E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
M.Talat Uzunyaylalı M.Talat Uzunyaylalı
M.Talat Uzunyaylalı
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Kendisi Hakkında Yazdığı

Gazeteci-yazar
Mehmet Talât UZUNYAYLALI
1953 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu.
Gazeteciliğe 1972 yılında Erzurum’daki mahalli gazetelerde yazı yazarak başlayan M. Talât Uzunyaylalı, 1974-1984 yılları arasında, İstanbul’da, Yeni Asya, Milli Gazete, Yeni Devir gazeteleri ile Sebil ve İslam dergilerinde çalıştı. 1984 yılında Anadolu Ajansına girdi ve bu kuruluştan 1999 yılında emekli oldu.
2000 yılında Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde okutman sıfatıyla görev yapmaya başlayan Uzunyaylalı, beş yıl buyunca da rektörlük basın danışmanlığı görevini üstlendi. 2013 yılında Erzurum Büyükşehir Belediyesine geçen Uzunyaylalı, bu kuruluşta, ‘Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı’ olarak çalıştı. Uzunyaylalı evli, dört çocuk babas


 
Bu sayfada M.Talat Uzunyaylalı  M.Talat Uzunyaylalı şairi hakkında, M.Talat Uzunyaylalı  M.Talat Uzunyaylalı kimdir, M.Talat Uzunyaylalı  M.Talat Uzunyaylalı şiirleri,M.Talat Uzunyaylalı  M.Talat Uzunyaylalı hakkında bilgi ve M.Talat Uzunyaylalı  M.Talat Uzunyaylalı isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.