E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
mavi_dans mavi_dans
oktay  safak
üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Şiirlere yaptığı yorumlar

mavi_dans şairinin şiirlere yaptığı düşünceleri


Şiir adı ve yorumu
YÂR YÜZÜNE
Bazen en uzagimiz Bir şiir kokusu kadar yakındır. Ne güzel betimlenmis uzak yakın döngüsü.
mayıs sancısı
Dönem / mevsimsel şiirlerin teması ne olursa olsun ben bunları hep bir iz düşüm olarak görürüm. Eylül Şubat Mayıs Haziran hepsi kendi içinde bir hikaye gibi. Bir anne şiirinde öz okuyucunun aklına önce kendi annesi gelir Çünkü o şiirde içsellik çok olur. Ve bu anlatı bir martı ciğliğinda vu
kehanet payına sus
Budur. Son bir-iki ay içinde sitede okuduğum En iyi şiir diyebilirim.
BİR İHTİMAL
Öyle çok vardır ki hayatta bitiremediklerimiz Bir umut bir ihtimal o his her zaman diri tutar kemikleri. Kimbilir belki. Bu eflatun şiirler her zaman akıcı ve aciticidir.
Tej
Belki özledim Belki özlettin. Eskisi gibi değil gecenin rengi. Yeniden merhaba şiir.
An/kara
Ankara şiirleri beni her zaman farklı duygulara götürür. Okur olarak doyurur. Geceyi azaltmadan Dönsün mavi dünya şiir için bir kez daha.. Yeniden merhaba güzel şiir.
Sarmal
Yıldız koyduğum peşrevli şiirlerden bitanesi daha. Yeniden o ruhun anlatısini okumak keyifliydi. Hirpalansada şiirler Eksilmeyen ve unutulmayan dizeler oldukça Kök salarlar bazı gecelere...
Zıt İki Duygu
Bazı şiirler imge denizi gibidir. Nereye kulaç atsan seni dalga dalga götürür. Arsivlediklerimdendi. Yeniden merhaba şiir.
Ölüm Masalı
Bazı sancılar geceden Gece aşktan Aşk da ölümden büyüktür. Yeniden merhaba şiir.
Hevî
Biraz cumartesi Biraz şiir. Biraz azalmak herkesten Belki de sınanmak biraz aciyla. Mevsimi dilinde su gibi İnce ince akmış şiir. "En çok annem benzerdı ölüme" Hangi sızıya giyinip saklamayı bu dizeyi şimdi.
..nabız
İki oktavlik çığlığı düştüğü Sabır tasindayim.
Beni Türkçe ve Öldürmeden Sev
Kemiklerin içinde yürüyen şiirler vardır. Biz onlara "ince sızılı" şiirler diyoruz. Kanayan bir ağda ile akişlanmis Çaresizliģin ilmek ilmek şiirsel bir şölene dönüştüğü Dramasi olan bir tema. Ne güzelsin şiir. Buralarda ol hep...
Hiç
Her insan biraz kendini öldürmez mi. Azar-azar..
Kar
Düz yazıyı şiir gibi Şiiri düz yazı gibi anlatan Post akimlarini seviyorum. Garipcilerden melih cevdet anday'ı etiketleyelim bu anlatınıza.
AŞK BİZE KÜSTÜ
Pınar uslu masalsı.
DERSİMİZ EDEBİYAT
Teşekkürler :)
HAYATA DARILMADAN
Dost=para, menfaat güç mevki. haline geldi. Hayatta bu yazdıklarınız kadar yalın olabilse keşke
GÖZLERİN
köpük-köpük şiir budur işte. yerinde betimler, sözün sanata dönüştüğü (eğretileme) dizeler.. Tomris Uyar bu Şiir'i okusaydı ne düşünürdü acaba? ***** bir şiir'in ilk dizesi ve pasajı sizi cezbediyorsa o şiir mutlaka okunur. deniz çizmek istiyorum yüzünün kumral kıyılarına (ruhsal p
SANCI
bazen kendi kalbinin odasındaki pencerelerden dışarı bakmak ister insan; tam bu zamanlarda iyi bir şiir ararken denk gelmeniz ne hoş. boyundan öpen ebabil kuşlarına selam olsun şubat ayazında kalan anılara aksan kaymalarına göz çukurunda biriken utangaçlıklara çığlık atan sözcüklere keke
“nâme’çar”
hayatımızın her alanında yazı çok önemlidir. benim en büyük mutluluklarım o küçük-küçük notlarda saklıydı. bunun şiirsel anlatısını okumak çok keyifliydi. eyvallah.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada mavi_dans  oktay safak şairi hakkında, mavi_dans  oktay safak kimdir, mavi_dans  oktay safak şiirleri,mavi_dans  oktay safak hakkında bilgi ve mavi_dans  oktay safak isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.