E-mail adresiniz:
 Şifreniz: Beni Hatırla
lacivertiğnedenlik lacivertiğnedenlik
 
Üye / üye
Profil anasayfa Kimdir? Şiirleri Sesli şiirleri Yazıları Ne dediler? Blogları Fotoğrafları Edebiyatdefteri.com anasayfa »
 
 
 
Yazılara yaptığı yorumlar

lacivertiğnedenlik yazarının yazılara yaptığı düşünceleri


Yazı adı ve yorumu
Yıldız Kayması
Kadınlar kuzeyde kayarmış. 😉
BİR KADIN OLARAK BEN BURADAYIM, SEN NEREDESİN?
Yazmak iyi de, sistemin nasıl çalıştığını bilmek günümüzde daha önemli unsur. Kimi kime şikayet etmenin önemi de var tabi; tutuklanmayasın. Ne tuhaftır ki bir yazarı muhbir olma konumuna getiren bunca aymazlık, hem burada ve diğer yerlerde mevcut.
saçlarına şahmeran desinler her şey bitince
Ben saçıma sakladım onu. ...
!Viva El Caudillo!
Öykü lakin yaşanmış hayatlar, acılar olmadığını kim söyleyebilir. Son cümle, net cümle..
Karıncaların Telaşı
Hep bu telaş içinde bize kalanı görmek bir mucize...
İnkar Gambiti
Hayatta feda edilmesi gerekenleri ne güzel anlatmışsın. Baba ne güzel örnek. Bazen bilerek feda ettiğimiz taşa ağlarız. Acaip bir kalemin var. Güpgüzel ve derin. Sevgilerimle.
Baharla İlgisi Yoktu
Süüüperköyde cocuk mu yapacaktınız. Hongi pongi tongki üj cocuk, bir hurma bilezik ve palmiye ağaçları. Koş irfan koş yetiş munubuse. Munubuse'yi kaçırıyor mahallenin dümbüğü. Koşşşş irfan koşş. ( e irfan nereden geldi aklıma topçu rıdvandan çağrışım geldi laaa) Koşşş. 😯
Boşanma Balayısı ve Travmasızlık Sorunu
Bütün mesele zaman geçirmek, oturup konuşmak ve asla karşı tarafı kötülememek. Biz büyüklerin yaşanmışlıklarımızı çocuklara ceza olarak dayatmadığımızda düzgün gidiyor her şey. Aslında ufaklık güzel dile getirmiş olay bu; her iki evdeki oyuncaklar. Özü güven duygusudur ve çok önemlidir.
İçme Suyu
Belki de ısıya dönüyoruz; öğrenilmişlikten, plastik yaşamlardan ve kendi çemberimizden başka hayat yok.. Çok güzel.
Simulatif Küçük Notlar
Büyücü abla deneysel görmüş iç huzuru falı patlatmış. 🙂
Tımarhane Dünlüğü(48)
Her şey büyümüş oli, için patlamış. Bu iyi.
Olmayı Severdi
'anlam insanı aşar yok eder.' Ne güzel cümle, bir kitapta okumuştum toparlanmak dağınık kılar her şeyi, yani kendi doğal özüne aykırı, oysa insan denilen varlığın yapı taşında var bütün duygular. Ve doğal olan üstünü toparlamadan kendine bakmak. Sevgiler.
MASAL OLSAK BÜYÜMEZDİK
Aslında yazar ve ressamlarda hiç bir mantık aramamak lazım. Mantık yaratma cesaretini öldürür. Sevgiler.
Kaç Tavşan Kaç
tavşan kaçtıkça ayakkabı numarası büyüyor. sessiz ol.
........
Canlı cansız olan her neyse yürüttün gözüme doğru. Ben de pazardım pencerene. 🙂
Ustura
Benim diyor bu benim. İçe bakan kendini görür. Başkalarını görür. Bakma sanatı. Bakıp gören kaç kişi var.. 'Şimdi bir sigara daha saralım' Olur...
Merhamet Etmeyene Merhamet Edilmez
Bu hayvanları öldürenlere bir sıfat bulamıyorum. Umarım birileri de bunların kafasına kafasına sıkar. Bu sitede hayvan duşmanlığı yapanlar ile tetik çekenler aynı zihniyettedir. Bir de yalaka olan dallama hayvan düşmanı yorumcuları var.
SANAT.
Darısı başımıza...
Karışık
yılan balıkları gibi hem av hem savunma..
BAHARDA DENİZ HAVASI-2
Şimdi olmuş çok güzel olmuş mu diyeyim. Biraz serhat biraz sami biraz Atatürk din kitap ordan burdan şurdan ... Öykü mü bu şimdi. Hahhhaaa canın mı sıkılıyor. Hahaaaa zuh zuh. Git... Hahha annadın😅
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   7   Sonraki sayfa » 
 
Bu sayfada lacivertiğnedenlik  şairi hakkında, lacivertiğnedenlik  kimdir, lacivertiğnedenlik  şiirleri,lacivertiğnedenlik  hakkında bilgi ve lacivertiğnedenlik  isimli üyeye ait tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.