E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mehmet yaş mehmet yaş
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mehmet yaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
Rüya Melekleri Yoklamaz Oldu
Güne damga vurmayı hak eden, edebi ölçüleriyle mükemmel bu şiiri yazan usta kalemi kutluyorum.
İ N S A N L A R
Bu şiire eleştiri yaparsam, Orasından, burasından kırparsam, Hakkı teslim şiarından saparsam, Ne yazarsam külfet olur söz bana.
ARAMADIN DİYOR
Tebrikler, akıcı lirik bir koşma tadında..
YOK DEMEDİM
Şiirin teması olumsuzluk ve sitem üzerine kurulmuş ama 3. Mısra meramın özü ile çelişki yaratıyor.. Bu güzel şiirin bir mısra ile gölgelenmesine üzüldüm. Şiir gerçekten güzel gözden geçireceğinizi sanıyorum. Aşağıdaki mısraları veya benzer benzeri bir düzeltme olabilir. ....... Benden de ahde v
Kan Çiçeği Cumhuriyet
Karanlık ufukları o güneşin ebediyen aydınlatması dileklerimle, kutluyorum.
BİR GÜN KALBİNDEN SİLERSEN BENİ
Serbest şiirin güzel bir örneği tebrik ediyorum.
A Ğ L A M I Y O R U M
Zaten yürek ağlamış, kalem ağlamış; varsın gözlerinde gönlünü avutsun be dostum, gözyaşına ne hacet?
ÖZLEDİM SENİ...621
ÖZLEDİM SENİ...621
Zor bir ayağın, şiirin edebi akıcılığını ve vurgusunu, ses uyumunu bozmadan ustaca işlenişi işlenişi; sanıyorum şiirde kemale ermenin bir başka güzelliği idi.. Yürekten tebrik ediyorum üstadım. mehmet yaş tarafından 10/29/2019 9:41:35 PM zamanında düzenlenmiştir.
BİRER BİRER (Ağıt-18)
Mukadderatın önüne geçilmiyor, Allah rahmet eylesin, aile efradına sabır versin.
AKİBET BU
= Gönül =
Kim itibar eder bu ahu-zara? Şansını bir başka bahiste ara, Erbabı sarmazsa bu gizli yara, Debreşir derdini deşme sen gönül.
= SÖYLESENE BİRTANEM =
Nice güller vakitsiz dalında solmadıki? Sen geldin de kapıyı açanmı olmadı ki? Medeni cesaretin hükmü mü kalmadı ki? "Vuslata umut yok mu söylesene birtanem?."
= CANIN SAĞ OLSUN =
Sensin gök-kubbeme çatı direğim, Çökerse vuslata nasıl ereğim!. Bir yangın yerine dönmüş yüreğim, Her dem gözlerimde tütme ne olur.
= SAKIN UNUTMA =
GELMEYEN VUSLAT'IN adıysa ölüm, Varsın bu yangınla savrulsun külüm.. Ben de diyebilse idim be gülüm, "Sarı Papatyanı sakın unutma!."
İÇTEN İÇE
Büyük yangınları ancak çok daha büyük güçlü rüzgarlar söndürebilir.. Her şiiriiniz şiir tadında, yaşanmışlığın derin izleri var tebrik ediyorum NİLÜFER SARP hanımefedi. mehmet yaş tarafından 8/19/2019 5:10:41 AM zamanında düzenlenmiştir.
EY VEFASIZ
Öylesine derin ki mazide kalan köküm, Şimdi kendi gövdeme dallarımda bir yüküm.. Bu yaralı bir kalbin verdiği zor bir hüküm, Sanma ki gözlerimde tütmedin ey vefasız. Şiirde kendimi buldum.. ve şu anda içimden gelen nacizane dörtlüğü sayfanıza bıraktım. Uygun görürseniz bu kıtayı bu güzel şiiri
HERC-Ü MERC BİR ALEMDE
Güne damga vurmayı hakeden, dolu, dolu tam bir edebi eser olmuş. Bu vesileylede olsa sayfanızda bu güzel şiiri okumaktan, sizi tanımaktan memnun oldum ve daha da sonsuz başarılar diliyorum.
Yürüyelim arkadaşlar
Bazen hayat meşkaleleri yüzünden bir şair olarak şiir'e yeterli zaman ayıramamanın ezikliği içinde kalıyorum.. Demiri tavında dövemediğim için üzülüyorum. Bu Güzel, güncel ve düşündüren Günün Şiiri'ne de geç kalmışım. Zaten bu yüzden bir şiirimin adı da "BEN SANAHEP GEÇ KALDIM" konusuna aittir. Bir
Söyleyecek sözün varsa
Şiir, bazen koca bir kel kaya parçası üzerinde açan bir çiçektir.. İlham ise, kenarında oturduğumuz bir nehrin o anda önümüze getirdikleridir.. Gönül nehrinizin daima en güzel duyguları taşımasını diliyorum. Bu sayfalarda tanıdığım adı gibi geerçekten "NAZİK" çok iyi dostlarımdan birisiniz.. Şiirler
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mehmet yaş  şairi hakkında, mehmet yaş  kimdir, mehmet yaş  şiirleri,mehmet yaş  hakkında bilgi ve mehmet yaş  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.