E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mehmet yaş mehmet yaş
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mehmet yaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
ELHAMDÜLİLLAH
Üstatlar imece yapınca söze, Su yerine benzin dökerek köze, Her türlü belayı alarak göze, Birer Mehmet YAŞ'TIK elhamdülillah!
DÜŞLERİMDE SEN VARSIN
Sevmenin ve sevilmenin hazzı, birazcık vurgu amacıyla tekrara kaçılmş olmasına rağmen mısralara ustaca ve ince, ince işlenmiş; tebrik ediyorum.
Tuğçe Kız
Edebi kuralların ötesinde,duygu yoğunluğunun ilk mısradan son mısraya kadar aynı başarıyla aktarılmış olması ve final kıtasının mühteşemliği gerçekten kutlamaya değiyor.. sayfa adınıza da ayrı bir özgünlük ve değer kazandırmış; yürekten kutluyorum.
ÇOCUK
Yerimizi bırakacak birinin veya birilerinin olması ve o yerin hakkıyla doldurulması; her anne, babanın en büyük arzusudur. Umarım hayatın akışı bu arzularımızı sekteye uğratmaz, gidenerin yeri gelenlerle gerçek manada doldurulur.. Şiir ve konusu farklı ve güzeldi, ayrıca yazmak içi yazmadığından dol
Aldanma
Aldandık diyerek aklanıyorlar, Devekuşu gibi saklanıyorlar, Sen alttan aldıkça yükleniyorlar, Oy verirken iyi düşün, aldanma!
UTANMAZ ADAM
Tepeden tırnağa kadar her boy utanmaz adama uyacak bir şablon.. Güzeldi, kutluyorum arkadaşım.. Ayrıca sayfamı ziyaretinizle de olsa sizi tanımaktan memnun oldum, teşekkürler.
FERMAN
ÖLÜM İLE ÖLMEMEK
AZ DAHA…
Yapılanla, yapılmak istenilen arasında çelişki şairin duygularınınn galebe çalmasıyla şiirin güzel finaliyle birlikte kemale eriyor. Şair bazen anlayarak yazmaz, daha sonra yazdığında aradığı meramı bularak mutlu olur.. Çünkü yürek sesi kelama dönüşürken, dile sadece duyguların tercümanlığ kalır.. G
EVLAT ÖZLEMİ
Bir aile dramı oya gibi mısralarla işlenmiş.. Yıllar evvel çalışırken sürgün yediğim aylar da ailemden ayrı geçen günleri yaşattı bana.. Hayatı şiirlerinizde çok güzel hicvediyorsunuz;tebrik ediyorum.
GERİSİ IRGALAMAZ
Güzel bir serzeniş.. Şiirin dalga boyu 5. iki mısrada hece fazlalığı yüzünden birazcık akıcılığın, ritmini frenlese de, son iki mısra şiirin finaline fevkalade uygun; güzel ve anlamlıydı. Tebrik ediyorum kardeşim
Cahit Sıtkı Tarancı
Şiir ile, bir şairin kaleminden edebiyat dehası bir üsdatın yadı; her ikisine de yaraşır düzeydeydi. Güne damgasını vurmuş olması da, şiirin güzelliğine ilaveten ayrıca şiir dostlarının ali-cenaplığınında anlamlı bir jestidir. Tberik ediyorum.
Aynı kaldı özgürlüğe koştuğumuz yollar
Şiirleri okurken şiirde öncelikle aradığım şairin şiirdeki yeri veya rolü yaşanılmışlığa mı, uyoksa yaşanabilirliğe mi aittir. Eğer mısralarda şairin yaşanmışlığı varsa şiir o zaman şiir oluyor.. Burada da aradığım bu oldu ve şiirin ruhunda şairemizin ayak izlerini buldum.. Güzel ve anlamlıydı, yüre
Gözyaşı Yatağına Bıraktım 😭
Neler anlatmazdı ki dönse zamanın dili, Bizim bilmediğimiz bu konuyla ilgili.. Dönmez miydi acaba beklediğin sevgili, Geldiğinde girecek bir kapı bıraksaydın?
İNFİAL
Bu Şiirimi güne taşıyan, layık gören ve yorumlarıyla katkıda bulunan şair dostlarıma, sayfamı ziyaretleriyle ihya eden herkese minnet dolu duygularımla ayrı, ayrı teşekkür ediyorum.. mehmet yaş tarafından 7/27/2019 12:12:11 PM zamanında düzenlenmiştir.
Çocukluğum
Serbest Şiire has ifade özgürlüğünü bu şiirinizce ustaca kullanmışsınız.. Her okurun kendindene has bir anı bulabileceği güzel bir şiir olmuş, kutluyorum.
SEVEN GÖNÜLLERİN İŞİ
Cahil iken veli olmak, Dilsizlerin dili olmak, Kelamın bam teli olmak, Seven gönüllerin işi.
SEKERAT-I AHLAK
Günümüz din taçirlerine; kitaba uyması gerekirken kitabı kendikerine uydurup,her gün kafalarına göre ayet, hadis üreten yobazlara bir şiir içinde ancak bu kadar anlamlı ve okkalı cevaplar verilebilinirdi.. Sizi tebrik ediyor, yürekten kutluyorumn üstadım.
...GELECEKSEN GEL ARTIK...608
Kadim dostum, uzun zamandır Şiir Sitelerinden uzak kaldığım için, haliyle sizin gibi kalem erbabı arkadaşlarımızın güzel şiirlerini okumaktan da uzak kaldım. Görüyorum ki, Edebiyatımız gerçekten iyi şairler, güzel şaiirler kazanmaya devam ediyor. Edebiyatımıza hece şiirinin bütün inceliklerine vakıf
İŞİM OLMAZ
Ne söylesn fayda etmez gafile, Bireylerle güçlü olur kafile! Böl, parçala, yut takdiği nafile, Cinek'lerle işim olmaz bilesin! mehmet yaş tarafından 7/12/2019 11:30:49 AM zamanında düzenlenmiştir.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   8   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mehmet yaş  şairi hakkında, mehmet yaş  kimdir, mehmet yaş  şiirleri,mehmet yaş  hakkında bilgi ve mehmet yaş  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.