak.. Ve unutarak toz olacağımızı :) "İyi ki" lerle "keşke"ler arasınd
sana yazacağım şiirlerden birinde
Çok beğendim.. Yüreğinize sağlık. Sevgiler..
Hz.CA'ya Röveşata
Şiir çok güzel. Hikâyesinin hayal ürünü olması dileğimle.. Selamlar..
Ömrüm Delik Deşik
Belki de dokunmanın sihri iyileştirecek kim bilir.. Her zamanki gibi çok güzeldi şiir. Tebrikler..
bir yara çiz şuraya
Şiir çok derin, çok hüzünlü, çok gerçekti.. Yaşananlarsa, vicdanı olan herkesin içini yaktı geçti.. "İnsanım" diyen herkes insanlığından Uçan kuş kanadından Yeşeren tohum filizinden utandı da, Vuranlar utanmadı.. Ne söylenir gayrı bilmem.. Duyarlı yüreğinize selam olsun..
Feleğin Sillesi Vız Geldi Geçti
Dün okuduğumda çok beğenmiş, yorum yazamamıştım. Taçlanmış şiiriniz Gülseren Hanım. Tebrikler yürekten, sevgiler..
"nakinka"
Gülümsettiniz beni de :) Var olun
Kahraman Oldun
Hayırlısıyla, sağlıkla gidip dönsün Ahmet Bey. Şiir de çok güzel. Bir oğlum yok. Ama bilirim hem hüzünlü, hem de ne gururlu bir uğurlamadır bu.. Saygılar, selamlar.
Bir Gün Tesadüfen
Uzun zaman olmuştu Deftere girmeyeli. Ne güzel geldi ruhuma şiir ve yorum. Ilık bir bahar rüzgârı gibi.. Kutlarım her ikinizi de.. Saygılar..
Seyrinde...
Binlerce yıldır tutuşur yağmura hasret teni Binlerce yıldır Küllerinden doğar ölüme meydan okuyarak Ateşse ateş Külse kül! Varlığının da yokluğunun da sırları yalnız içine dökülür. Kimse bilmez Hangi dilde ağlar Hangi dilde yakar ağıdını kadın.. Öyle bir son ki yazılan alnına.. Ne ateş yak
Temmuza son/söz
Notası eksik bir şarkıdır özlem, Kadim zamanlardan miras.. Ay şahittir Yüzündeki kadın da.. Hem çok şey söyler, hem çok şey gizler sihrini geceye süren şavkı.. Yakamozları izle..
İç'im
Mutluluğu uzaklarda aramayan bir neslin, son çocukları olduğumuza inanırım hep.. İşte o uçurtmayla birlikte kahkahaları gök kubbeye salınan Teknoloji denen çağımız devinin henüz hayallerimizi, düşlerimizi yutmadığı mutlu çocuklardık.. Şimdi artık hayal kurmuyor çocuklar.. Ya her şeye sahipler Y
kızıl gam
Çok etkileyici dizeler.. Hele final müthişti Yüreğine sağlık. Sevgiler..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Mısrâ-i Âzâde  şairi hakkında, Mısrâ-i Âzâde  kimdir, Mısrâ-i Âzâde  şiirleri,Mısrâ-i Âzâde  hakkında bilgi ve Mısrâ-i Âzâde  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.