E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mavi_dans mavi_dans
oktay  safak
üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

mavi_dans yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Kendim ve bazıları
Bağzi şeylerr okumaya değer. İnsansı eyvallah.
Dejavu'lar Renkli Olmaz ki...
bu hafta o kadar çok 'dejavu.'' dedim ki başlığın rengi beni içine çekti. imlâ kuralları dünyadaki hiçbir hatayı düzeltemez kendi içinden bir yere gidememiş insanlar beyhude yollar kasvetli akşamlar uzak şehirlerin halsizliği boşluklarla yapılan gevezelik ilk sigarasını çocukluğuna yakan
Bize Biraz 'Sevmek' Lazım
sabır sakinlik saygı sevgi ... ... ... eşittir: huzur çok zor denizde ki dalga gibi herkes nasıl bunlar olacak gelip-gelip buluyorlar.. ben çok denedim.
şiir eklentilerinde yorum beklentileri
İkinci yenilikçileri reddetmektir bu anlayış. Türk edebiyat tarihinde en çok okunan ve belleklerde kalan şairlerin topluluğudur o kuşak Hele Cahit Zarifoğlun'un can eriği dediği imgelem. Site içi yazdıklarına katılıyorum. Ama şiir için genel görüşe katılmıyorum.
Yorumların Dili Olsaydı
zeka'yı doğru kullanırsanız yakaladığınız diyalektiklerle eğlenirsiniz müthiş bir ustalık sitenin resmi alfabesi gibi olmuş. okul niyetine her gün teneffüs edilmeli makale yazanlar gündelik sıradan kelimelerden kurtulun. okutan okutturuyor... tarz mı arıyorsunuz buyurun. ne
Dama Atılan Pabucunu Arayan Zavallı Pinokyo
çok laf yalansız çok para haramsız olmaz. bu zamanda dürüst insan sevilmiyor! çarklar öyle bir dönüyor ki kaçmanız imkansız. her alanda öyle ikili ilişkilerde bile. pis bir ego kaplamış her şeyi. daha bugün birini deşifre ettim :) traa la lamm.
TARİH ATATÜRK 'Ü YAZDI BİR KERE ! VE ATATÜRK TARİHİ YAZDI. (NOKTA)
Teşekkürler.
ÇANAKKALE; UMUDUN DESTANI!
Teşekkürler..
BİLİYORUM GINA GELDİ AMA YİNE DE GÜNCELLEYECEĞİM
Bir ülkenin kurucusuyla (Atatürk) onun kurduğu devlette yöneticilik yapmış ya da yaşamış olan insanların aynı düzlem bakışıyla bir fikir armonisini izole etmek ne kadar doğru..???
abrakadabra
..?
pir gün pir gün . bir piyon
çok iyi
KELİMELERDEN ÇAĞRIŞIM
İzmir kadın Atatürk Oğluma öğrettiğim ilk kelime Atatürk Fikri Hür Vicdanı Hür Bir birey olarak Bu metni yılın yazısı seçiyorum.
ATATÜRK
'' Atatürk'ü sevmeyen insanla muhatap olmayın.'' İzmir kadınına yakışır bir paylaşımdı. Teşekkürler.
CANINIZ HOŞAF MI ÇEKTİ?
Soner Yalçın'da konuyla ilgili bir sürü abzürt tırı-vırı şeyler yazmış. Bitene kadar okumadım. Çünkü çok sinirlendim. Millet iktidara yalakalık yapacağım derken iyice kayışı kopardı.
Virginia Woolf HAKKINDA BAZI ŞEYLER
''Kendin için bir iyilik yap ve benimle tanış..'' cesur olan her metni seviyorum.
HANİMİŞ TANRILAR-2
ivedi yazılmış. yazıda 'dem' diye bir söz vardır. Aynur Engindeniz + 1 biraz durulsun tekrar okuyacağım.
HANİMİŞ TANRILAR
Günaydın Ayşemia; Çatışık karakterler devirler arası devinen ikircik algı ve nesnel sunuşlar. Seri bir yazının fitili gibiydi. Mutlaka o ana karakteri özdeştirmelisin. Ben çok sık makale okumam. Çabuk sıkılırım ve tekrar-a düşen yerleri atlayarak geçerim. Kesinlikle bir perde ve gizem var.
İNSAN SADECE SUSAR BAZEN
başlığını SUSKU koyabilirdiniz. bazı vardır.. ve insan sadece.. ... çok fazla tekrar olmuş tek tip cümle düzleminde tekerleme gibi akıp gitmiş söylem zayıf başlık-giriş-gelişme-sonuç bölümlerinde aynı duyguyu aynı kelimelerle tekrar edip durduğundan dolayı heyecanını ve gizemini düşür
RAMAZAN OTAĞ'A
Gerçek bir olay ile ''kurgu'' arasında fark anlatım diliyle meydana çıkar. Söz oyunları süslü kelimelerden ne kadar uzak durulursa gerçeklik o kadar net olur. Zaman-zaman topuzu kaçırsa da bu canlılık nesnellik başarısını göstermiş. Yalın bir dil gri bir akış gibi dursa da bana; bazı bölümle
INNA
sembolize tutuşlu bir yazı mecaz sanatlarını yüreklice işlemiş. yazınsal cesaretlilik var anlatıda. argo (cinsellik) kısmı ucu açık gibi görünse de oraya başka kelime kullanılsaydı bütünlük sağlanamazdı. ''alegorik'' demiş Aysu kesinlikle doğru kopuk kopuk dalga dalga hayallerin bir noktaya va
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mavi_dans  oktay safak şairi hakkında, mavi_dans  oktay safak kimdir, mavi_dans  oktay safak şiirleri,mavi_dans  oktay safak hakkında bilgi ve mavi_dans  oktay safak isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.