E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mehmet yaş mehmet yaş
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mehmet yaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Toy Gelin
Anadolu gerçeğini anlatan; İfadelerin derinliğine eklenen kalemin gücüyle yorum ve fon müziği eşliğinde bize bizi sitemle hicveden güzel bir şiir; kutluyorum, başarıların daim olsun üstadım. mehmet yaş tarafından 4/1/2017 9:32:33 AM zamanında düzenlenmiştir.
KUTSAL GÜNÜN SABAHINDA
Özel bir günün anlamına yazılabilecek en güzel bir şiir.. Bu özel güne haz veren, dem katan daha nice sevgi, saygı dolu yılların yaşanması dileklerimle..
NERDESİN
Benim de işte böyle naçizane ifadem, Bekleyişin sonu yok, seneler geçmiş madem, Bunca yıl beklediğin gelmiyorsa üstadem, Silkinde bir an önce sen kendine gel artık! mehmet yaş tarafından 4/1/2017 9:08:55 AM zamanında düzenlenmiştir.
Bir Seni Seçtim
Sevdanın nakşı var her bir desen'de, Eşkalin aşikar istemesen de.. Anladım şairim anladım sen de, Bir yudum sevgiye, aşka muhtaçsın!
YOK DEVENİN NALI!
Tek adam devridir en ağır zillet, Bu hayırlı işi hayırla hallet, Bunlara inanma sakın ey Millet! Ayağa kalk artık Ey ANADOLU!
PARALELDE BİR EŞEK
Bu eşşekler aslında belli kimin sıpası, Kim vermişti bunlara üstün hizmet kupası? Bunlar kimlerle kurdu birçok hain kumpası? Şimdi susmuş mühim mi anırırken bir taraf; Bunların alayını etmeliyiz bertaraf!
HAYIR DİYENLER
Şair arkadaşım sen keşke nelere evet dediğini anlasaydın da onu anlatsaydın.. Ben sana neden HAYIR Dİ
Yeni İstiklal Marşı
Hay ağzınıza sağlık be üstadım!. Gerekirse o İSTİKLAL MARŞI'DA yeni baştan yazılır, o MİSAK-MİLLİ'DE yeniden çizilir ama bu hamleler Türk Milletinin üstünü çizmeye, T.C.NİN üstüne çizik atanların ve şimdi onlarla birlikte dava arkadaşlarını satarak ülkücülük oynayanların işi değildir.. Yine de her ş
ÇOK GÖRME
Sanmıyorum üstat, kınamak bir yana bunca övgüden sonra sizi vuslata dek bekleyeceğinden emin olabilirsiniz. Tabii o cesaretiniz varsa.. Kutluyorum güzeldi.
BOŞ GEÇTİ ÖMRÜM
Üstadım, "Umudu kesmedim torpilim Hak’tan" diyen bir dil, dua ile yorulan kollar, ne yolunu şaşırır, ne de yılları boşuna geçirmiş olur.. Yapamadıklarımız belki de nasibimizin ve rızkımızın dışında kalanlardır; o da gücümüzü ve irademizi aştığına göre şükür ve kanaat etmekten başkası gelmez e
Resimlere yazılan şiirler-39
İnsanın, bilhassa her şairin düşlerini süsleyen e özlem duyduğu köy hayatı, kır hayatı.. Ustaca da işlenmiş insanı okurken o hayatın içine sürükleyen bir eser; kutluyorum kardeşim, gerçekten anlamlı ve güzel olmuş.
BİTARAF...
Ah hocam ahhh! Dünya sihirbazları ahret hilesini, değil siyasi istikbalini düşünüyor! Kalemin hakkını tescil eden bir eser olmuş, kutluyorum üstadım.
AŞK
Bazı soruların cevabı içinde saklıdır.. Fakat iyi okumadan anlaşılmaz. Güzeldi kutluyorum efendim.
dur ya da ilerle
Deveyi hamutuyla yutanların meyveyi ısırırken düşünmelerini nasıl bekleyebiliriz? Böyle düşüncelerin ince ayarı ancak hassas gönüllerde, yufka yüreklerde bulunur. Şiir ya hayatın içinden gelebilirse, ya da insanı hayatın içine çekebilirse şiirdir.. Güzel ve anlamlı bir şiir olmuş yürekten kutluyorum
DÜŞTE GÖR
Hece şiirinde 5 + 5 = 10 ölçüsünde şiir yazmak gerçekten güç iştir.. Bu şiir de bu güçlük başarıyla aşılmış Güne damga vurmayı hak etmiş.. Ayrıca yorumda ayrı bir tat ermiş Kutluyorum üstadım.
Tadı Kaldı Muhterem…
Altın çamura düşmekle değerinden bir şey kaybetmez üstadım.. Şiir olsun da, çamurun içinde olsun.. Ne diyor şair, ben şiirin hasını ayak sesinden tanırım.. Bu şiirde olduğu gibi bir de ayak sesine ekli bir de yürek sesi varsa.. Hele yorum, fon müziği ile süslenmişse bir de.. fevkaladeydi, kutluyorum
KADINLAR
Cennet anaların ayağı altında sözü ne kadar da güzel bir sözdür.. Çünkü bu dünyayı bile analarımızın bastıkları yerler yaşanır hale getiriyor.. Tebrik ediyorum üstadım.
BAŞTAN SONA
"Baştan sona", gerçekten de baştan sona dolu, dolu bir şiir olmuş.. Zaten benim yürekli Kazım kardeşim yazar da, içine yüreğini koyar da hiç o eser güzel olmaz mı! Değerli kardeşim zaman yetersizliği yüzünden sayfana devamlı uğrayıp yorum bırakamıyorum ama inanınız ki, sizin gibi yürekli dostlarımı
VATAN AŞKI
Söz konusu Vatansa akan sular durur, tebrik ediyorum üstadım, severek okudum.
SUNA OLDUM BİLMEDİN
Kim bilir belki de şairin karı da bu ziyandadır. Yoksa böyle güzel sözcükler bu sayfalara düşer miydi? Güzel bir şiirdi kutluyorum.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mehmet yaş  şairi hakkında, mehmet yaş  kimdir, mehmet yaş  şiirleri,mehmet yaş  hakkında bilgi ve mehmet yaş  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.