E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
MehmetDemir MehmetDemir
Mehmet Demir
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

MehmetDemir şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
aşk yasaksa
Arka sıralarda oturma arzunuz bu yüzden demek. Hala liseden neden mezun olamadığınız :)) anlaşılıyor. Tebriklerimle. mdemir1960 tarafından 10/15/2011 4:18:57 PM zamanında düzenlenmiştir.
SİTEM
Değerli kardeşim. Halk şiirini andıran güzel bir hece şiiri okudum. Uyaklar, nakaratlar ve hece ölçüsü hatasız. Ancak son dörtlüğün üçüncü dizesinde bir durak hatası var. Dizedeki sözcükleri "Gözlerimden gece gündüz süzülen" şeklinde yer değiştirirsen durak hatası kalmaz. Ayrıca dördüncü dörtlüğ
Sözün Bittiği Yer
Konuşmak neye yarar, sözün bittiği yerde Susmalı tek, düşünce böyle çaresiz derde Hiddetlensen ne çıkar, muhtaç isen namerde Başın eğik, dilin lal, borçluysan her seferde deyiverdim ben de. Şiiriniz çok sıcak.
KADINLAR VE ERKEKLER
Bu ne güzel şiir böyle dostum. Ne hoş anlatmışsın aileyi. Erkek ve kadını ne güzel tarif etmişsiniz. Yürek güzelliğiniz daim olsun.
bir düş üşüyor..
Bükülmez ideallerimiz vardı önceleri Sabahları sevdamızın sancısıyla uyanırdık Ve geceleri bir ülkünün kaygısında geçirirdik Yitik zamanlarda değişti her şey Bir bağ bozumunda yıkıldı idealler Yıldızlara astığımız hayaller söndü Ezildik bir cenderenin içinde Şavkı karardı mehtabın Rekabet
Hasret urganımdır
Umudu gözleyen günlerim ender Dağıldı şirazem, yönümü dönder Çok görme selamı, bir haber gönder Makberi narından dönmeden küle Tebrikler Ozan dostum. Yine harikasın. mdemir1960 tarafından 1/15/2011 12:43:05 AM zamanında düzenlenmiştir.
arsız sevincisin yüreğimin..
yolun üzre açsın bir beyaz lale yüreğin üstüne doluşsun hale Tebrik ederim. beğenerek okudum şiirinizi.
“BELİ”
Başka cihet gerek değil, onda buldum yönümü Gölge gibi ardı sıra yürüyorsam kime ne? Yarınımı onda gördüm, ona verdim dünümü Zaman içinde zamanı görüyorsam kime ne? Köze düştüm, aza/piştim, ona kurdum günümü Aşk odunu yüreğime sürüyorsam kime ne Üstad, yüreğinize sağlık. Duygulanarak okudum.
düğüm
Varlar ile yoklar arasına atılan düğümlerdir hayat Yaşamımız, ipin her kopuşunda attığımız düğümlerle dolu Bir bakmışız, ipte düğüm atacak yer dahi kalmamış İp olmaktan çıkmış nerdeyse, kördüğüme dönmüş Çözsen çözülmez... Masallar bir varmış, bir yokmuşla başlarlar ancak Yokluklar daha bir ba
İmkansızım
İnsan imkansızları zorlar ve kendini mutsuz edecek olmazlara odaklanır. Ancak elindeki güzellikleri görmekte geç kalır. Bazen ilahi takdire boyun eğmeyi bilmek gerek. Zira mutluluk elimizdekilerdedir. Eldeki mutlulukları muhafaza etmek dileğiyle.
mektup
söylenen sözlerin aslı sızıdır... çoğu gurbet elde burda azıdır... bilir m’ola c/anı özde bulduğum... Akıcı ve sade anlatımla sağlam ifadeler. Tebrik ederim.
Bizden yana
Tebrik ederim. Şirin bir şiirdi.
Sırsız Yüreğim
Tebrik ederim. Ustaca kaleme alınmış bir hece şiiri okudum.
Senaryo
Bir gün oyun biter, perde kapanır ve sahneler yeni bir oyun için perdelerini açarlar. Önemli olan senaryoyu kimin yazdığı. Bir gün kendi oyunumuzu doğaçlama oynayabilmek ümidiyle.
GÖZLERİN
Başlangıçtaki güçlü dizeler finalde aynı güçlülükte değil. Final vurgusu da güçlü olabilseydi mükemmel bir şiir olurdu. Ancak şiirin başlangıcı çok ustaca. Tebrikler.
Karadut'um Bal Karası !
Bedri Rahmi'nin "Karadutum, çatalkaram, çingenem" şiiri geldi aklıma. Dizeler çok oturaklı. Hele o bal karası benzetmeniz bir harika. Tebrik ederim.
HÜZÜN DAMLALARI...
güzel bir İstanbul gezintisi. tebrikler
DOSTLARIM DARILMASIN.
Üstadım, düşüncelerinize sonuna kadar kalılmakla birlikte, şiire heveslenen genç kadeşlerimizin heveslerini kırmamak gerektiği kanısındayım. Hangimiz ilk başladığımızda ustaca şiirler yazdığımızı söyleyebiliriz. Bu yüzden daha şiire yeni başlamış kardeşlerimize haksızlık da etmemeliyiz diye düşün
ANLAT İSTANBUL
Orhan Veli'nin "İstanbul'u dinliyorum gözlerim kapalı" deyişi gibi siz de gözlerinizi kapatıp Istanbul'u dinlemektesiniz. İstanbul artık ancak gözü kapalı anlatılabilir. Hatta kulaklarınızı da tıkamalısınız zaman zaman da burnunuzu. Çünkü istanbul'un güzelliği sadece şiirlerde kaldı. Tebrikler.
EYLÜL AĞLIYORDU
Sevmediğimiz Eylül müdür, Eylül darbeleri mi yoksa Eylül yağışları mıdır felaketlere sebep, dere yataklarına ev kurmalar mı? Eylül'de terk edilmişsek suçu ne Eylül'ün? Ne yazsak hüzne çıkar Eylül üstüne nedense Eylül'de dökmüşse yapraklarını ağaç, Eylül'e mi kızmalı Aşıkların soğukluğuna sebep
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada MehmetDemir  Mehmet Demir şairi hakkında, MehmetDemir  Mehmet Demir kimdir, MehmetDemir  Mehmet Demir şiirleri,MehmetDemir  Mehmet Demir hakkında bilgi ve MehmetDemir  Mehmet Demir isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.