E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mehme ali mehme ali
MEHMET ALİ ÇATAL
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mehme ali şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
boş
inanamıyorum bu şiirin bu kadar az okunup yorum almasında..bu profösyonel bir şiir..ne fazladan bir kelime var,ne doldurma bir mısra..güçlü,dengeli bir şiir..çok beyendim!..tek kusuru başlığı.
ÇİÇEKLER
fotoğraftaki çiçek harika..şiiri sevmedim.hoşuma gitmedi..etkilemedi.. "Gönül baharında sevgi yazında, Umut bahçesine dolan çiçekler"… mesela bu ve buna benzer öteki mısralar kafamda bir şey canlandırmadı,bende bir his uyandırmadı.çünkü birden akla gelip de yazılan mısralar bunlar.kafiye olsun diz
Kalmadı
ilk kıtayı okudum ve bıraktım devam etmedim..çünkü nefret ediyorum düzenli şiirden.kafiyeler çok basit ve monoton oluyor çünkü..şiir farklı şeyler söylemek gerektirir bence..ama şu şiir gibi binlerce şiir çıkarabilirim bu siteden..
Hoş geldin
anasayfadan düşmek üzereyken yakaladım bu şiiri..temiz bi şiir olmuş..böyle berrrak berrak hoş geldin diyor..
hiç görmedim ki(yazayım)..
attila ilhan okuyor musunuz?
hiç görmedim ki(yazayım)..
hani hayko cepkin şarkıları farklıdır ya..hani sözleri orjinal değildir,kimsenin duymadığı sözler değildir..ama müzik öyle hoştur ki o sözleri ilk defa duyuyormuş gibi gelir insana..işte siz bunu şiirde yapmışsınız.hayır şiirde musiki kullandınız demiyorum..o hissi bana aktardınız..sevdim şiiri..bu
DEME
beni etkileyen bir şiir değildi..fakat mısralar da boş mısra değildi.
BİLENLER İÇİN
çok çok basit buldum..bir şiir değeri taşımıyor..ayrıca neden dizelerle yazılmadı,bu mensur şiir de değil?başlığı gördüğümde iyi bir şey sandım ama beklediğimi bulamadım..keşke resim de eklemeseydin..
ŞİİR SEVGİSİ
biraz korkak bir şiir olmuş..sanki anlatmak zor gelmiş de basit bir şiir çıkarılmış ortaya.. her zaman ekleyecek bir şey de bırakmışlardır şairler..şiiri milyon kişi de anlatsa,yine anlatılacak milyonca şey bulabiliriz.örneğin bu şiir:anlatılacak bir şey kalmadığını savunarak yine bir şey anlatmış.
ŞİİRDE YAŞAMAK
bir şiir için çok basit bir konu bu..şiir ile de kurulan alakayı beğenmedim. sesiniz iyi ama..teşekkür ederim.
VALİ BEY!..
kafiyeler şiiri su gibi akıtmış..şiirin akmasını sağlayan bir unsur da hikaye.. yalnızca başlık biraz daha zeki olmalıydı diye düşünüyorum.vali bey çok sade.. sağ olun.
Sevmeden Yaşanmaz
eminim diğer okuyanlar bu şiiri çok beğenecek.benim tarzım değil sadece bu kafiye düzeni ve eski gelenek..bu yüzden hoşuma gitmedi.belki de edebiyat derslerimizde böyle şiirlerle çok sık uğraştığımız içindir..teşekkürler.
KAL…!
ilk kıtayı çok ağarmış olduğundan estetik bulmadım. fakat 2 ve 3. kıtalardaki son mısralar şiire şiir dedirtiyor.neden diğer kıtalar böyle devam etmedi ki?bence gayet iyi olurdu.böyle şiirin düzeni bozulmuş. sanki bu birkaç şiirmiş te birleştirilmiş gibi geldi bana.çünkü anlam da ölçü de mısralar
SATILDIK BİR YALANA
en çok yorum alan hep bayanlarr...en çok yorum yapanlar da erkekler..şiir okumuyorlar bile..
Yazmak Nefes Almak Gibi
ben de yazmaya aşığım..dizeler sıkıydı.
RUHUMDA BİR KATİL VAR
başlık çok iyi.resmi nasıl buldun,nasıl bu kadar yakıştırabildin hayret ediyorum..
HAYALETİN SOĞUK ELLERİ
başlık özellikle iyiydi..
Sığıntısı Olduk Hayatın
şiir başta,yaşamak sıkıntısı temasını işliyordu,son anda aşka dönüştü..ben böyle algıladım. şu kelimelerin de anlrını bilmiyorum: Ferin seyyah.. eğer isterseniz anlamlarını bekliyorum..
Birikim...
senin için kimbilir ne kadar kolay anlaşılabilir ve seni tam olarak anlatan bir şiir bu..ama benim için...
ALLAH'IM DUY SESİMİ
başlık bu olmasa,ve sonuna onu yazmasanız(yani bunu bir dua olarak görmeseniz)çok iyi bir rubai bu.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mehme ali  MEHMET ALİ ÇATAL şairi hakkında, mehme ali  MEHMET ALİ ÇATAL kimdir, mehme ali  MEHMET ALİ ÇATAL şiirleri,mehme ali  MEHMET ALİ ÇATAL hakkında bilgi ve mehme ali  MEHMET ALİ ÇATAL isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.