E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mehmet yaş mehmet yaş
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mehmet yaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
BİRER BİRER (Ağıt-18)
Mukadderatın önüne geçilmiyor, Allah rahmet eylesin, aile efradına sabır versin.
GÖNÜL YANGINI
= Gönül =
Kim itibar eder bu ahu-zara? Şansını bir başka bahiste ara, Erbabı sarmazsa bu gizli yara, Debreşir derdini deşme sen gönül.
= SÖYLESENE BİRTANEM =
Nice güller vakitsiz dalında solmadıki? Sen geldin de kapıyı açanmı olmadı ki? Medeni cesaretin hükmü mü kalmadı ki? "Vuslata umut yok mu söylesene birtanem?."
= CANIN SAĞ OLSUN =
Sensin gök-kubbeme çatı direğim, Çökerse vuslata nasıl ereğim!. Bir yangın yerine dönmüş yüreğim, Her dem gözlerimde tütme ne olur.
= SAKIN UNUTMA =
GELMEYEN VUSLAT'IN adıysa ölüm, Varsın bu yangınla savrulsun külüm.. Ben de diyebilse idim be gülüm, "Sarı Papatyanı sakın unutma!."
İÇTEN İÇE
Büyük yangınları ancak çok daha büyük güçlü rüzgarlar söndürebilir.. Her şiiriiniz şiir tadında, yaşanmışlığın derin izleri var tebrik ediyorum NİLÜFER SARP hanımefedi. mehmet yaş tarafından 8/19/2019 5:10:41 AM zamanında düzenlenmiştir.
EY VEFASIZ
Öylesine derin ki mazide kalan köküm, Şimdi kendi gövdeme dallarımda bir yüküm.. Bu yaralı bir kalbin verdiği zor bir hüküm, Sanma ki gözlerimde tütmedin ey vefasız. Şiirde kendimi buldum.. ve şu anda içimden gelen nacizane dörtlüğü sayfanıza bıraktım. Uygun görürseniz bu kıtayı bu güzel şiiri
HERC-Ü MERC BİR ALEMDE
Güne damga vurmayı hakeden, dolu, dolu tam bir edebi eser olmuş. Bu vesileylede olsa sayfanızda bu güzel şiiri okumaktan, sizi tanımaktan memnun oldum ve daha da sonsuz başarılar diliyorum.
Yürüyelim arkadaşlar
Bazen hayat meşkaleleri yüzünden bir şair olarak şiir'e yeterli zaman ayıramamanın ezikliği içinde kalıyorum.. Demiri tavında dövemediğim için üzülüyorum. Bu Güzel, güncel ve düşündüren Günün Şiiri'ne de geç kalmışım. Zaten bu yüzden bir şiirimin adı da "BEN SANAHEP GEÇ KALDIM" konusuna aittir. Bir
Söyleyecek sözün varsa
Şiir, bazen koca bir kel kaya parçası üzerinde açan bir çiçektir.. İlham ise, kenarında oturduğumuz bir nehrin o anda önümüze getirdikleridir.. Gönül nehrinizin daima en güzel duyguları taşımasını diliyorum. Bu sayfalarda tanıdığım adı gibi geerçekten "NAZİK" çok iyi dostlarımdan birisiniz.. Şiirler
ELHAMDÜLİLLAH
Üstatlar imece yapınca söze, Su yerine benzin dökerek köze, Her türlü belayı alarak göze, Birer Mehmet YAŞ'TIK elhamdülillah!
DÜŞLERİMDE SEN VARSIN
Sevmenin ve sevilmenin hazzı, birazcık vurgu amacıyla tekrara kaçılmş olmasına rağmen mısralara ustaca ve ince, ince işlenmiş; tebrik ediyorum.
Tuğçe Kız
Edebi kuralların ötesinde,duygu yoğunluğunun ilk mısradan son mısraya kadar aynı başarıyla aktarılmış olması ve final kıtasının mühteşemliği gerçekten kutlamaya değiyor.. sayfa adınıza da ayrı bir özgünlük ve değer kazandırmış; yürekten kutluyorum.
ÇOCUK
Yerimizi bırakacak birinin veya birilerinin olması ve o yerin hakkıyla doldurulması; her anne, babanın en büyük arzusudur. Umarım hayatın akışı bu arzularımızı sekteye uğratmaz, gidenerin yeri gelenlerle gerçek manada doldurulur.. Şiir ve konusu farklı ve güzeldi, ayrıca yazmak içi yazmadığından dol
Aldanma
Aldandık diyerek aklanıyorlar, Devekuşu gibi saklanıyorlar, Sen alttan aldıkça yükleniyorlar, Oy verirken iyi düşün, aldanma!
UTANMAZ ADAM
Tepeden tırnağa kadar her boy utanmaz adama uyacak bir şablon.. Güzeldi, kutluyorum arkadaşım.. Ayrıca sayfamı ziyaretinizle de olsa sizi tanımaktan memnun oldum, teşekkürler.
FERMAN
ÖLÜM İLE ÖLMEMEK
AZ DAHA…
Yapılanla, yapılmak istenilen arasında çelişki şairin duygularınınn galebe çalmasıyla şiirin güzel finaliyle birlikte kemale eriyor. Şair bazen anlayarak yazmaz, daha sonra yazdığında aradığı meramı bularak mutlu olur.. Çünkü yürek sesi kelama dönüşürken, dile sadece duyguların tercümanlığ kalır.. G
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mehmet yaş  şairi hakkında, mehmet yaş  kimdir, mehmet yaş  şiirleri,mehmet yaş  hakkında bilgi ve mehmet yaş  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.