E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
Makman Makman
Muammer Akman
Üye / Kimlik onaylı üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

Makman yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Pazarlar Pazarında aşk ALINIR aşk SATILIR !
Şiirlerini beğenerek okuduğum Sayın Kargülüalmıla'nın düzyazıda da mahir bir kalem olduğunu gördüm. Düşünceleri yazıya böylesine aktarmak zordur. Hele böylesine haklı konularda kalem alır başını gider. Yazar bazan yazının şehvetine kapılıp, kendisin de sonradan tasvip etmeyeceği şeyleri yazabilir.
...
Şeriat gelince bu dediklerinizin olacağını mı sanıyorsunuz? Suudi Arabistan'da da şeriat var ama parası olan şeyhler istediği gibi at oynatıyor. Bence siz şeriat değil, adalet isteyin.
Eczacılar mı Hükümet mi Haklı?
Sanırım sizi ikna edemeyen (etmek istemeyen) eczacınız bu uygulamanın yanındaymış. Yoksa ikna olurdunuz. Bence başka bir eczacıya daha sorun sorunuzu. Ben eczacı değilim ama çok eczacı arkadaşım var. Belki ben yanlı bir tutum içindeyimdir. Siz başka bir eczacıyla daha görüşüp, anlattıklarını aktarır
Demir Ağlarla Öremedik
Yıllar önce Demiryolları avukatı iken Kurtalan Ekspresi ile yaptığım sayısız yolculukları hatırlattınız. Sadece Kurtalan Ekspresi değil elbet hatırladıklarım. Makinistlerin demli çayı, uzun tünellerde insanın kendini çok yalnız hissetmesi, pencerelere doğru sallanan eller, vs. Teşekkürler.
nene hatun(Meryem MAMAN): 'Ben şair olmak için değil, mutlu olmak için paylaşıyorum duygularımı.' ...Söyleyişi
Bu tür sanal röportaj sanırım ilk oluyor. Çok da güzel olmuş. Değişik şairlerimizle sürmesi dileğiyle.
ERKEK MELAHAT
Erkekler hiçbir işe yaramaz diyen kadınlara duyurulur. Bakın, kadın olduğunuzu hatırlatmış size.:)) Güzeldi, saygılarımla.
Bir Ses
Dost seslerin hayatınızdan hiç eksilmemesi dileğiyle.
SEVGİ BU MU?
''Cesaret bu mu,sevgi bu mu? '' Sanırım bu değil. The end'lerin ...salı, ...seli olmadığı, hatta the end'lerin olmadığı sevgiler dilerim.
İLK VE SON
''Habibim sen olmasaydın bu kainatı yaratmazdım'' Çok iddialı bir hadis. Kainat yaratıldığında Peygamber Aleyhisselâm yoktu. Saidi Nursi'nin bir yazısında da bu var. Hadisler konusunda çok dikkatli olmak gerekir. Sıhhati nedir bilmeli. Gayri sahih hadis diye şeri hukukta da yeri var. Zayıf hadis
İĞNE KORKUSU
Çok hoştu valla! Samimi bir itiraf. Ben de bundan 30 yıl önce bir fıtık ameliyatı olacağım. (Kime fıtık olduysam artık) Doktor sordu; "Seni uyutalım mı yoksa belinden iğne yapıp (lomber ponksiyon) alt tarafı uyuşturup mu yapalım ameliyatını?" Aman doktor bey dedim, her gün ameliyat olmuyoruz ya, b
ŞEYTAN NEDEN VAR
O zaman hep birlikte Şeytan iyi ki var diye dua edelim. O zaman hep birlikte iyi ki kötüler var diye dua edelim. O zaman hep birlikte iyi ki İsrail var, iyi ki Amerika var, iyi ki domuz gribi var, iyi ki sapık katiller var, iyi ki tüm kötülükler var diye şükür duaları edelim. Haydi hep birlikte!
SERBEST ŞİİR ÜZERİNE DÜŞÜNCELER
Değerli üstadıma yazısı için çok teşekkürler. Eski üyeleremiz, hocamızın şiir altlarına yaptığı eleştirilerle ne kadar faydalı olduğunu bilirler. (Şahsen ben hocamdan en çok yararlananlar içindeydim) Şu sıralar eleştiri yapmaması genç arkadaşlar için büyük kayıp. (Bazı arkadaşlarımızın iyi niyetli y
RAHATSIZ ETMEYİN..!!!! NETTEYİM..!!!!!
Yazıyı okuyumaya başlayınca dedim ki; ahan da işte aynen benim gibi uyuşuk, uykucu ve pasaklı biri. Yazı uzayınca işin rengi değişti. Of, offf! Ne güzel gidiyordu oysa yazı. Bana ne ya!? Ben uykuma geri döneyim. Zaten yüzümü de henüz yıkamamıştım. (Banyodan banyoya yıkarım zaten)
AKRABALIK DERECENİZ
''Babasının oğlu kardeşi değilse kimdir?'' Ya ablası veya abisi (kardeşten kasıt küçüklükse) ya da kendidir. Ancak bu tür şeylete de pek kulak asmamak gerek. Hani bir internet fıkrası var ya: Çocuk Allahım yarın babaannem ölsün demiş. Babası bunu duymuş. Babaanne yarın ölmüş. Ertesi gün çocuk, ann
çekirgelerle ilgili ilginç bulgu ...
''bazı insanlar olaylar karşısında asabi davranmakta farklı üzücü tepkiler vermektedir... bu özellikte olan insanların ; doğal olmayan besinler.. dengesiz beslenme ... doğal hayattan uzak yaşama... yapay iletişimler.. elektronik ve manyetik ortamlar.. gürültü.. sürekli üzüntü.. mutsuzluk ..
SEN BİR ERMENİSİN!
''Atatürk öldürme emri vermişti Sivas'tan sonrasına'' Ne kadar cahilce bir çıkarsama. Kim iddia ediyor bunu? Saçmadan öte bir iddia. Azınlıklar konusu açıldığında Atatürk; ''Türkiye'de azınlık yoktur'' demiş. Yani, Ermeni, Kürt, Arnavut, Çerkes, vs, herkesin Türk vatandaşı olduğunu vurgulamış. Ş
BENİ ALMAZLAR EVLAT
Beni ağlattığınız için teşekkür edecek değilim. Kaleminizi böyle güzel ustaca kullandığınız için teşekkürler.
BUGÜN İKİ MSN GELDİ.
Sayın DJ YILDIZ, gerçekten muhatabı olduğunuz davranışa çok üzüldüm. O kişilerin davranışlarının savunulacak hiçbir yeri yok. Üzülmekten başka bir şey gelmiyor elimizden maalesef. Saygılarımla.
En Asil Efendiler!...
Makman tarafından 7/29/2008 1:31:50 AM zamanında düzenlenmiştir.
ARTIK YETEERRRR ( Her türlü terörü lanetle kınıyorum)
Nefret ekmeyelim, doğru. Ama bebekler, anneler, dedeler bir şehrin ortasında, hiçbir şeyden habersiz can verirlerken de sessiz kalmayalım. Bugün eklediğim şiirime siyah kurdele avatarı taktım. Bu yazıya girince baktım ki; Aynur Soysal Kumcu arkadaşımız da aynısını yapmış. Edebiyat Defteri yazar ve
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada Makman  Muammer Akman şairi hakkında, Makman  Muammer Akman kimdir, Makman  Muammer Akman şiirleri,Makman  Muammer Akman hakkında bilgi ve Makman  Muammer Akman isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.