E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Mısrâ-i Âzâde Mısrâ-i Âzâde
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

Mısrâ-i Âzâde şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Seyrinde...
Binlerce yıldır tutuşur yağmura hasret teni Binlerce yıldır Küllerinden doğar ölüme meydan okuyarak Ateşse ateş Külse kül! Varlığının da yokluğunun da sırları yalnız içine dökülür. Kimse bilmez Hangi dilde ağlar Hangi dilde yakar ağıdını kadın.. Öyle bir son ki yazılan alnına.. Ne ateş yak
Temmuza son/söz
Notası eksik bir şarkıdır özlem, Kadim zamanlardan miras.. Ay şahittir Yüzündeki kadın da.. Hem çok şey söyler, hem çok şey gizler sihrini geceye süren şavkı.. Yakamozları izle..
İç'im
Mutluluğu uzaklarda aramayan bir neslin, son çocukları olduğumuza inanırım hep.. İşte o uçurtmayla birlikte kahkahaları gök kubbeye salınan Teknoloji denen çağımız devinin henüz hayallerimizi, düşlerimizi yutmadığı mutlu çocuklardık.. Şimdi artık hayal kurmuyor çocuklar.. Ya her şeye sahipler Y
kızıl gam
Çok etkileyici dizeler.. Hele final müthişti Yüreğine sağlık. Sevgiler..
Ebabilleri vurma
"öldüğümü benden duyma" burada kaldım ben.. İncinip de, incitmeden sevmek bu olsa gerek. Gecikmişliğim affola bu güzel şiire. Yüreğine sağlık Semihhan. Sevgiler..
Kurşun gibi ihanetin kurbanı ak'asyalar
Yüreğine sevgiyle..
Gordion düğümü
Tebrik ederim.. Çok güzeldi vefalı şiiriniz.. Işıklar yoldaşı olsun..
uğurlama..
Tebrik ederim bu güzel uğurlama için.. Işıklar yoldaşı olsun..
aşkın semahı!
Muhteşemdi Hocam.. Yüreğinize sağlık, vâr olun.. Saygılar..
Kimse Bilmez
Dizeler inci tanesi Resim de çok güzel. Yüreğinize, emeğinize sağlık Ülkü Hanım Tebrik ederim..
İÇİMİ YIKIP GİDEN ACILAR
Sabır sevgili şairem.. Allah rahmet eylesin..
Hafız yara ve Sen
Her zamanki gibi derin hüzün sızılı bir yara şiirleriniz.. Yüreğinize sağlık..
Ölü şair
Ne güzel demişsin sevgili Mervan.. Şiir merhem değil yaraya, daha çok acıtır insanı, daha çok kanatır.. Ama söyle İçimizde bir nehir gibi çağlayan bu sese kulak tıkayabilir miyiz.. Görmezden gelebilir miyiz, o duygu sağanağını.. Bile bile yanmaktır yazmak, evet. Bile bile yanmak.. Yüreğine
MUTLULUK SENİN DE HAKKIN!..
Aygün Hanım başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin. Size ve ailenize sabır diliyorum. Zafer Bey sizi de duyarlı yüreğiniz için tebrik ederim..
bir ıslık savururum bahara aşktır bu
Hep var olsun güzel kalemin Barış.. Savrulsun ıslığına karışan dizelerin Yüreğine sağlık. Sevgiler..
Şİzen/sensizliğin cehennemi...
Belki de içimizdedir Cennet ve Cehennem.. Kendi Cennetimizle yüzleşememek yakar içimizdeki Cehennem ateşini.. Engin bir düş gücümüz olsa da, sevgili gerçeğe sığmak/sığınmak ister, düşlere değil. Düş yalnızca bir kandırmacadır içimizdeki sızılara. Aşk, düşlere boyansa da, her daim gerçeği arar.
Züleyha
Çok güzeldi Mervan.. Yüreğine sağlık..
YEPYENİ BİR DÜNYA KURULUR...
Çok güzeldi dizeler.. Yüreğinize sağlık.. Saygılar..
mülteci
Bir masal bir aşkı kağıda yazabilir ancak Bir aşk ise yaşayarak bir masal yazar Demek ki masalsız kalmak sorun değil Aşksız kalmak fena :) Selamlar..
Azelya
Mükemmel bir şiirdi.. Yüreğinize sağlık. Günümün şiiridir. Saygılar, selamlar..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Mısrâ-i Âzâde  şairi hakkında, Mısrâ-i Âzâde  kimdir, Mısrâ-i Âzâde  şiirleri,Mısrâ-i Âzâde  hakkında bilgi ve Mısrâ-i Âzâde  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.