E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mehmet yaş mehmet yaş
 
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mehmet yaş şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
DEMOKRATIZ DEMOKRAT...
Konu, işleyiş akıcılık şiir tadında ancak; zengin bir ayak tercih edilmiş olunmasına rağmen, kelimelerin seçiminde, ifade çağrışımında kopukluklar ve zorlamalar şiirin üzerine gri bir bulut düşürmüş. Şiirin altında yazılış tarihi olmadığı için şairimizin aşaması hakkında daha fazla ayrıntıya girmek
BİR KADIN TANIYORUM
Sanki bütün hüzünler yüreğinde toplanmış, Acılar gıyabında namına hesaplanmış, Kalemi haçer gibi duygulara saplanmış, Ölüp, ölüp dirilen bir kadın tanıyorum. (Tanıdım)
SÖYLE KİMİ UYUTTUN GÖĞSÜNDEKİ YERİMDE?
Ne yaralar var bilsen göğsümün üzerinde, O görünen dalları, kökleri çok derinde, Her vefasız bir balta vurdu her seferinde, Anlayabilirmisin?. Uyuyanı derim de! mehmet yaş tarafından 11/20/2019 11:38:38 PM zamanında düzenlenmiştir. mehmet yaş tarafından 11/20/2019 11:45:34 PM zamanında d
DÜŞEN BİLİR!
Kalbe hüzün dolduğu an, İlham revan olduğu an, Kıvamını bolduğu an, Şiir söze mola dedi!
NE ZAMAN BİLECEKSİN....624
Tadını çıkarmaya bak velhasl bu an'ın, Sen susarsan verilmiş olur ölüm ilam'ın.. Kanlı gözyaşlarını sürüklerken ilhamın, Ey şair; sen kahrınla ölüp, dirileceksin!
N'oldu Bozulduk
Para burada da bozdu kuralı, Ne devre var, ne tertibin kralı!. Kınalı kuzular artık paralı, Vatana adanan adak bozuldu. Ne olacak böyle? Allah Kerim de!. Bunca bozukluğun vebali kimde? Merkebe eşşoğlu eşek dedim de, Eşek aldırmadı kodak bozuldu! mehmet yaş tarafından 11/20/2019 11
Ondan ötürü
Hecenin zirvesine tırmanan, edebi ölçüleriyle mücehhez bir şiir.. Mana enginliği, konu zenginliğiyle ve sıradışı tarzıyla da mükemmel, yürekten tebrik ediyorum.
KAYBOLUYORUM
Ne zayık ki, Ülkemizde Et, geniş anlamıyla edebiyatın çok önünde gittiği için; insanların karınları doysa da ruhları ve gönülleri beton yığınları içinde aç kalıyor, göbek ve mideler şişerken, beyin ve ruhlar aç daha da sefil kalıyor. Bir de bu hüzünlü duygulara şairin dugusallığı çöktüğünde, mavi ve
GÜZ MANİLERİ
suda haleler gibi Halka, halka biribirne eklenmiş maniler, güzeldi kutluyorum arkadaşım.
GÜZ MANİLERİ
suda haleler gibi Halka, halka biribirne eklenmiş maniler, güzeldi kutluyorum arkadaşım.
Giderken Son Bakışın
Kadim sayfa arkadaşım, hecenin usta kalemi güne damga vuran bu güzel şiiriniz yürekten alkışlıyor; aynı ustalıkla ressamlığında hakkını veren kaleminizi bir kez daha tebrik ve takdir ederek, sayfanıza saygı ve selamlarımı bırakıyorum.
Rüya Melekleri Yoklamaz Oldu
Güne damga vurmayı hak eden, edebi ölçüleriyle mükemmel bu şiiri yazan usta kalemi kutluyorum.
İ N S A N L A R
Bu şiire eleştiri yaparsam, Orasından, burasından kırparsam, Hakkı teslim şiarından saparsam, Ne yazarsam külfet olur söz bana.
ARAMADIN DİYOR
Tebrikler, akıcı lirik bir koşma tadında..
YOK DEMEDİM
Şiirin teması olumsuzluk ve sitem üzerine kurulmuş ama 3. Mısra meramın özü ile çelişki yaratıyor.. Bu güzel şiirin bir mısra ile gölgelenmesine üzüldüm. Şiir gerçekten güzel gözden geçireceğinizi sanıyorum. Aşağıdaki mısraları veya benzer benzeri bir düzeltme olabilir. ....... Benden de ahde v
Kan Çiçeği Cumhuriyet
Karanlık ufukları o güneşin ebediyen aydınlatması dileklerimle, kutluyorum.
BİR GÜN KALBİNDEN SİLERSEN BENİ
Serbest şiirin güzel bir örneği tebrik ediyorum.
A Ğ L A M I Y O R U M
Zaten yürek ağlamış, kalem ağlamış; varsın gözlerinde gönlünü avutsun be dostum, gözyaşına ne hacet?
ÖZLEDİM SENİ...621
ÖZLEDİM SENİ...621
Zor bir ayağın, şiirin edebi akıcılığını ve vurgusunu, ses uyumunu bozmadan ustaca işlenişi işlenişi; sanıyorum şiirde kemale ermenin bir başka güzelliği idi.. Yürekten tebrik ediyorum üstadım. mehmet yaş tarafından 10/29/2019 9:41:35 PM zamanında düzenlenmiştir.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mehmet yaş  şairi hakkında, mehmet yaş  kimdir, mehmet yaş  şiirleri,mehmet yaş  hakkında bilgi ve mehmet yaş  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.