E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
melahat çetinkaya melahat çetinkaya
melahat  çetinkaya
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

melahat çetinkaya şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
seni sevmek
ÇOK HOŞ TEŞBİHLERLE SÜSLÜ GÜZEL BİR ŞİİRDİ .TEBRİKLER ŞAİRİ .
Oldu
YÜREK SESİNİZ HÜZÜNLÜ VE GÜZELDİ TEBRİKLER .
Yerdeki taş kadar değerim yokmuş..
Bir gün nefesimi versem yatakta Düşüpte yıkılsam ölsem sokakta Senin gözlerinden senden uzakta ..Sırtımı koyacak mezarım yokmuş ...Yerdeki taş kadar değerim yokmuş.. Hüzün ve isyan dolu harika bir şiirdi .yüreğinize sağlık şair dost . Ama bir de aşağıdaki dizelerle bakın hayata . KİMSEYE
ANAM
Ben / hiçbir şey / bilmiyorum anam Hiçbir şey Tek bildiğim Seni her şeyden çok sevdiğim… *Ana gibi yar olmaz *deyiminin itirafıydı güzel şiiriniz .tebrikler şair dost.
GİDİYORUM ( 2 )
ŞİİR GÜZEL OLUNCA ,OKUMAK TA ZEVK VERİYOR İNSANA .KUTLARIM GÜÇLÜ KALEMİNİZİ .SELAM VE SEVGİLERLE .
İSTERDİM
SILA ÖZLEMİ VE YAŞANAN HAYAL KIRIKLIĞI GÜZEL ANLATILMIŞ .ÇOĞUMUZUN YAŞADIĞI GERÇEK BU YAZIK Kİ ... DÜNYANIN EN GÜZEL YERİ ,SEVDİKLERİNİN YAŞADIĞI VE MUTLU OLDUĞUN YERDİR ASLINDA ... YÜREĞİNE SAĞLIK ŞAİR DOST .
MEHTABIN PIRILTISI
feryadlarım sana isyanlarım sana bendeki aşk değil ıztırap zülüm bana ..., anlasana. çok güzel ve duygulu bir şiirdi .tebrikler dost kalemi .
Yılların Suskunluğuna Yenildim
Bir sır gibi sakladım sevdamı yüreğimde Yorgun gözlerim acı çekse de sensiz Düşlerimde gizleyeceğim duygularımı sarıp sarmalayıp Ben pişman değilim seni sevmekten Sadece yılların suskunluğuna yenildim Buram buram sevgi ve hüzün kokan harika bir şiirdi canım .güzel yüreğine sağlık .selam v
= NE VERDİ ? =
Şiir ve dost kalemlerin dörtlükleri çok güzeldi .okması zevk verdi .tebrikler şairi .yüreğinize sağlık .
VAR SİZİN KÖYDE
Güzel dostlukların hala var olduğunu bilmek ne güzel .yüreğinize sağlık şair dost .selam ve sevgiler .
BEN SEVGİMİN YAZANIYIM
BEN SEVGİMİN YAZANIYIM Aşk değilim meşk değilim Ben sevgimin yazanıyım Sırça saray köşk değilim Gönüllerin yazanıyım Olsun diye diliyorum Çok sevecek biliyorum Geçmiş gider siliyorum Sevgilerin yazanıyım Olmasaydın ne yapardık Belki bilmez yol sapardık Paraya mı çok tapardık Do
FAKİRLİK
Bekir’im fakirlik haktan diyorlar Fakirin hakkını çöküp yiyorlar Yakasından tutup yürü diyorlar Fakirin ekmeği çiledir yozda Fakirin biyografisi gerçekçi bir dille güzel anlatılmış şiirde .yüreğinize sağlık .selam ve saygı ile .
......... GİDERKEN İKİ RUHUNDA GÖZLERİ ISLAKTI .........
Hüzünlü , duygulu ve çok güzeldi .yüreğinize sağlık .selamlar .
Haram Gönlüme...
Haram Gönlüme... Aklımı, fikrimi seninle bozdum Lavanta, gül kokan teninle bozdum Ettiğim duayı yeminle bozdum Senden başka bir yâr haram gönlüme... Bugünü, yarını yok artık bunun Artık bir önemi kalmadı dünün Doğum günü bugün, dünkü ölünün Senden başka bir yâr haram gönlüme... Öptüm
ELBET BİRGÜN
Dağ dağa yaslanır ısınır içi Yaslandıkça sana azıyor yaram Bu yüzdendir kurdun, kuşun sevinci Benimse yaramı sarmakta haram Anlam yüklü , okuması zevkli ,harika bir şiirdi .kutladım usta kalemi .selamlar .
Sakarlığındadır Selki
her zaman ilginç ve güzel şiirler okutan şaire tebrikler ve selamlar diyerek gidiyorum .esen kalın .
BULUTLAR AĞLIYOR
Yine güzel ve hüzünlü bir şiirle ,ülkemizin kanayan yarası sokak çocuklarını anlatmış duyarlı arkadaşım .güzel yüreğine sağlık .sevgimlelesin .
İŞKEMBE-i KÜBRA
Ülkemizin acı gerçeğini anlatan harika şiirinizi içim acıyarak okudum .duyarlı güzel yüreğinize selam ve saygılar şair dostum .dilerim bakar körler de okur .
SEV BENİ SEN DE
ANLAMLI BEYİTLERDEN OLUŞAN ÇOK GÜZEL BİR ŞİİRDİ .TEBRİKLER ŞAİREYİ .SELAM VE SEVGİMLE .
Hüzün Yüklü Eylül Yağmurları
Hüzün Yüklü Eylül Yağmurları Bir gün yolun düşerse,buluştuğumuz yere, Ormanları yok edip, gecekondu kurdular. Anıları yaşarsın, isyan etme kadere. Elimden bir şey gelmez,can evimden vurdular Sabahın seherinde, g
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada melahat çetinkaya  melahat çetinkaya şairi hakkında, melahat çetinkaya  melahat çetinkaya kimdir, melahat çetinkaya  melahat çetinkaya şiirleri,melahat çetinkaya  melahat çetinkaya hakkında bilgi ve melahat çetinkaya  melahat çetinkaya isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.