E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
melahat çetinkaya melahat çetinkaya
melahat  çetinkaya
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

melahat çetinkaya şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
)(-)(-)(-BUĞULU CAMLARA YAZDIM ADINI-)(((-247-)(-)(-)(
Ne göndersen hepsini de yutarmış Çürütür de toprağına katarmış Her karış toprakta bir can yatarmış Bakmışsın ki her yer dolmuş kara yer Rüzgar esmiş yerden almış savurmuş Güneş vurmuş çöl etmişte kavurmuş Sular yarmış vadi etmiş devirmiş Yaralısın sana nolmuş kara yer usta kalemden ustac
HEP KALBİMDESİN
Bak kelebekler bile hüzünlü hüzünlü uçuşur Öten bülbül sustu sana olan hasretimden Bilirsin sen canım cananım sen hep kalbimdesin Her seher vakti gelirsin rüyamı süslemeye sen yanımdasın sevgi ve hasret kokan güzel şiirdi .tebrikler şair dostu .selamlar.
İSTER GÖNÜL
GÜZEL BİR SEVDA TÜRKÜSÜ TADINDAYDI ŞİİRİNİZ .YÜREĞİNİZE SAĞLIK .SELAMLAR .
Yarım Kalan Mutluluk
Öncelikle kıymetli eşinize geçmiş olsun der ,acil şifalar dilerim . Güzel şiirinize dökülen sevginizle yenersiniz bu derdi de .tebrikler ve saygılar .
DENİZE ÖFKE
sevdalar ve sitemler denize akmış güzel şiirle .yüreğinize sağlık .selamlar .
SÖZE DÜŞMÜŞSE NİYET
Bir yanım isyandayken, tahtıma olmuş mertek, Uzanırken huzura, günaha verdim diyet, Sökülsün heveslerim, hayalin durur bir tek. Hicâbın eşiğine yüz sürmüş teslimiyet, Sızlar serdiğim sine , çekilirse el-etek. Vazgeçmek yakışır mı ? Söze düşmüşse niyet. ÇOK GÜZEL BİR ŞİİRDİ .YÜREĞİNİZE SAĞLIK
BIRAKMA
SEVGİ DOLU GÜZEL DİZELERDİ TEBRİKLER VE SELAMLAR .
SUÇ BENİM Mİ
Fırsat olsa gelmem mi hiç Dertlerini bölmem mi hiç Senin için ölmem mi hiç Yol uzaksa suç benim mi? ÇOKKK GÜZELDİ YÜREĞİNİZE SAĞLIK .
.....................MESELA
Küssem kaderime, çatsam. Mesela Hayata isyanlar katsam. Mesela Dünyanın anası kaç kez satıldı Ben de babasını satsam. Mesela Mesela diyorum… Yani… Mesela bu harika şiirin son dörtlüğüne yürekten katılıp hayde desem mesela .
aşk yasaksa
harikaydı .yüreğinize sağlık.
BEN SENİ BAŞKA SEVDİM
harikaaaaaaaa
KORKARIM
BU NE YÜCE VE GÜZEL BİR SEVGİ ANLATIMI BÖYLE ..YÜREĞİNİZE SAĞLIK .SAYGIMLA .
BU SON KALAN DURAKTA
GÜÇLÜ KALEMİNİZDEN YİNE HARİKA BİR ŞİİR DÜŞMÜŞ GÖNÜL SAYFANIZA .TEBRİK VE SELAMLAR ŞAİR DOSTA .
(31)HOŞCAKALIN ARKADAŞLAR
GİDEN YALNIZ BEDENDİR DOSTLUKLAR BAKİ KALIR .GÜZEL ŞİİRİNİZDEKİ GİBİ .TEBRİKLER SELAMLAR SEYFİ BEY .
BAHARIMSIN YAZIMSIN
Ömür su gibi akar, hüzünler vermez mola Ne kader güldü bana, nede sen geldin yola Seversen yaratanı özü özüme dola Yaşam sırrım gizimsin, bırakma darda beni GÜZEL ŞİİRLERİN USTASINA TEBRİK VE SELAMLARLA .
ŞİMDİLERDE
TÜRKÇENİN EN SEVİMSİZ KELİMESİ OLSA GEREK VEDALAR .ONUN YERİNE HOŞÇA KAL DENMELİ BELKİ DE DAHA AZ ACITSIN DİYE . ÇOK GÜZEL ANLATILMIŞ ŞİİRDE .TEBRİKLERİMİ ,SELAM VE SAYGILARIMI BIRAKTIM DEĞERLİ ŞAİR DOSTUM HÜSEYİN BEYE .
GÖNLÜMDE AHI
Bekir im çöllerde kükre dalgalan Hayalde kurduğun yâre sevdalan Yalancı dünyada bekle oyalan Ruhunda ölmüş sağlar gibiyim Sevginin katıksız ve güzel anlatımı düşmüş sayfaya .tebrik ve selamlar bıraktım şair dosta .
ÜŞÜTEN SENSİN BENİ
RABATLI açık kapı, sorma gir açık kapı Sevgiyi bilmeyene, sanki daracık kapı Vefasız çıkan yâre duvar olacak kapı -- Karıştım gecelere karanlık sarsın beni -- Mevsimlerin suçu yok, üşüten sensin beni HER DAİM GÜZEL ŞİİR OKUDUĞUM İÇİN GELDİĞİM SAYFA .
AĞRI EŞİĞİM
mutlu olunamıyor ulaşılamayanla deryâ olmak değildi zaten isteğim yaşamda/kalandan ne kaldıysa artık hiç değilse, düşük olsun ağrı eşiğim! Aşk ne kadar büyükse, ağrı eşiği de o kadardır işte ... Alkışlarım bu harika şiire ve şaire ...
AKTIM SİYAHTA
Bir nehrin zerrelerindeki ummana Dal budak umut Mavi düş kundağını düşürür Islak sevdalar kurutur karanlığın damlalarında Ölü aşklar mezarlığında Güzel demek haksızlık olur HARİKA dır bu şiirin karşılığı .tebrikler .
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada melahat çetinkaya  melahat çetinkaya şairi hakkında, melahat çetinkaya  melahat çetinkaya kimdir, melahat çetinkaya  melahat çetinkaya şiirleri,melahat çetinkaya  melahat çetinkaya hakkında bilgi ve melahat çetinkaya  melahat çetinkaya isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.